Adrián vystřílel Španělům finále ME a olympiádu

Viborg - Španělští fotbalisté do jednadvaceti let udolali v semifinále Bělorusko 3:1 po prodloužení. Dvě branky zařídil kanonýr Adrián Lopéz.

22.6.2011

Lopéz Adrián oslavuje gól s Matou.Foto: ČTK

Španělští fotbalisté jsou prvním finalistou mistrovství Evropy hráčů do 21 let. V dnešním semifinále zdolali Bělorusko 3:1 po prodloužení zásluhou dvou branek nejlepšího střelce turnaje Adriána Lopéze a zároveň si zajistili účast na olympijských hrách 2012 v Londýně. Ve finále se utkají s vítězem duelu Švýcarsko - Česká republika.

Bělorusové přitom byli postupu do finále velmi blízko. Do vedení je poslal v 38. minutě Voronkov a nejtěsnější vedení drželi ještě minutu před koncem normální hrací doby. Pak však poprvé zaúřadoval postrach z La Coruni Adrián Lopéz.

Střídající Jeffrén odcentroval míč na přední tyč a Adrián vyrovnal a zařídil prodloužení. V posledních sekundách jeho první poloviny pak udeřil znovu. Tentokrát mu nabil Capel. A když sedm minut před koncem prodloužení napřáhl z 25 metrů Jeffrén a svou střelou nedal šanci brankáři Gutorovi, bylo rozhodnuto.

Španělsko si tak zahraje finále ME jednadvacítek poprvé od roku 1998, kdy získalo svůj druhý titul.

Adrián svou bilanci v čele tabulky střelců vylepšil na pět branek a vyrovnal svůj výkon z mistrovství světa dvacítek z roku 2007, kde byl druhým nejlepším střelcem turnaje za hvězdným Argentincem Sergiem Agüerem. Česká výprava tehdy získala na šampionátu stříbro.

Semifinále mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let v Dánsku:

Viborg: Španělsko - Bělorusko 3:1 po prodl. (1:1, 0:1)
Branky: 89. a 105. Adrián, 113. Jeffrén - 39. Voronkov.