Arsenal byl chytřejší, uznal Ranieri. Leicester se zlobil, křivdu cítil i Wenger

Londýn - Přišel do kabiny, kde vládlo ticho. Claudio Ranieri zvýšil hlas, ale nezlobil se. "Řekl jsem hráčům, aby si z toho nic nedělali." Střih. V sousední šatně panovalo bujaré veselí, po němž Mesut Özil sdílel na internetu fotku s nadšenými spoluhráči. Takhle to vypadalo po nedělním zápase Arsenalu s Leicesterem (2:1).

14.2.2016

Arsenal - Leicester: Olivier Giroud a Wes MorganFoto: ČTK/PA

"Byl to klíčový zápas," uznal kouč Arsenalu a ihned dodal: "Je skvělé, že se nám podařilo zvítězit."

Tým z Londýna sice zůstal třetí, leč na vedoucí Leicester teď ztrácí jen dva body. Šance na titul žije!

"Gunners" s Petrem Čechem v nedělním šlágru dokázali to, co se už zdálo jako nemožné. Prohrávali po pokutovém kopu Jamieho Vardyho, spalovali šance, přesto se nevzdali. A byli odměněni dvěma góly - Theo Walcott a Danny Welbeck nadchli Emirates Stadium.

"Leicester výborně bránil, my jsme měli trochu smůlu, že jsme o poločase prohrávali. Nejsem si jistý, že se za takový zákrok musela pískat penalta, v předchozí akci byl navíc určitě faulován Mesut Özil. Ale v druhé půli jsme byli velmi aktivní a nakonec jsme měli dát víc branek," podotkl francouzský kouč.

Ano, po zápase se výkon rozhodčího hodně rozebíral. Někteří experti poznamenali, že Martina Atkinsona museli nenávidět jak fanoušci Arsenal, tak příznivci Leicesteru.

Mimochodem - rovněž Claudio Ranieri kritizoval rozhodčího. Konkrétně za vyloučení Dannyho Simpsona. "Oba zákroky byly normální fauly, ne fauly na žlutou kartu," řekl.

"Podívejte se na ten zápas, na počet faulů. Proč vylučovat? Jsem si jistý, že v jedenácti bychom vyhráli," pokračoval italský trenér, jenž si pak ovšem musel přečíst názory žurnalistů. Jak na stanici BBC, tak v listu Daily Telegraph se totiž objevilo tvrzení, že arbitr vytasil červenou kartu zcela oprávněně.

Londýnský tým každopádně získal převahu. Už to nebyl platonický tlak, ale šance. A došlo i na góly.

"Arsenal je skvělý tým, hrají rychle s míčem a nakonec skórovali z poslední šance zápasu, takže byli chytřejší než my. Ale stále máme o dva body více a jsme první, takže se pořád můžeme usmívat," uvedl Ranieri.

Autor: Redakce, ČTK

14.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
Slávisté se radují z prvního gólu, který zařídil Muris Mešanovič

Slávisté po letech dobyli Letnou. Derby na Spartě vyhráli 2:0

Praha /FOTOGALERIE/ - Fotbalisté Slavie nečekaně vyhráli pražské derby na Spartě 2:0. Skóre šlágru 8. ligového kola otevřel v 62. minutě Bosňan Muris Mešanovič, který napravil neproměněnou penaltu z třetí minuty nastavení první půle, a v 79. minutě přidal pojistku Jaromír Zmrhal.