Boj o Ligu mistrů. Neapol udržela dvoubodový náskok před AS Řím

Řím - Fotbalisté AS Řím otočili v italské lize zápas 36. kola s FC Janov, zvítězili 3:2 a popatnácté za sebou bodovali. Druhé místo nicméně udržela Neapol, která doma zdolala Bergamo 2:1 a dvě kola před koncem má dva body k dobru. Druhá příčka v konečné tabulce vynese svému držiteli přímý postup do Ligy mistrů.

2.5.2016 AKTUALIZOVÁNO 2.5.2016

Mohamed Salah (ve světlém) střílí první gól AS Řím do sítě Janova.Foto: čtk

Hráči AS Řím šli v Janově rychle do vedení, v šesté minutě se po Perottiho přihrávce prosadil potřinácté v sezoně nejlepší klubový střelec Salah. Domácí Tachtsidis ale už ve 14. minutě vyrovnal. V několika šancích pak selhal útočník AS Řím El Shaarawy a v 65. minutě se na druhé straně zblízka trefil Pavoletti.

Hosty uklidnil střídající Totti, dělovka devětatřicetiletého útočníka po volném kopu se v 77. minutě zastavila až v síti. Na rozhodující brance se pak podílel další střídající hráč Džeko, který v 87. minutě předložil míč před odkrytou branku El Shaarawymu.

Neapol se tak krátce před začátkem zápasu s Atalantou ocitla na třetím místě, ale důležitou dohrávku zvládla. Už v desáté minutě favorizovaný tým uklidnil nejlepší střelec Serie A Higuaín, který po Hamšíkově centru usměrnil zblízka míč do sítě Bergama.

Domácí měli i nadále převahu, Allan v druhé půli trefil břevno, ale skóre změnil zase až Higuaín, jenž dal 32. gól v sezoně. Jeho hlavička nakonec Neapoli zachránila výhru, neboť hosté dokázali po vlastním gólu stopera Albiola snížit na konečných 2:1.

Italská fotbalová liga - 36. kolo:

FC Janov - AS Řím 2:3 (14. Tachtsidis, 65. Pavoletti - 6. Salah, 77. Totti, 87. El Shaarawy), Neapol - Bergamo 2:1 (10. a 77. Higuaín - 85. vlastní Albiol).

2.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
Miloš Zeman na Pražském hradě ohlásil svou kandidaturu na prezidenta.
16 13

Zeman poletí za Trumpem. Termín návštěvy se dozví až tři týdny před odletem

5

Sexuální asistentky poskytly postiženým zatím 250 asistencí

Poslední rozhovor Věry Špinarové pro Deník: Stále miluji živá vystoupení

/ROZHOVOR/ Připomeňte si spolu s námi Věru Špinarovou v posledním velkém rozhovoru, který poskytla Deníku loni v prosinci - tři dny před svými půlkulatými narozeninami. Rozjímala tehdy například nad vánoční svátky, které měla moc ráda. Jen se jí nelíbil ten shon a nakupování…

Provozovatel kiosku u Pekla skončil kvůli EET. Hledá se náhrada

Polná na Jihlavsku hledá nájemce bufetu v rekreačním a sportovním areálu u rybníka Peklo. Současný provozovatel bufetu skončil, dle vyjádření starosty kvůli elektronické evidenci tržeb (EET).

Islámský stát? Fanatici, kteří nemají náboženský cíl, říká lékař Abass Jahaf

/ROZHOVOR/ Jaké je být uznávaným lékařem v České republice, když pocházíte z muslimské země? A zvláště v době, kdy Islámský stát (IS) terorizuje svět stále početnějšími útoky? Doktor Abass Jahaf byl zhruba před třiceti lety z Jemenu vyslaný do tehdejšího Československa na studia. Dnes má české občanství, pracuje v Nemocnici Most na urologickém oddělení a spolupořádáním společenských akcí se snaží sblížit muslimskou komunitu s českými občany.

Trumpův zeť bude svědčit v kauze ovlivňování prezidentských voleb

Výbor pro tajné služby amerického Senátu chce vyslechnout prezidentova zetě Jareda Kushnera v rámci vyšetřování údajných kontaktů volebního štábu Donalda Trumpa s ruskými činiteli. Kushner, manžel Trumpovy nejstarší dcery, byl během kampaně Trumpovým poradcem. Tuto funkci vykonává i nyní. Termín výslechu soud zatím neoznámil.