Koller zazářil v Rusku, Čech vychytal nulu

Everton – V Manchesteru opět válí Ronaldo, Bayern v Německu podruhé prohrál.

27.9.2008

Cristiano Ronaldo proti Boltonu naznačil, že se po zranění začíná vracet do formy z minulé sezony.Foto: REUTERS/Nigel Roddis

Chyba rozhodčího pomohla Manchesteru United v 6. kole anglické Premier League k domácímu vítězství nad Boltonem. Úřadující mistr dlouho bez úspěchu tlačil na branku hostí. Naopak Bolton se dokázal dostat po rychlých brejcích do dvou velmi nebezpečných situací.

Rozhodnutí přinesla 59. minuta. Cristiano Ronaldo se vřítil do pokutového území hostů a po zákroku obránce padl na trávník. Rozhodčí k překvapení Boltonských nařídil pokutový kop, ačkoli obránce hostů zastavil portugalského křídelníka zcela čistě.

Sám Ronaldo penaltu bezpečně proměnil, navíc v 77. minutě pěkně zakombinoval s Waynem Rooneym a ten překonal gólmana Jaaskelainena podruhé. Svěřenci Alexe Fergusona tak na Old Traffors porazili Bolton 2:0.

Stejným poměrem uspěla londýnská Chelsea na půdě Stoke City. Díky brankám Bosingwy a Anelky uhájila Chelsea první místo v tabulce, Petr Čech si navíc připsal další čisté konto.

Útočník Roman Bednář odehrál kompletních devadesát minut na hřišti Middlesbrough, kde jeho West Bromwich Albion vyválčil těsnou výhru 1:0.

Liverpool zavítal na hřiště ambiciózního Evertonu. A dokázal domácím ukrást všechny tři body. Liverpoolští mohou za výhru 2:0 děkovat především jedinému muži. Útočníkovi se sedmičkou na zádech Fernando Torresovi.

Španělský hrdina z Eura sice působil celý zápas nervózně, ale pak v rozmezí tří minut druhé půle dvakrát chladnokrevně udeřil a stanovil skóre zápasu. Vůbec osmiminutovka mezi 59. a 67. minutou musela domácím připomínat spíše horor než fotbal. Hned po dvou Torresových zářezech přišly další dva góly svěřenců trenéra Béniteze. Jenže ani Kuijtova, ani Torresova trefa nebyla uznána.

To ale Liverpool mrzet nemuselo. Poslední velkou událostí utkání byla totiž červená karta pro zuřícího Cahilla, který neudržel nervy na uzdě a mimo míč sestřelil hostujícího Alonsa.

Šokem skončil pro fanoušky Arsenalu Londýn zápas jejich oblíbenců s Hullem. Arsenal v domácím prostředí prohrál 1:2, a to i přesto, že byl jasně lepším týmem a svého soupeře jednoznačně přestřílel.

Arsenal hned od začátku zatlačil hosty do obrany, z gólu se pak radoval v 50. minutě, kdy si vlastní branku vstřelil McShane. Jenže o dvanáct minut později se zdálky trefil Geovanni a vyrovnal. O čtyři minuty pak strhl vedení na stranu Hullu po rychlém brejku Cousin.

Střelci Arsenalu se pak dostali do mnoha šancí, ani jednu z nich však nedokázali využít. Po roce a půl tak v lize na domácím trávníku opět prohráli.

6. kolo anglické ligy:

Everton – Liverpool 0:2 (59. a 62. Torres), Fulham - West Ham 1:2 (58. z pen. Murphy – 43. C. Cole, 45. Etherington), Middlesbrough – West Bromwich 0:1 (53. Olsson; Roman Bednář odehrál za hosty celý zápas), Newcastle - Blackburn 1:2 (51. z pen. Owen – 31. Samba, 42. Santa Cruz), Aston Villa - Sunderland 2:1 (18. Young, 33. Carew – 10. Cissé), Manchester United - Bolton 2:0 (60. z pen. Ronaldo, 77. Rooney), Stoke City - Chelsea 0:2 (36. Bosingwa, 76. Anelka; Petr Čech odchytal za hosty celý zápas), Arsenal – Hull 1:2 (50. vl. gól McShane – 62. Geovanni, 66. Cousin).

Pořadí v čele: 1. Chelsea 14, 2. Liverpool 14, 3. Aston Villa 13, 4. Arsenal 12, 5. West Ham 12, 6. Hull 11.

Bayern se trápí, Jarolímův Hamburk už je první

Druhou porážku v řadě si v německé bundeslize připsali fotbalisté Bayernu Mnichov. Po domácím debaklu od Brém neuspěli ani v Hannoveru, kde prohráli 0:1 trefou Szabolcse Husztiho z prvního poločasu. Za domácí mužstvo odehrál skoro celé utkání také český fotbalista Jiří Štajner.

Důvod k radosti měl po sobotním programu i další Čech, David Jarolím. Hráč Hamburku se spolu se svými spoluhráči radoval nejen z těsné domácí výhry nad Mönchengladbachem, ale i z posunu Hamburku na první příčku v tabulce.

I další zástupce české kopané v bundeslize, obránce Bayeru Leverkusen Michal Kadlec, slavil vítězství. Jeho tým vyhrál 3:2 v Bochumi, vítězný gól zařídila už svou sedmou trefou v sezoně nová německá střelecká hvězda Patrick Helmes.

Nedařilo se naopak brankáři Herthy Berlín Jaroslavu Drobnému. Za svá záda sice Drobný propustil jediný míč z kopaček hráčů Chotěbuzi, Berlíňané však nedokázali odpovědět a prohráli doma 0:1.

V Brémách se diváci rozhodně nenudili. Domácí zdolali v divoké přestřelce 5:4 nováčka z Hoffenheimu. Červenou kartu dostal reprezentant Mertesacker, hosté vyrovnali na 4:4, ale brémský Mesut Özil v 81. minutě rozhodl o výhře i o tom, že hráči Werderu v posledních dvou bundesligových duelech nastříleli soupeřům deset gólů.

6. kolo německé ligy:

Brémy – Hoffenheim 5:4 (8. a 81. Özil, 16. Pizarro, 21. Ribas da Cunha, 30. Hunt – 15. Ba, 36. Salihovič, 62. z pen. Ibiševič, 71. Compper, ČK 62. Mertesacker), Hamburk – Mönchengladbach 1:0 (11. Petrič; David Jarolím odehrál za domácí celý zápas), Dortmund – Stuttgart 3:0 (11. Hajnal, 20. Santana, 58. Frei), Hertha Berlín – Chotěbuz 0:1 (13. Jelič; Jaroslav Drobný odchytal za domácí celý zápas), Bochum – Leverkusen 2:3 (79. Šesták, 81. Kaloglu - 6. Pardo, 21. Augusto, 62. Helmes; Michal Kadlec odehrál za hosty celý zápas), Hannover - Bayern Mnichov 1:0 (23. Huszti; Jiří Štajner nastoupil v základní sestavě domácích, byl střídán v 90. minutě).

Juventus odmítl jít do čela tabulky

Juventus Turín v předehrávce pátého kola Serie A bezbrankově remizoval na hřišti Sampdorie Janov. S devíti body tak stále v tabulce zůstává o bod za vedoucím Interem Milán, který má navíc k dobru nedělní derby s městským rivalem AC.

V černobílém dresu Staré dámy odehráli celé utkání i Pavel Nedvěd se Zdeňkem Grygerou. Ani jeden z nich se však proti agrsivní obraně Sampdorie neprosadil. Nejblíže gólu měl ve 20. minutě Alessandro Del Piero, ale trefil jen tyč brány domácích.

„Jen jedinkrát jsme se dostali do rychlého protiútoku a trefili jsme tyč. Ale nemyslíme na pořadí v tabulce, to pro nás teď není to hlavní,“ řekl kouč Juventusu Claudio Ranieri.

V dalším sobotním duelu porazila Fiorentina na domácím hřišti FC Janov 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil osvědčený kanonýr a bývalý hráč AC Milán Gilardino.

5. kolo italské ligy:

Sampdoria Janov – Juventus Turín 0:0 (Pavel Nedvěd a Zdeněk Grygera odehráli za Juventus celý zápas), Fiorentina – FC Janov 1:0 (61. Gilardino).

Koller v Rusku dvakrát udeřil, výhru však nezařídil

Ve 23. kole ruské nejvyšší soutěže se konečně dočkal dvougólového zápasu obr Jan Koller. Útočník Samary v tvrdém zápase dokázal v poslední čtvrthodině otočit z 1:2 na 3:2, ovšem radost mu zkazil v nastaveném čase hostující Wilkshire, který proměnil nařízený pokutový kop.

Kromě šesti branek viděli diváci také tři červené karty, z toho dvě na straně domácích.

V dalším utkání se sice v dresu Zenitu Petrohrad brankově neprosadil záložník Radek Šírl, jeho tým ale i tak hladce vyhrál nad Lokomotivem Moskva 3:0. Český reprezentant si připsal pouze žlutou kartu.

23. kolo ruské ligy:

Jaroslavl - Spartak Moskva 1:2 (0:2), Samara - Dynamo Moskva 3:3 (1:2), Lok. Moskva – Zen. Petrohrad 0:3 (0:1).