Arsenal bez Rosického přejel v derby Tottenham

Londýn /AKTUALIZOVÁNO/ – Liverpool znovu prohrál, Inter vede o sedm bodů, Juventus nestačil na Neapol.

31.10.2009

Robin van Persie se raduje (ilustr. foto).Foto: REUTERS

Arsenal si v 11. kole anglické Premier League připsal jasné vítězství 3:0 v prestižním londýnském derby proti Tottenhamu. Ani na lavičce domácích Gunners se neobjevil český reprezentant Tomáš Rosický, který se zotavuje ze zranění lýtka.

O všem podstatném se rozhodlo v koncovce prvního poločasu. To nejprve po spolupráci s Bacary Sagnou otevřel skóre Robin van Persie a pouhých jedenáct sekund po výkopu přidal druhý gól po sólu přes půl hřiště Cesc Fabregas.

„Ještě pár minut před koncem poločasu jsem si říkal, jak dobře dneska hrajeme. A do šaten jsme šli s dvoubrankovou ztrátou,“ postěžoval si trpce kouč Tottenhamu Harry Redknapp. Třetí branku přidal po hodině svou sedmou trefou v sezoně znovu Van Persie.

Liverpool se potácí v krizi. Slavný klub v sobotu prohrál ve Fulhamu 1:3 a byla to jeho šestá porážka z posledních sedmi zápasů. Svěřenci trenéra Rafaela Beníteze dohrávali o devíti bez vyloučených Philippa Degena a Jamieho Carraghera.

To Chelsea neměla v sobotu s tříbodovým ziskem sebemenší problém. Z Boltonu si odvezla pohodlné vítězství 4:0, gólman Petr Čech vychytal další nulu. O branky se postarali Frank Lampard, Deco, Drogba, do vlastní sítě se trefil boltonský Knight.

West Ham remizoval 2:2 v Sunderlandu. Hosté hráli od konce první půle přesilovku, protože bvyloučen byl Jones, jenže tři minuty před koncem řádné hrací doby viděl po druhé žluté kartě červenou český reprezentant Radoslav Kováč.

Ve večerním zápase porazil Manchester United na Old Trafford 2:0 Blackburn, o góly se postarali útočníci Dimitar Berbatov a Wayne Rooney. Manchester tak na vedoucí Chelsea ztrácí stále jen dva body, třetí je Arsenal s pětibodovým mankem.

ANGLIE, 11. KOLO:

Arsenal – Tottenham 3:0
(42. a 60. van Persie, 43. Fabregas) – Zraněný Tomáš Rosický nebyl ani na lavičce domácích, Bolton - Chelsea 0:4 (45.+2 Lampard z pen., 61. Deco, 82. vlastní Knight, 90.+1 Drogba) – Petr Čech odchytal za hosty celý zápas, Burnley - Hull 2:0 (20. z pen. a 77. Alexander), Everton - Aston Villa 1:1 (45.+1 Biljaletdinov - 47. Carew), Fulham - Liverpool 3:1 (24. Zamora, 73. Nevland, 87. Dempsey - 42. Torres), Portsmouth - Wigan 4:0 (35., 65. a 90. z pen. Dindane, 45.+3 Piquionne), Stoke - Wolverhampton 2:2 (17. vlastní Elokobi, 44. Etherington - 47. a 64. Craddock), Sunderland - West Ham United 2:2 (39. Reid, 76. Richardson - 30. Franco, 36. Cole, ČK: 87. Kováč/West Ham) – Radoslav Kováč odehrál za hosty 87 minut, pak byl vyloučen, Manchester United - Blackburn 2:0 (55. Berbatov, 87. Rooney), Birmingham – Manchester City 0:0 (ČK: Ferguson/Bir.).

Pořadí v čele: 1. Chelsea 27, 2. Manchester United 25, 3. Arsenal 22, 4. Manchester City 19, 5. Tottenham 19, 6. Liverpool 18.

Jarolímův Hamburk doma prohrál s Mönchengladbachem

Hamburští fotbalisté v 11. kole německé bundesligy doma nečekaně klopýtli. Mužstvo vedené kapitánem Davidem Jarolímem prohrálo s Borussií Mönchengladbach 2:3 a kleslo na třetí příčku v tabulce. Vítězný gól hostů vstřelil před koncem Kanaďan Rob Friend.

Mistrovský Wolfsburg doma získal jen bod po šestigólové přestřelce s nováčekem z Mohuči. Hannover s Jiřím Štajnerem v sestavě uspěl 1:0 na trávníku Kolína nad Rýnem. Trápící se Stuttgart doma alespoň bez branek remizoval s Bayernem Mnichov.

„Myslím, že jsme měli převahu. Ale nevytvořili jsme si moc šancí, takže jsem docela spokojený,“ řekl k bodu ze Stuttgartu zkušený kouč bavorského velkoklubu Louis van Gaal.

V čele tabulky se udržel Bayer Leverkusen. Ve večerním šlágru remizoval 2:2 na hřišti Schalke, přestože dlouho sahal po vítězství. Po první půli vedl o dvě branky díky zásahům Toniho Kroose a Stefana Kiesslinga.

Domácí Schalke se dlouho nemohlo prosadit, až v závěrečné desetiminutovce protrhlo smůlu a vyrovnalo. Zasloužili se o to Kevin Kuranyi a Vicente Sánchez. Leverkusenský Kiessling dal v zápase už svůj sedmý gól v sezoně a je nejlepším střelcem bundesligy. Kuranyi je o jednu branku za ním.

NĚMECKO, 11. KOLO:

Wolfsburg – Mohuč 3:3
(7. a 20. Martins, 64. Misimovič – 35. Amri, 41. Ivanschitz, 85. Hoogland), Stuttgart - Bayern Mnichov 0:0, Norimberk – Brémy 2:2 (3. Eigler, 33. Bunjaku – 72. a 90. Hunt), Hamburk – Mönchengladbach 2:3 (13. Trochowski, 47. Zé Roberto – 39. Reus, 76. Dante, 82. Friend) – David Jarolím odehrál za domácí celý zápas, Kolín nad Rýnem – Hannover 0:1 (37. Rosenthal) – Jiří Štajner odehrál za hosty celý zápas, Schalke – Leverkusen 2:2 (83. Kuranyi, 88. Sánchez – 29. Kroos, 44. Kiessling), Frankfurt – Bochum 2:1 (14. Caio, 53. Franz – 25. vl. gól Franz, ČK: 80. Ono/Boch.) – Martin Fenin nastoupil za domácí v 90. minutě, Freiburg – Hoffenheim 0:1 (39. Maicosuel) – Pavel Krmaš odehrál za domácí celý zápas.

Pořadí v čele: 1. Leverkusen 23, 2. Brémy 22, 3. Hamburk 22, 4. Schalke 21, 5. Hoffenheim 20, 6. Bayern Mnichov 19.

Neapol díky Hamšíkovi otočila zápas na hřišti Juventusu

Ani dvoubrankové vedení, ani výhoda domácího prostředí nepomohla fotbalistům Juventusu k bodovému zisku v 11. kole italské Serie A. „Stará dáma“, za kterou odehrál celý zápas český reprezentant Zdeněk Grygera, doma padla s Neapolí 2:3.

Juventus vedl od 35. minuty po přesné hlavičce Davida Trézegueta. A když krátce po změně stran zvýšil na rozdíl dvou gólů Sebastian Giovinco, zdálo se být o vítězi rozhodnuto. Jenže za hosty se pak dvakrát trefil Dušan Hamšík, jednnou náhradník Jesus Dátolo a všechno bylo jinak.

„Když jako trenér děláte změny, doufáte, že střídající hráč přinese něco navíc. A Dátolo to skutečně udělal,“ neskrýval spokojenost nový kouč Neapole Walter Mazzari. Ten zatím svůj tým vedl ve čtyřech zápasech, třikrát z toho bylo vítězství.

Ve druhém sobotním zápase vyhrál AC Milán doma na San Siru nad Parmou 2:0, když se o oba góly červenočerných postaral Marco Borriello.

V neděli zavítal obhájce titulu Inter Milán na půdu nevýrazného Livorna a bez větších problémů tam zvítězil 2:0. Góly vstřelili argentinský útočník Diego Milito a brazilský krajní bek Maicon.

Inter tak vede ligu o sedm bodů, protože druhá Sampdorie Janov nezvládla domácí zápas s Bari a uhrála jen bezbrankovou remízu. AS Řím doma otočil utkání s Boloňou a vyhrál 2:1, Fiorentina si poradila 3:1 s Catanií.

ITÁLIE, 11. KOLO:

Juventus Turín - Neapol 2:3
(35. Trézeguet, 54. Giovinco - 59. a 82. Hamšík, 65. Dátolo) – Zdeněk Grygera odehrál za domácí celý zápas, AC Milán – Parma 2:0 (12. a 90. Borriello), Cagliari – Bergamo 3:0 (33. a 36. Nene, 45. z pen. Matri), Chievo – Udine 1:1 (71. Yepes – 28. Floro Flores), Fiorentina – Catania 3:1 (4. a 69. Marchionni, 86. Gilardino – 48. Mascara, ČK: 45. Dainelli – 58. Capuano), Siena - Lazio Řím 1:1 (32. Maccarone – 9. Mauri), Livorno - Inter Milán 0:2 (49. Milito, 80. Maicon), AS Řím – Boloňa 2:1 (35. Vučinič, 52. Perrotta – 32. Adaílton), Sampdoria Janov – Bari 0:0.

Pořadí v čele: 1. Inter Milán 28, 2. Juventus 21, 3. Sampdoria 21, 4. AC Milán 19, 5. Fiorentina 18, 6. Neapol 17.