AS Řím si poradil se Sassuolem. O výhře rozhodli Salah a El Shaarawy

Řím - Fotbalisté AS Řím zvítězili v italské lize na hřišti Sassuola 2:0 a posunuli se na čtvrté místo o skóre před Inter Milán, jenž má středeční zápas s Chievem Verona k dobru. Skóre otevřel Mohamed Salah, v nastavení pojistil výhru hostů Stephan El Shaarawy. Sassuolo tak stále čeká na první výhru nad "Vlky", v dosavadních šesti zápasech s Římem si připsali tři remízy i prohry.

2.2.2016

Stephen El Shaarawy z AS Řím se raduje z gólu.Foto: ČTK/AP/Marco Vasini

V souboji dvou aspirantů na boj o pohárovou Evropu byli od začátku aktivnější hráči AS Řím a v 11. minutě se také dostali do vedení, když se prosadil povedenou střelou z hranice pokutového území Salah. Egyptský reprezentant se trefil ve všech třech utkáních Serie A proti Sassuolu, ke kterým nastoupil.

Po změně stran se více do útoku hnalo Sassuolo, velkou šanci měl Berardi, ztroskotal ale na brankáři Szczesném. Právě Berardi dostal tři minuty před koncem příležitost vyrovnat, když rozhodčí po Nainggolanově faulu nařídil pokutový kop, jedenadvacetiletý útočník jej však neproměnil. Ve čtvrté minutě nastavení naopak na 2:0 zvýšil El Shaarawy a prosadil se tak i v druhém zápase za AS Řím.

Italská fotbalová liga - 23. kolo:

Sassuolo - AS Řím 0:2 (11. Salah, 90.+4 El Shaarawy).

2.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
V Rusku protestují tisíce lidí proti korupci.
8 6

V Rusku demonstrují tisíce lidí proti korupci. Šéf opozice byl zatčen

Vít Kalvoda.
8 12

Muž, který bojoval proti šmejdům: Někdo mi zapálil auto, raději jsem skončil

Premiér Sobotka zamířil ze summitu do nemocnice. Program ale nemění

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v sobotu po příletu z Říma ze summitu EU vyhledal lékařskou pomoc. Jeho zdravotní potíže podle mluvčího nejsou vážné a Sobotkův program v příštích dnech neovlivní.

Ministryně Valachová: Škola musí zveřejnit přijatého žáka s nejhorším výsledkem

Střední školy budou muset v rámci jednotných přijímacích zkoušek anonymně zveřejnit skóre přijatého žáka s nejhoršími výsledky testů. V pořadu Partie televize Prima to dnes řekla ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD). Podle ní to bude ukazatel kvality dané školy pro rodiče a zájemce o studium. Jednotné přijímací zkoušky se letos plošně konají poprvé, a to na maturitní obory středních škol.