Fotbal

Fotbalisté Juventusu

Juventus vyhrál díky vlastnímu gólu a dál povede italskou ligu

Palermo - Fotbalisté Juventusu Turín zvítězili v italské lize na hřišti Palerma 1:0 a po šestém kole zůstanou v čele tabulky. Rozhodl v 49. minutě vlastním gólem Edoardo Goldaniga. Palermo prohrálo s turínským celkem devátý zápas v řadě, ani v jednom z nich navíc neskórovalo. Bod na Juventus ztrácí Neapol, jež porazila 2:0 Chievo Verona a je jediným týmem v Serii A bez porážky.

Real poslal do vedení Marco Asensio

Barcelona demolovala i bez Messiho, Real klopýtl a má jen bod

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid podruhé za sebou ztratili body. V šestém kole španělské ligy remizovali 2:2 na hřišti Las Palmas a v čele tabulky už mají jen jednobodový náskok na Barcelonu. Ta dnes deklasovala Gijón na jeho hřišti 5:0.

Hráči Zlína se radují z prvního gólu

Zlín se vrátil do čela, Plzeň veze tři body z Teplic. Příbram dál tápe

Praha /FOTOGALERIE/ - Fotbalisté Zlína v 8. kole první ligy vyhráli 2:0 nad Hradcem Králové a nadále drží neporazitelnost i první místo v tabulce. O jeden bod méně má mistrovská Plzeň, která vydřela v neoblíbených Teplicích výhru 1:0. Dařilo se pražským celkům. Dukla přestřílela brněnskou Zbrojovku 4:2 a Bohemians 1905 udolali gólem v závěru Příbram 1:0. Jihlava pod vedením nového kouče Michala Bílka podruhé remizovala, získala bod na Slovácku po remíze 1:1.

Theo Gebre Selassie střílí vítězný gól Brém

Gebre Selassie trefil Brémám první výhru, Bayern rozhodl až v závěru

Brémy - Český reprezentační obránce Theodor Gebre Selassie gólem v nastavení rozhodl o výhře fotbalistů Brém v 5. kole německé ligy 2:1 nad Wolfsburgem. Werder získal první body v sezoně a odpoutal se z posledního místa. Bayern Mnichov zvítězil v Hamburku 1:0, když dvě minuty před koncem skóroval Joshua Kimmich.

Petr Čech vychytal v dresu Arsenalu proti Chelsea čisté konto

Arsenal s Čechem v brance smetl Chelsea, uspěly oba Manchestery

Manchester - Arsenal prolomil téměř pětileté prokletí a poprvé od října 2011 porazil v ligovém zápase Chelsea. Při výhře 3:0 vychytal Petr Čech proti bývalému týmu čisté konto. Dařilo se oběma celkům z Manchesteru. United porazili v 6. kole úřadujícího mistra Leicester vysoko 4:1 a Citizens po výhře 3:1 na hřišti Swansea potvrdili pozici lídra soutěže. Dosud neztratili ani bod.

Oslabení pro lídra. Zlínu bude několik týdnů chybět zraněný Živulič

Mladá Boleslav - Prvoligoví fotbalisté Zlína si z utkání s Hradcem Králové neodvezli jen radost z výhry (2:0), ale i zklamání. Několik týdnů se totiž budou muset obejít bez jednoho ze svých klíčových hráčů Diega Živuliče.

Drama na Slovácku. Kouče Levého odvezla o přestávce záchranka

Uherské Hradiště – Více než výsledek utkání mezi 1.FC Slovácko a Jihlavou zajímala po závěrečném hvizdu rozhodčího Zelinky všechny jiná věc – zdravotní stav domácího trenéra Stanislava Levého. Tomu se totiž po prvním poločase udělalo nevolno.

Útočník Vydra dal svůj první gól za Derby, jeho tým ale prohrál

Londýn - Český fotbalový reprezentant Matěj Vydra vstřelil první gól v dresu Derby County. Jeho tým v druhé anglické lize ale prohrál 1:2 s Blackburnem. Z krajánků se dařilo také Jiřímu Skalákovi, který asistoval u druhého gólu Brightonu při výhře 2:0 nad Barnsley.

Pardubice - Baník Ostrava

Baník ztratil v Pardubicích, tabulku vede už jen o bod

Pardubice /FOTOGALERIE/ - Baník Ostrava v 8. kole Fotbalové národní ligy uhrál bezbrankovou remízu v Pardubicích a nadále vede bez porážky tabulku druhé nejvyšší soutěže o bod před Českými Budějovicemi. Vzhůru se šplhá po nevydařeném startu Ústí nad Labem, který zvítězilo 2:0 v Třinci a po dvou výhrách za sebou je osmé.

Radí, trénuje, ale tím to končí. Téma Rosický a derby? Tabu

Praha - Stoprocentně bude na stadionu. Stoprocentně si plácne se spoluhráči. Ovšem je otázka, zda oblékne dres a kopne do míče. Tomáš Rosický se před derby schoval do ústraní.

Bitva o Prahu se blíží! Tady je 5 třaskavých otázek před derby

Praha /INFOGRAFIKA/ - Tři góly ještě v první půli, po pauze další dva. Sparta smetla Slavii 5:0 a topila se v euforii. Tohle není věštba směrem k neděli, řeč je o generálce na očekávané fotbalové derby, kterou v týdnu obstaraly týmy do devatenácti let.

Trenér Viktorie Pivarník: V Teplicích chceme dominovat

Plzeň – Mistrovská Plzeň bude o další ligové body bojovat tam, kde jí to poslední dobou moc nejde. Viktoria už čtyřikrát po sobě nedokázala v Teplicích vyhrát. Naváže tým kouče Romana Pivarníka na zlepšené výkony a zlomí negativní sérii?

Páník krotí zlínskou euforii: Musíme myslet na to, čím jsme se dostali nahoru

Zlín – Vedou ligu, hrají pohledný fotbal a chvála se na ně řítí ze všech stran. Žádná euforická slova ale od trenéra Zlína Bohumila Páníka nečekejte.

Dortmund dál vylepšuje rekord. Doma neprohrál už 24 zápasů v řadě

Dortmund - Fotbalisté Dortmundu porazili v předehrávce 5. kola německé ligy Freiburg 3:1, čímž vylepšili klubový rekord: na domácím hřišti Borussia neprohrála už 24 utkání v řadě. Vítěznou sérii v aktuálním ročníku prodloužila na tři zápasy a v tabulce se před víkendovými duely posunula na druhé místo.

Jablonec nedal penaltu, pak přišel trest. Boleslav jde po výhře do čela

Jablonec - Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili v předehrávce 8. ligového kola v Jablonci 2:1 a nejméně do soboty poskočili do čela tabulky o dva body před Zlín. Hosté vedli po trefě Golgola Mebrahtua, v 63. minutě sice srovnal Stanislav Tecl, který předtím nedal penaltu, ale v 75. minutě rozhodl Tomáš Přikryl. Boleslav vyhrála počtvrté z posledních pěti kol, naopak Jablonci nevyšla odveta za prohrané finále domácího poháru a v lize nezvítězil už pošesté za sebou.