Boj o Ligu mistrů. Neapol udržela dvoubodový náskok před AS Řím

Řím - Fotbalisté AS Řím otočili v italské lize zápas 36. kola s FC Janov, zvítězili 3:2 a popatnácté za sebou bodovali. Druhé místo nicméně udržela Neapol, která doma zdolala Bergamo 2:1 a dvě kola před koncem má dva body k dobru. Druhá příčka v konečné tabulce vynese svému držiteli přímý postup do Ligy mistrů.

2.5.2016 AKTUALIZOVÁNO 2.5.2016

Mohamed Salah (ve světlém) střílí první gól AS Řím do sítě Janova.Foto: čtk

Hráči AS Řím šli v Janově rychle do vedení, v šesté minutě se po Perottiho přihrávce prosadil potřinácté v sezoně nejlepší klubový střelec Salah. Domácí Tachtsidis ale už ve 14. minutě vyrovnal. V několika šancích pak selhal útočník AS Řím El Shaarawy a v 65. minutě se na druhé straně zblízka trefil Pavoletti.

Hosty uklidnil střídající Totti, dělovka devětatřicetiletého útočníka po volném kopu se v 77. minutě zastavila až v síti. Na rozhodující brance se pak podílel další střídající hráč Džeko, který v 87. minutě předložil míč před odkrytou branku El Shaarawymu.

Neapol se tak krátce před začátkem zápasu s Atalantou ocitla na třetím místě, ale důležitou dohrávku zvládla. Už v desáté minutě favorizovaný tým uklidnil nejlepší střelec Serie A Higuaín, který po Hamšíkově centru usměrnil zblízka míč do sítě Bergama.

Domácí měli i nadále převahu, Allan v druhé půli trefil břevno, ale skóre změnil zase až Higuaín, jenž dal 32. gól v sezoně. Jeho hlavička nakonec Neapoli zachránila výhru, neboť hosté dokázali po vlastním gólu stopera Albiola snížit na konečných 2:1.

Italská fotbalová liga - 36. kolo:

FC Janov - AS Řím 2:3 (14. Tachtsidis, 65. Pavoletti - 6. Salah, 77. Totti, 87. El Shaarawy), Neapol - Bergamo 2:1 (10. a 77. Higuaín - 85. vlastní Albiol).

1. Juventus Turín 36 28 4 4 69:18 88
2. Neapol 36 23 7 6 74:31 76
3. AS Řím 36 21 11 4 77:40 74
4. Inter Milán 36 19 7 10 47:34 64
5. Fiorentina 36 17 9 10 56:40 60
6. Sassuolo 36 14 13 9 45:39 55
7. AC Milán 36 14 12 10 47:40 54
8. Lazio Řím 36 14 9 13 47:47 51