Lazio v generálce na Spartu remizovalo, Juventus se vrátil zpět do čela

Řím - Soupeř fobalistů Sparty v osmifinále Evropské ligy Lazio remizoval s FC Turín 1:1. Římský celek nemá v posledních týdech formu, v šesti posledních zápasech Serie A jen jednou zvítězil. Juventusm si poradil s Bergamem 2:0 a má tříbodový náskok před druhou Neapolí. Ta se v italské lize dočkala výhry po třech zápasech, Chievo Verona porazila 3:1. Sedmé vítězství za sebou si připsal AS Řím, když přehrál Fiorentinu 4:1.

6.3.2016 AKTUALIZOVÁNO 6.3.2016

Brankář Juventusu Gianluigi Buffon se raduje z gólu svých spoluhráčů.Autor: ČTK/AP/Massimo Pinca

FC Turín se vydařil vstup do zápasu s Laziem. Ve 12. minutě se k dorážce v bezprostřední blízkosti branky hostů dostal Belotti a dal sedmý gól v sezoně, což je dosud nejlepší počin dvaadvacetiletého útočníka v nejvyšší italské soutěži.

O chvíli později fauloval Cataldi ve vápně právě Belottiho a navýšit náskok mohl z penalty Immobile, Marchettiho branku ale přestřelil. Turín neproměnil druhou penaltu za sebou, v 26. kole v Carpi ji nedal López.

Trenér Lazia Stefano Pioli zareagoval na nepříznivý stav už ve 40. minutě dvojím střídáním. Jeho svěřenci se k většímu tlaku dostali v polovině druhého poločasu a Parolo trefil tyč. V 77. minutě dostali také hosté k dispozici pokutový kop po zákroku na střídajícího Keitu a záložník Biglia se nemýlil.

Lazio popáté v řadě hrálo nerozhodně na soupeřově hřišti a v poslední době neoplývá velkou formou: v šesti zápasech Serie A pouze jednou zvítězilo a dál mu patří osmé místo. Utkání odehrálo v sestavě Marchetti - Konko, Biševac, Hoedt, Lulič (40. Braafheid) - Cataldi (40. Milinkovič-Savič), Biglia, Parolo - Anderson - Djordjevič, Klose (73. Keita). První zápas osmifinále Evropské ligy se bude hrát ve čtvrtek 10. března od 21:05 v Praze.

Buffon neinkasoval už 836 minut

V Bergamu otevřel skóre v 24. minutě nikým nehlídaný stoper Juventusu Barzagli, který se prosadil poprvé od května 2012, kdy skóroval také do sítě Atalanty. V závěru pojistil tříbodový zisk hostů po pěkné individuální akci střídající Lemina, který v Juventusu hostuje z Marseille. "Stará dáma" porazila Bergamo ve 12. soutěžním utkání za sebou.

Brankář turínského celku Gianluigi Buffon měl i další důvod k radosti: už 836 minut v lize neinkasoval.

AC Milán nezlomil prokletí se Sassuolem a na první ligovou výhru na jeho hřišti si musí počkat minimálně do příští sezony. V 27. minutě poslal domácí do vedení po vydařeném signálu Duncan, kterému přízemní přihrávkou od rohového praporku až na hranici vápna asistoval Berardi.

V druhém poločase výhru Sassuola pojistil Sansone. Hosté nevyužili ani závěrečnou přesilovku po Defrelově vyloučení a přišli o devět zápasů trvající neporazitelnost. Sassuolo oslavilo třetí vítězství za sebou.

Neapol porazila Veronu

Neapol do zápasu vstoupila velmi špatně, hned ve druhé minutě zbytečně ztratil míč Chiriches a Nicola Rigoni jeho chybu potrestal. Jenže o čtyři minuty později už bylo vyrovnáno, po přesné přihrávce Ghoulama se prosadil Gonzalo Higuaín. Argentinský útočník vstřelil už 26. gól v sezoně.

V 38. minutě svou chybu z úvodu napravil Chiriches. Rumunský obránce si našel ve vápně centr Jorginha a poslal svůj tým do vedení. Neapol už podeváté v sezoně vstřelila v prvním poločase minimálně dva góly, nikomu jinému se to v tomto ročníku Serie A nepodařilo.

Na 3:1 mohl v druhém poločase zvýšit nejprve Higuaín, nakonec se to podařilo až v 70. minutě Callejónovi.

AS Řím vyhrál sedmý zápas za sebou a v přímém souboji s Fiorentinou si díky výhře 4:1 pojistil třetí místo v tabulce. Před dnešním soupeřem má nyní tříbodový náskok.

Římský tým, který po lednové výměně trenéra ožil, poslal do vedení ve 22. minutě El Shaarawy, během další čtvrthodiny pak jeho spoluhráči zvýšili skóre na 3:0. Soupeř sice v nastavení prvního poločasu snížil z pokutového kopu, naději na zdramatizování zápasu mu ale 13 minut po přestávce utnul svou druhou trefou Salah.

Italská fotbalová liga - 28. kolo:

AS Řím - Fiorentina 4:1 (25. a 58. Salah, 22. El Shaarawy, 38. Perotti - 45.+3 Iličič z pen.), Hellas Verona - Sampdoria Janov 0:3 (6. Soriano, 11. Cassano, 30. Christodulopulos), Neapol - Chievo 3:1 (6. Higuaín, 38. Chiriches, 70. Callejón - 2. N. Rigoni), FC Turín - Lazio Řím 1:1 (12. Belotti - 78. Biglia z pen.), Bergamo - Juventus Turín 0:2 (24. Barzagli, 86. Lemina), Boloňa - Carpi 0:0, FC Janov - Empoli 1:0 (48. Rigoni), Frosinone - Udine 2:0 (12. Dionisi, 60. Blanchard), Sassuolo - AC Milán 2:0 (27. Duncan, 71. Sansone), Inter Milán - Palermo 3:1 (11. Ljajič, 23. Icardi, 54. Perišič - 45. Vázquez).

1. Juventus Turín 28 20 4 4 50:15 64
2. Neapol 28 18 7 3 58:23 61
3. AS Řím 28 16 8 4 59:29 56
4. Fiorentina 28 16 5 7 49:31 53
5. Inter Milán 28 15 6 7 37:26 51
6. AC Milán 28 13 8 7 39:30 47
7. Sassuolo 28 11 11 6 36:31 44
8. Lazio Řím 28 10 8 10 35:37 38