Čech vychytal v FA Cupu výhru Chelsea

Juventus – Juventus porazil v poháru Catanii jasně 3:0. Rooney dotáhl Manchester k výhře.

14.1.2009

Záložník Juventusu Pavel Nedvěd fauluje Gutiho z Realu Madrid.Foto: REUTERS

Manchester United hodlal ve středu večer zaútočit na druhé místo Premier League a to se mu také v souboji s Wiganem podařilo.

Ještě než se hosté stačili na trávníku domluvit, jak budou bránit, prohrávali 0:1. Hned v 1. první minutě zápasu se totiž po pasu Ronalda prosadil bojovník Wayne Rooney.

Ovšem pokud čekali fanoušci „rudých ďáblů“ v dalších minutách brankové hody, mýlili se. Rooney musel pro zranění hned v 8. minutě střídat, a přestože měli domácí tlak a vytvořili si i další šance, obranu hostů již nepokořili ani jednou. Museli se tak spokojit s hubenou výhrou. I ta jim ale stačila k posunu před londýnskou Chelsea. Navíc mají stále zápas k dobru.

Chelsea se oklepala a kralovala v Southendu

V krizi se zmítající soubor kouče Scolariho v ten samý večer zajel v rámci utkání FA Cupu na hřiště Southendu United a proti outsiderovi z nižší soutěže kraloval 4:1. Výhra se ovšem nerodila lehce.

Domácí fanoušky přivedl do varu vedoucím gólem již v 16. minutě Barett. Southend držel šokující vedení až do konce poločasu, kdy se v nastavení prosadil německý reprezentant Ballack a srovnal. Ve druhém poločase přidali hosté, v brance s Petrem Čechem další tři branky a dokráčeli k vysoké výhře.

Anglická liga, dohrávka:
Manchester United – Wigan 1:0 (1. Rooney)
Pořadí: 1. Liverpool 46 bodů, 2. Manchester United 44, 3. Chelsea 42, 4. Aston Villa, 41, 5. Arsenal 38.

FA Cup
Newcastle – Hull 0:1 (81. Cousin)
Crystal Palace – Leicester 2:1 (39. Ifill, 55. Scannell – 90. Gradel)
Southend Utd. – Chelsea 1:4 (16. Barett – 45. Ballack, 60. Kalou, 78. Anelka, 90. Lampard)

Juventus se radoval v poháru, AS Řím v lize

Itálie dohrávala 9. kolo, když se hráči AS Řím postavili hostující Sampdorii Janov. Trápící se domácí spasil Brazilec Julio Baptista, když dokázal dvakrát skórovat. Hosté se prosadit nedokázali a odjeli poraženi 0:2. AS Řím se tak dokázal vydrápat na osmé místo tabulky Série A, do pohody mu však schází ještě hodně.Do bojů zasáhl i adept na titul Juventus. Turínský velkoklub dokázal v osmifinále Italském poháru hladce zdolat hostující Catanii, když se pod vítězství 3:0 gólově podepsali Marchionni, Giovinco a útočník Del Piero.

Italská liga, 9. kolo:
AS Řím - Sampdoria Janov 2:0 (21. a 53. Baptista).Italský pohár

Italský pohár, osmifinále:
Juventus – Catania 3:0 (4. Marchionni, 68. Giovinco, 71. Del Piero)

Autor: Michal Kuchta

14.1.2009 VSTUP DO DISKUSE

Fanoušci brněnské Komety slaví gól. Ilustrační foto.
31

Vztek fanoušků Komety. Za lístek zaplatí o 280 korun víc než příznivci Hradce

Šárka Strachová ve slalomu SP v Záhřebu.
7

Konec. Slalomářská mistryně světa Strachová se rozloučila s lyžařskou kariérou

Brečet nebudu, říká sprejer, který poničil hradby

Na místo činu se o víkendu vrátili sprejeři, kteří ve čtvrtek 16. března pomalovali historické hradby a další místa v Klatovech, a způsobili tak škodu za zhruba 45 tisíc korun. Odstraňovali nápisy, které nastříkali. Lítost by u nich ale člověk hledal jen stěží.

Vinni! Policisté, co zasahovali proti útočnici ze Smíchova, vyslechli trest

Obvodní soud pro Prahu 1 uznal ve čtvrtek vinnými dva policisty, kteří zasahovali proti Michelle Sudků poté, co chtěla zabíjet v kavárně na pražském Újezdě. Potrestal je trestním příkazem. Informaci České televize v úterý potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1. Konkrétní druh ani výši trestu soud nezveřejní, dokud nebude výsledek sdělen účastníkům řízení. Oba policisté mohou proti rozhodnutí podat odpor, v tom případě by soudkyně musela nařídit hlavní líčení.

Valachová ocenila in memoriam šikanovanou učitelku z Třebešína

Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) dnes v Senátu in memoriam ocenila šikanovanou učitelku Ludmilu Vernerovou ze Střední průmyslové školy Na Třebešíně v Praze, která zemřela loni v lednu. Plaketu Františky Plamínkové převzala její dcera Kateřina. Valachová tak chce dát symbolicky najevo své odhodlání bojovat se šikanou a přispět k bezpečnějšímu prostředí ve školách.

Českou televizi chce řídit dvanáct lidí včetně současného šéfa Dvořáka

Do výběrového řízení na funkci generálního ředitele České televize se přihlásilo 12 zájemců. Je mezi nimi i současný ředitel Petr Dvořák, který televizi vede od podzimu 2011. Mezi uchazeči o místo je i bývalý šéfredaktor zpravodajství ČT Karel Novák nebo exšéf televize Prima Martin Konrád. První kolo volby proběhne 12. dubna, nového ředitele rada zvolí 26. dubna.