AC Milán se přiblížil skupině LM, v Eindhovenu remizoval 1:1

Eindhoven – Fotbalisté AC Milán se přiblížili účasti v základní skupině Ligy mistrů. Svěřenci trenéra Massimiliana Allegriho v úvodním utkání čtvrtého předkola uhráli na hřišti PSV Eindhovenu remízu 1:1. V mnohem komfortnější pozici je před domácí odvetou Zenit Petrohrad, který v Portugalsku porazil Pacos Ferreiru 4:1 především díky hattricku Romana Širokova.

20.8.2013

Trenér AC Milán Massimo Allegri a záložník Clarence Seedorf odpovídají na otázky novinářů na úterní tiskové besedě v tréninkovém středisku AC MilánFoto: DENÍK/Václav Vacek

AC začalo v Nizozemsku dobře. Po čtvrthodině hry mu zařídil vedení útočník El Shaarawy, když hlavou zužitkoval přesný Abateho centr. Domácí ale italského soupeře přehrávali a v 60. minutě se dočkali vyrovnání. Přesně mířil forvard Matavž, který další hlavičkou dorazil tvrdou Brumovu ránu.

Petrohradský hrdina Širokov se na vypůjčeném stadionu v Portu poprvé prosadil ve 27. minutě. V 58. minutě za Pacos odpověděl André Leao, ale už za dvě minuty po něm vrátil Zenitu vedení opět Širokov. Ruský reprezentant zkompletoval hattrick v poslední minutě. Krátce předtím si ještě vstřelil vlastní gól Degra.

Velmi slušný výsledek do odvety si venku zajistil i Real Sociedad. Tým ze San Sebastianu vyhrál na hřišti Olympique Lyon 2:0. V prvním poločase se proti svým krajanům prosadil záložník Griezmann, krátce po pauze pojistil vedení hostů útočník Seferovic. Mizérii francouzského mužstva ještě v 75. minutě korunoval svým vyloučením obránce Biševac.

Cestu do skupiny si výrazně zkomplikoval i Celtic Glasgow. Úřadující skotský mistr prohrál na hřišti Šachťoru Karagandy 0:2. Za domácí tým se prosadili v obou poločasech Finončenko a Chižničenko. Karaganda je díky nim blízko tomu, aby se stala prvním kazašským klubem v hlavní fázi LM v historii.

Výsledky úvodních zápasů 4. předkola fotbalové Ligy mistrů

Šachťor Karaganda (Kaz.) – Celtic Glasgow 2:0 (1:0)

Branky: 12. Finončenko, 77. Chižničenko.

Nemistrovská část:

Olympique Lyon – San Sebastian 0:2 (0:1)

Branky: 17. Griezmann, 50. Seferovic. ČK: 75. Biševac (Lyon).

Pacos Ferreira – Zenit Petrohrad 1:4 (0:1)

Branky: 58. André Leao – 27., 60. a 90. Širokov, 85. vlastní Degra.

PSV Eindhoven – AC Milán 1:1 (0:1)

Branky: 60. Matavš – 15. El Shaarawy.

20.8.2013 VSTUP DO DISKUSE

„Cítíme velkou křivdu," říkají manželé, kteří měli naftu ve své studni

Zdounky – Společně se svou manželkou cítí velkou křivdu a bezmoc poté, co před více než 14 dny zjistili, že jejich do té doby průzračná a kvalitní pitná voda ve studni je kontaminována starou směsí topných olejů. Znehodnocenou vodu nic netušíce několik dní pili.

Zpátky na 'bedně'! Koukalová byla třetí ve sprintu: Je to pozitivní kopanec

Östersund (Švédsko) /FOTOGALERIE/ - Biatlonistka Gabriela Koukalová dojela třetí ve sprintu v Östersundu a poprvé v nové sezoně Světového poháru vystoupila na stupně vítězů. Královna minulé zimy přesně střílela a prohrála jen s vítězkou Marií Dorinovou-Habertovoui z Francie a druhou Finkou Kaisou Mäkäräinenovou.