Boca Juniors si zahraje finále MS klubů

Tokyo - Argentinský klub Boca Juniors je prvním finalistou světového šampionátu klubů. Soupeř jihoamerického celku vzejde ze čtvrtečního duelu mezi italským AC Milán a japonskou Urawou Red Diamonds. Finále je na pořadu v neděli v Tokyu.

12.12.2007

Neri Cardozo z týmu Boca Junior slaví gól v síti tuniského Etoile du Sahel.Foto: REUTERS/Issei Katona

Boca podle předpokladů zdolala ve středečním semifinále tuniský Etoile du Sahel 1:0, přestože poslední půlhodinu dohrávala bez vyloučeného Vargase. Kolumbijec viděl v 65. minutě druhou žlutou kartu a musel ze hřiště.

Jedinou branku zápasu vstřelil ve 37. minutě záložník Cardozo, který využil chytré přihrávky Palacia a nekompromisní střelou pod břevno poslal argentinský klub do nedělního finále.

Tunisané si sice vytvořili ve Vargasově vyloučení tlak, gól se jim však vstřelil nepodařilo. Naopak Boca mohla své vedení ještě zvýraznit Palaciem, Palettou či Palermem, všichni však mířili těsně mimo branku. Navíc v 78. minutě odpustil dánský rozhodčí Larsen tuniskému týmu penaltu po jasném sražení Alvara Gonzaleze ve vápně.

Africký tým vsadil v závěru vše na ofenzivu a v poslední minutě mohl vyrovnat střídající Silva, který však svou hlavičku poslal jen do tyče.

Etoile du Sahel - Boca Juniors 0:1

Branka: 37. Cardozo
Rozhodčí: Larsen (Dán.)
ČK: 65. Vargas (Boca Juniors)
Diváci: 37 255

Boca Juniors: Caranta - Ibarra, Maidana, Paletta, Rodriguez, Battaglia, Banega (90. Ledesma), Vargas, Cardozo (68. Gonzalez), Palacio (90. Boselli), Palermo. Trenér: Miguel Angel Russo

Etoile du Sahel: Mathlouthi - Ghezal, Falhi, Bejaoui, Frej, Narry, Nafkha, Sacko (55. Bendhifallah), Ogunbiyi (10. Gharbi), Chermiti, Traoui (75. Alves). Trenér: Bertrand Marchand.

Hasiči měli kvůli bouřce 800 výjezdů, lidé jsou bez proudu

V noci na pátek se nad Českem přehnala silná bouřka. Na mnoha místech v jižních a severních Čechách zůstala řada domácnosti bez proudu. Zatím nejsou hlášena žádná zranění.

Konec televize Al Džazíra a podpory IS, žádají arabské země po Kataru

Čtyři arabské státy bojkotující Katar kvůli údajné podpoře terorismu poslaly Dauhá seznam třinácti požadavků, včetně uzavření televize Al Džazíra a omezení vazeb na jejich regionálního protivníka Írán.

Bradáčová: V Rathově kauze soud nemusí znovu provádět důkazy

V korupční kauze bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha nebude středočeský krajský soud muset opakovat žádné důkazy, a to ani odposlechy. Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová to dnes uvedla v pořadu Českého rozhlasu 20 minut Radiožurnálu. O přípustnosti odposlechů jako důkazů rozhodl počátkem června Nejvyšší soud.

Trump se brání: Tajné nahrávky rozhovorů s Comeym jsem nepořídil

Není den, aby nebylo slyšet o novém americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi. Tentokrát se vyjádřil k ostře sledované kauze, kdy se měl pokusit ovlivnit vyšetřování možného zásahu Ruska do volební kampaně. A to především odvoláním šéfa FBI Jamese Comeyho, jehož rozhovory měl tajně nahrávat.