Sparta porazila gruzinský klub

PRAHA - Sparťanští fotbalisté ve středečnímdruhém přípravném utkání porazili bez větších potíží gruzínský klub FC Ameri 3:0. O své výhře rozhodli v úvodu utkání, všechny tři branky padly v rozmezí třinácti minut.

4.7.2007

Sparta - Ameri 3:0. Foto: GetPhoto/Robin Drahoňovský

Sparťané zlomili Gruzínce za čtvrt hodiny, gól dal i Holenda

Čtvrtý tým loňského ročníku gruzínské ligy působil vystrašeně, několik slibných akcí ukázal až po přestávce, kdy Sparta hrála v prostřídané sestavě. Prvním gólem ve staronovém působišti se předvedl útočník Jan Holenda.

Sparťané od pondělí trénují už s míčem a na jejich výkonu to bylo znát. Od první minuty bavili diváky a svou jednoznačnou převahu nad loňským vítězem Gruzínského poháru vyjádřili brzy i střelecky.

Poprvé se trefil Horváth, který sice původně nebyl v základní jedenáctce, ale na poslední chvíli ho kouč Michal Bílek zařadil a záložník se mu už ve čtvrté minutě odměnil přesnou střelou z 20 metrů.

Jenže tím sparťanská kanonáda neskončila: další branku přidal po nádherné individuální akci navrátilce Slepičky ranou z voleje Kisel a už v 17. minutě letenský odchovanec Holenda vstřelil hlavou první gól ve sparťanském áčku.

Sparťané nenadělovali jen krásné góly, ale i pohledné akce a kuriózní okamžiky. Nejprve nasadil další novic Kladrubský soupeři 'jesličky' tam a zpět, poté se mohl zapsat mezi střelce nechtěně i kapitán Řepka, jehož hlavičku směrem dozadu špatně odhadl brankář Grigar a míč chytil po sprintu zpět až nedaleko brankové čáry.

To byla také největší šance Gruzínců z prvního poločasu, ale v tom druhém si vedli už lépe. Trenér Bílek udělal v sestavě osm změn a na hře to bylo znát; obrana si dovolila několik okének a jen včasné zásahy brankáře Zlámala uchránily Spartě čisté konto.

Sparta Praha - FC Ameri 3:0 (3:0)

Branky: 4. Horváth, 14. Kisel, 17. Holenda. Rozhodčí: K. Hrubeš. Diváci: 1040.

Sestava Sparty: Grigar (46. Zlámal) - Pospěch (46. Bíro), Řepka (46. Mareš), Kadlec (46. Zabavník), Kladrubský - Kisel (46. Vršajevič), Hušek, Horváth (46. Sylvestre), Matušovič (46. Petržela) - Holenda (46. Rezek), Slepička (68. Holenda).

SK Kladno - Dynamo České Budějovice 4:0 (2:0)

Branky: 12. a 18. Hamouz, 55. Killar, 65. Galbavý.

Sestavy - Kladno: Pavlík - Williams, Farbák, Killar, Hamouz - Cigánek (68. Čáp), Gross (87. Hlava), Szabo (60. Zachariáš), Kalina (68. Jeslínek) - Kabele (60. Galbavý), Kaciáň (46. Pokorný). Č. Budějovice: Kučera - Peroutka, Mráz, Mácha, Žižka - Jendruščák (46. Hrbáč), Kovalík (46. Vozábal), Cacique (46. Tischler), Adamec - Thiago (46. Mrkvička), Svatonský (46. Stráský).

Tescoma Zlín - SFC Opava 1:2 (0:1)

Branky: 65. Vyskočil z pen. - 32. a 54. Barteska.

Sestava Zlína: Baránek (46. Kořínek) - Janíček (46. Pazdera), Kroča (46. Řihák), Zbožínek, Penner - Kraus (70. Zapletal), Zúbek (46. Elšík), Opiela, Zapletal (46. Konečník) - Bača (46. Vyskočil), Žůrek (60. Janča).

Baník Ostrava - 1. FC Slovácko 2:2 (1:1)

Branky: 25. Böhm z pen., 69. Metelka - 11. Gottwald, 80. Šillinger.

Sestava Ostravy: Buček (46. Prepsl) - Lisický (46. Řezník), Pavlík, Ricka, Razím - Mucha, Marek (46. Mišinský), Ficek (46. Metelka), Zapalač (46. Koubek) - Böhm, Galajda.

Sigma Olomouc - Artmedia Bratislava 2:0 (1:0)

Branky: 24. Onofrej, 80. Rýdel z pen.

Sestava Olomouce - 1. poločas: Lovásik - Randa, Šedivý, Škerle, Jurkič - Bajer, Rossi, Onofrej - M. Hubník, V. Schulmeister, Petr. 2. poločas: Drobisz - Jindřišek, Šuškavčevič, Komárek, Čupr - Kaščák, Rýdel, Melinho - Janotka, Hartig (81. Bueno), Pulkert.

1. FC Bad Kötzting (Něm.) - Viktoria Plzeň 1:2 (1:2)

Branky Plzně: 30. Krbeček, 41. Müller.

Sestava Plzně - 1. poločas: Daněk - Procházka, Müller, Zakopal, Róth - Malár, Trapp, Jarolím, Lecjaks - Krbeček, Smejkal. 2. poločas: Ilizi - Procházka, Müller, Knakal, Šíma - Malár (60. Mudra), Rada, Borek, Róth (60. Süsser) - Fillo, Krbeček.