Arsenal vydřel remízu až v nastaveném čase

LONDÝN – Fotbalista Williams Gallas vnastaveném čase odvrátil prohru Arsenalu sManchesterem United a zajistil svému týmu remízu 2:2. Londýnský klub tak i nadále zůstává po jedenácti zápasech neporažen a vede anglickou Premier League.

3.11.2007

Ilustrační fotoFoto: AP PHOTO/Kirsty Wigglesworth

Ze zápasu dvou vedoucích týmů Premier League a dvou velkých rivalů Arsenalu a Manchesteru nakonec vzešla remíza. Ačkoliv byl Arsenal od začátku utkání aktivnější, často ztroskotal na obraně Manchesteru.

Smutným i veselým hrdinou utkání se stal londýnský obránce Gallas. Když už se zdálo, že vprvní polovině fanoušci obou týmů gól neuvidí, poslal zpravé strany nízký centr Ronaldo. Společným skluzem míč trefili Rooney a Gallas. Ovšem právě od francouzského obránce ve službách Arsenalu se tečovaná střela odrazila do brány Manuela Almunii.

Domácí však vlastní gól nezlomil. Tři minuty po začátku druhé půle se prosadil Fabregas a vyrovnal na 1:1. Tomáš Rosický byl společně s Bělorusem Hlebem vystřídán deset minut před koncem, nedlouho poté se Manchester vrátil do vedení, když spolupráci Evry a Sahy zakončil Cristiano Ronaldo.

Vše naznačovalo v první prohru Arsenalu po deseti vítězstvích vřadě. Vnastaveném čase však obránce Gallas odčinil svůj prohřešek zprvní poloviny zápasu a vstřelil další gól, tentokrát do branky soupeře. Brankář Manchesteru Van der Sar střelu vyrazil až za brankovou čárou a zápas tak skončil remízou.