Manchester United uhrál v pondělní dohrávce na hřišti West Bromwiche jen remízu 2:2 a v tabulce klesli po 8. kole na šesté místo. Od první porážky na hřišti Hawthorns v historii Premier League zachránil svěřence trenéra Louise van Gaala až gól Daleyho Blinda tři minuty před koncem normální hrací doby.

Favorit tak prodloužil svou sérii venkovních zápasů bez vítězství na šest. To je nejhorší bilance slavného klubu za posledních 18 let.

Domácí dostal do vedení už v 8. minutě Stephane Sessegnon. Manchester vyrovnal až po přestávce, kdy se poprvé v dresu United trefil střídající Marouane Fellaini. Saido Berahino v 65. minutě znovu rozjásal domácí fanoušky, přesná trefa nizozemského reprezentanta ale v závěru zachránila hostům alespoň bod.

Liverpool zvládl drama

Fotbalisté Liverpoolu zvítězili v utkání osmého kola anglické ligy na hřišti Queens Park Rangers 3:2. V hektickém závěru padly čtyři branky v rozmezí osmi minut, domácí si v zápase vstřelili dva vlastní góly.

Liverpool nevstoupil do sezony ideálně a ani tentokrát nezačal přesvědčivě. Nejblíže gólu v první půli byl domácí záložník Fer, dvakrát ale trefil pouze brankovou konstrukci. I po přestávce byl zpočátku aktivnější londýnský celek, přesto se do vedení dostali hosté.

V 67. minutě rychle rozehráli standardní situaci, Johnson po zemi přihrál do vápna a míč nešťastně za záda vlastního gólmana McCarthyho poslal Dunne. Pětatřicetiletý obránce si vstřelil už desátou vlastní branku v anglické lize a v této statistice vede.

V závěru utkání gradovalo, během osmi minut viděli diváci na Loftus Road čtyři branky. V 87. minutě vyrovnal střídající Vargas, o tři minuty později ale Liverpoolu vrátil vedení premiérovým zásahem v sezoně Brazilec Coutinho. Vargas byl při chuti a v druhé minutě nastavení znovu přiblížil domácí tým k bodovému zisku, Caulker však po Sterlingově pasu do šestnáctky vlastním gólem rozhodl o třetí prohře QPR v řadě.

Redknapp hráče i přes prohru vychválil

"Ukázali jsme ohromný charakter a byli jsme o něco lepší v druhém poločase, QPR si ale rozhodně nezasloužili prohrát. Měli jsme velké štěstí," oddychl si kouč Liverpoolu Brendan Rodgers v rozhovoru pro Sky Sports.

Jeho protějšek Harry Redknapp i přes prohru své svěřence pochválil. "Tým předvedl nejlepší výkon od té doby, co jej trénuji. Hráli jsme fantasticky. Byli jsme úspěšní v 90 procentech soubojů, na konci jsme však byli naivní a proto jsme prohráli."

Swansea se po slibném začátku sezony, kdy byla ve třech zápasech stoprocentní, nepodařilo už v pátém utkání v řadě vyhrát. Na půdě Stoke sice od 34. minuty vedla po proměněné penaltě bývalého hráče pražské Sparty Bonyho Wilfrieda, ještě před koncem první půle však srovnal také z pokutového kopu Adam.

Domácí v druhém dějství dokonali obrat. V 76. minutě rozhodl premiérovým gólem v této sezoně střídající Walters, jenž hlavou proměnil Assaidiho centr.

Agüero zostudil čtyřmi góly Tottenham

Manchester City zdolal díky čtyřem brankám Sergia Agüera Tottenham 4:1. Rozhodčí Jon Moss v utkání nařídil čtyři pokutové kopy, což se v Premier League stalo zatím jen v roce 2000 v duelu Bradford - Derby. První Chelsea má před City po výhře 2:1 nad Crystalem Palace dál pět bodů k dobru.

Tottenham v posledním ročníku utrpěl s City debakly 1:5 a 0:6 a ani dnes nezačal dobře. Už ve 13. minutě otevřel skóre skrytou dělovkou Agüero. Za dvě minuty však využil chybu v rozehrávce Christian Eriksen a srovnal.

Zanedlouho domácí opět vedli, když Agüero po sporném faulu na Franka Lamparda proměnil penaltu. Po půlhodině hry mohl Argentinec uzavřít hattrick, ale jeho pokus z dalšího pokutového kopu vystihl brankář Hugo Lloris.

Stejně dopadl na druhé straně v 62. minutě s pokusem z penalty Roberto Soldado, zato Agüero si spravil chuť. Hattrick uzavřel z pokutového kopu po faulu Federica Fazia, který kvůli vyloučení nedohrál svůj první zápas v anglické lize. Agüero se brzy prosadil znovu ze hry a s devíti góly se dělí o vedení v tabulce střelců s Diegem Costou z Chelsea.

Chelsea bez Čecha uspěla s Crystal Palace

Chelsea s brankářem Petrem Čechem na lavičce šla do vedení už v šesté minutě po trefě Oscara z přímého kopu. Nezbrzdila ji ani červená karta pro Césara Azpilicuetu, protože vzápětí byl vyloučen i obránce soupeře Damien Delaney. Výhru potvrdil svým prvním gólem v barvách "Blues" Cesc Fábregas, gólmana Thibauta Courtoise připravil o čisté konto v nastavení Fraizer Campbell.

Jen z lavičky sledoval zaváhání Arsenalu reprezentační záložník Tomáš Rosický. "Kanonýři" sice brzy po brance Alexise Sáncheze vedli, ale poté nechali Hull duel dvěma brankami otočit. Až v nastavení zařídil londýnskému týmu alespoň bod za remízu 2:2 Danny Welbeck.

Výbornou formu potvrdil svým historicky nejvyšším vítězstvím v Premier League Southampton. Fotbalisty Sunderlandu na svém stadionu rozstřílel 8:0 a drží třetí příčku v tabulce s jednobodovým mankem na druhý Manchester City. Čtvrtý je West Ham po dnešní výhře 3:1 nad Burnley.

Anglická fotbalová liga - 8. kolo:

Manchester City - Tottenham 4:1 (13., 20. z pen., 68. z pen. a 76. Agüero - 15. Eriksen), Arsenal - Hull 2:2 (13. Sánchez, 90.+1 Welbeck - 17. Diame, 46. Hernández), Burnley - West Ham United 1:3 (60. Boyd - 49. Sakho, 54. Valencia, 71. Cole), Crystal Palace - Chelsea 1:2 (90. Campbell - 6. Oscar, 51. Fábregas), Everton - Aston Villa 3:0 (18. Jagielka, 48. Lukaku, 76. Coleman), Southampton - Sunderland 8:0 (18. a 69. Pellé, 12. vlastní Vergnini, 37. Cork, 63. vlastní Bridcutt, 78. Tadič, 80. Wanyama, 86. Mane), Newcastle - Leicester 1:0 (71. Obertan), QPR - Liverpool 2:3 (87. a 90.+2 Vargas - 67. vlastní Dunne, 90. Coutinho, 90.+5 vlastní Caulker), Stoke - Swansea 2:1 (43. Adam z pen., 76. Walters - 34. Bony z pen.), West Bromwich - Manchester United 2:2 (8. Sessegnon, 65. Berahino - 48. Fellaini, 87. Blind).

1. Chelsea 8 7 1 0 23:8 22
2. Manchester City 8 5 2 1 18:8 17
3. Southampton 8 5 1 2 19:5 16
4. West Ham United 8 4 1 3 15:11 13
5. Liverpool 8 4 1 3 13:12 13
6. Manchester United 8 3 3 2 15:12 12
7. Arsenal 8 2 5 1 13:11 11
8. Swansea 8 3 2 3 11:10 11