Arsenal s Rosickým v základní sestavě porazil poslední Leicester a je čtvrtý

Londýn - Fotbalisté Arsenalu porazili ve 25. kole Premier League 2:1 poslední Leicester a posunuli se v neúplné tabulce na čtvrté místo. Český reprezentační kapitán Tomáš Rosický odehrál celé utkání a dostal žlutou kartu.

10.2.2015

Tomáš RosickýFoto: čtk

Arsenal zvládl velmi dobře první poločas, v němž se ujal vedení díky gólům Laurenta Koscielného a Thea Walcotta. Oba připravil německý mistr světa Mesut Özil. V druhé půli snížila svým prvním gólem za Leicester lednová posila z Chorvatska Andrej Kramarič, ale svěřenci trenéra Arséna Wengera si tři body vzít nenechali.

Usmířili si tak fanoušky po sobotní porážce v derby s Tottenhamem, který dnes naopak vyšel bodově naprázdno a klesl na šestou pozici. Spurs prohráli 2:3 na hřišti Liverpoolu, jehož vítězný gól vstřelil v 83. minutě Mario Balotelli. Italský útočník skóroval v lize poprvé od svého srpnového příchodu na Anfiled z AC Milán.

Zbývající utkání kola se hrají ve středu.

Výsledky 25. kola anglické fotbalové ligy

Arsenal - Leicester 2:1 (27. Koscielny, 41. Walcott - 61. Kramarič), Hull - Aston Villa 2:0 (22. Jelavič, 74. N'Doye), Sunderland - QPR 0:2 (17. Fer, 45. Zamora), Liverpool - Tottenham 3:2 (15. Markovič, 53. Gerrard z pen., 83. Balotelli - 26. Kane, 61. Dembélé).

10.2.2015 VSTUP DO DISKUSE
Čistírna odpadních vod na Císařském ostrově v Praze.

Dejvice i Letnou trápí zápach. Může za to čistírna odpadních vod

Vlakové nádraží v Brně-Židenicích.
18

Dopravní uzel? Židenické nádraží může převzít část vlaků z přetíženého hlavního

Stříbrný tým z Eura pohledem vedoucího: Pohodář, srdcař i dva mimozemšťané

Je to takový renesanční muž českého reprezentačního áčka v malém fotbale. Stará se o chod týmu jako jeho vedoucí, trénuje gólmany, do toho na mistrovství Evropy v Brně zajištoval komunikaci se zahraničními účastníky.

Pohledem Stanislava Šulce: Kouzelný bankomat

Bankomat slaví abrahámoviny. Podle různých anket jde o jeden z nejdůležitějších vynálezů minulého století a dodejme, že také jeden z nejkouzelnějších. Krom toho, že definitivně odtrhnul člověka od nutnosti mít peníze doma ve štrozoku, kouzelný je také proto, že se za těch pět desítek let takřka nezměnil.

Česko zasáhly kybernetické útoky, původci požadují výkupné

Aktuální vlna kybernetických útoků, jejichž původci požadují výkupné za odšifrování napadených zařízení, postihla i Česko. Aktuálně je země podle antivirové společnosti Eset devátým nejvíce zasaženým státem. Útoky, které odpoledne postihly Ukrajinu, se začaly šířit do dalších zemí. Antivirová firma Kaspersky Lab zatím celosvětově zaznamenala zhruba 2000 napadených uživatelů.