Arsenal dal lekci Newcastlu

Londýn/ Anglický Arsenal se po úterní výhře 3:0 nad Newcastlem dostal do čela anglické Premier League. Manchester United bude moci svou první pozici získat zpět už ve středu, kdy se utká svýběrem Portsmouthu.

29.1.2008

Francesc Fabregas se Tomáše Rosického nemůže dočkat.Foto: GETPHOTO/Martin Sidorják

Arsenal potvrdil vúterním zápase roli favorita a už podruhé během čtyř dnů dokázal porazit Newcastle. Domácí tým dostal do vedení pět minut před koncem prvního poločasu Emmanuel Adebayor a připsal si už 13 gól vletošní sezoně.

Druhou branku vstřelil v72. minutě Flamini a na kolena srazila Newcastle svou ranou ztřiceti metrů v 80. minutě zápasu hvězda londýnského klubu Fabregas.

Arsenal, za který nemohl kvůli zranění nastoupit český reprezentant Tomáš Rosický, se alespoň do středy ujal vedení vPremier League. Sesadit ho však může opět Manchester United, který zítra sehraje utkání proti Portsmouthu.

Za Newcastle odehrál 57. minut český obránce David Rozehnal.