Až poslední zápas na hřišti Uruguaye rozhodne o bytí a nebytí fotbalistů Argentiny.

Svěřenci kouče Maradony se v jihoamerické kvalifikaci dlouho trápili s posledním Peru, ve třetí minutě nastavení jim ale udržel naději na přímý postup vítězným gólem na 2:1 veterán Martin Palermo.

Podobným způsobem získala všechny tři body také Uruguay, která zdolala domácí Ekvádor penaltou Forlána z 94. minuty.

O šanci proniknout alespoň do baráže naopak přišli v noci na neděli českého času fotbalisté Kolumbie. To jejich přemožitel Chile se po výhře 4:2 raduje z přesvědčivého postupu na světový šampionát, prvního od roku 1998.

Ten mají v kapse také Američané a Mexičané. Prvním ho zajistila zvládnutá gólová přestřelka v Hondurasu, druhým jasné vítězství nad Salvadorem.

Kvalifikace MS 2010:

JIŽNÍ AMERIKA

Argentina - Peru 2:1 (48. Higuaín, 90.+3 Palermo - 90. Rengifo)
Ekvádor - Uruguay 1:2 (67. Valencia - 69. Suárez, 90.+4 z pen. Forlán)
Kolumbie - Chile 2:4 (13. vlastní Vidal, 63. Moreno - 35. Ponce, 36. Suazo, 72. Valdivia, 79. Orellana; ČK: 90.+3 Orellana/Chile)
Venezuela - Paraguay 1:2 (86. Rondon - 55. Cabaňas, 79. Cardozo)

Honduras - USA 2:3
(46. a 77. De Leon - 54. a 65. Casey, 71. Donovan)
Mexiko - Salvador 4:1 (25. vlastní Gonzalez, 71. Blanco, 84. Palencia, 90. Vela - 88. Martinez)
Kostarika - Trinidad a Tobago 4:0 (27. vlastní Abubakr, 50. Centeno, 61. a 63. Saborio; ČK: 65. James/Tr.)

1. USA 9 6 1 2 17:11 19
2. Mexiko 9 6 0 3 16:10 18
3. Kostarika 9 5 0 4 13:13 15
4. Honduras 9 4 1 4 16:11 13
5. Salvador 9 2 2 5 9:14 8
6. Trinidad a T. 9 1 2 6 8:20 5