Šokující počin se povedl v 29. kole Realu Madrid. "Bílý balet" deklasoval Granadu 9:1. Ztrátu na vedoucí Barcelonu ovšem nezmenšil a stále ztrácí čtyři body. Katalánský velkoklub totiž ve večerním zápase porazil Vigo.

Ačkoliv byla Granada před zápasem považována za jasného outsidera, takový výprask na Santiago Bernabeu rozhodně nečekala. Real dominoval od úvodního hvizdu, vyzrát na soupeřovu obranu se mu však podařilo až v 25. minutě, kdy svým gólem umlčel kritiky Gareth Bale.

Jenže zahanbit se nenechal ani jeho kolega (a podle některých gest v minulých zápasech i sok) Ronaldo. A dal jasně najevo, kdo že je hlavní hvězdou Realu. Pouhých osm minut mu stačilo k třem přesným zásahům. Pro portugalského kanonýra to byl nejrychlejší hattrick od jeho příchodu do madridského velkoklubu.

Real pokračoval ve střelecké exhibici i po přestávce. Granada byla téměř bezmocná. Ronaldovi stačilo sedm minut na to, aby se trefil i počtvrté. Poté si svůj střelecký účet dvěma góly vylepšil i francouzský reprezentant Karim Benzema.

Dvacet minut před koncem se konečně prosadila i Granada po střele Ibáňeze, jenže to bylo z její strany vše. I když… zmar hostů podtrhl ještě vlastní brankou Mainz.

V samém závěru se trefil popáté Ronaldo a dostal se do čela tabulky střelců. Tu vede s 36 góly před rivalem z Barcelony Lionelem Messi, který ztrácí čtyři branky.

Barcelona udolala Vigo

To Barcelona se až nečekaně trápila. Vigo sehrálo s katalánským klubem v prvním poločase vyrovnanou partii a dokonce bylo blízko vedoucího gólu. Útočník Fabián Orellana ovšem ve slibné pozici branku přestřelil.

Po pauze už favorit přitvrdil a fanoušci se dočkali i prvního gólu. Neymarova branka však nebyla kvůli ofsajdu uznána.

O chvíli později už ale Barcelona slavila. Hrdinou se stal Mathieu. Francouzský stoper se prosadil po přímém kopu Xaviho a trefil se v druhém zápase po sobě.

Závěr duelu ještě okořenil Orellana, který hodil po Busquetsovi drn trávy a viděl červenou kartu.

Atlético uspělo v Córdobě

Atlético Madrid zvítězilo na hřišti poslední Córdoby 2:0 a dostalo se na třetí místo před Valencii. Svěřenci Diega Simeoneho pošesté v řadě bodovali, Córdoba naopak prodloužila nepříznivou sérii na deset prohraných zápasů.

Madridský favorit se dostal do vedení už v 5. minutě zásluhou francouzského reprezentanta a s patnácti trefami nejlepšího střelce týmu Griezmanna. Náskok zdvojnásobil v 39. minutě hlavičkou Ňíguez.

Hosté pak spíše bránili vedení, Córdoba se dostala do velké šance v 77. minutě, Bebého pokus skončil na brankové konstrukci. V závěru se zaskvěl povedeným zákrokem brankář Atlética Oblak.

Sevilla zvládla utkání s Bilbaem a zásluhou branek Vidala a Baccy v prvním poločase zvítězila také 2:0. Andaluský celek počtvrté v řadě zvítězil a ztrácí dva body na čtvrtou Valencii, jež však má zápas k dobru. Bilbao naopak ukončilo sérii pěti výher za sebou.

Španělská fotbalová liga - 29. kolo:

Eibar - Vallecano 1:2 (35. Arruabarrena z pen. - 40. Bueno, 42. Manucho), FC Sevilla - Bilbao 2:0 (3. Vidal, 21. Bacca), Córdoba - Atlético Madrid 0:2 (5. Griezmann, 39. Ňíguez), Almería - Levante 1:4 (70. Hemed z pen. - 17., 53. a 75. Barral, 32. Casadesús), Málaga - San Sebastian 1:1 (55. Recio - 83. Pardo), Real Madrid - Granada 9:1 (30., 36., 38., 54. a 89. Ronaldo, 52. a 56. Benzema, 25. Bale, 82. vlastní Mainz - 73. Ibáňez), Valencie - Villarreal 0:0, Getafe - La Coruňa 2:1 (18. Alexis, 34. Escudero - 79. Toché), Vigo - FC Barcelona 0:1 (73. Mathieu), Espaňol Barcelona - Elche 1:1 (17. S. García - 77. Herrera).

1. FC Barcelona 29 23 2 4 81:17 71
2. Real Madrid 29 22 1 6 87:27 67
3. Atlético Madrid 29 19 5 5 55:23 62
4. Valencie 29 18 7 4 52:22 61
5. FC Sevilla 29 18 4 7 53:33 58
6. Villarreal 29 14 8 7 43:26 50
7. Málaga 29 13 6 10 32:32 45
8. Bilbao 29 11 6 12 27:35 39