Ronaldo má rekord hattricků, Messi se "opičil". Barcelona stíhá Real Madrid

Madrid - Cristiano Ronaldo vstřelil svůj 23. hattrick ve španělské fotbalové lize a překonal rekord Alfreda di Stéfana and Telma Zarry. Real Madrid porazil Celtu Vigo 3:0. Portugalský reprezentant navíc oslavil jubilejní 200. gól v La Lize. Hned na dohled (o dva body zpět) je Barcelona. V nedělním derby porazila Espaňol 5:1, Lionel Messi také zaznamenal hattrick.

7.12.2014 AKTUALIZOVÁNO 8.12.2014

Cristiano Ronaldo slaví hattrick do sítě Celty VigoFoto: ČTK/AP

Messi se den po rekordu Ronalda nenechal zahanbit a odpověděl také třemi góly. Hosté na Nou Campu vedli, jenže argentinský fenomén do pauzy srovnal.

Nejprve trefil břevno, ale těsně před odchodem do kabin se už prosadil přesnou přízemní střelou zpoza vápna k tyči. Pět minut po přestávce dokonal Messi obrat.

Další dvě trefy přidali Piqué a Pedro a v 81. minutě Messi zaznamenal po povedené narážečce třetí zásah. Espaňolu dal v posledních čtyřech vzájemných zápasech na Nou Campu osm gólů a poprvé od předloňského května mohl ve dvou ligových zápasech na domácím stadionu za sebou slavit hattrick.

Tři góly v jednom utkání La Ligy dal sedmadvacetiletý Argentinec už jednadvacetkrát v kariéře a na Ronaldův rekord v počtu hattricků ve španělské lize nyní ztrácí dva.

Messi zároveň jako první ve španělském fotbale překonal hranici 400 gólů za jeden klub v soutěžních i přípravných zápasech dohromady. Nyní má na kontě 402 branek za Barcelonu.

Osmnáctá výhra v řadě

Real Madrid měl v sobotu proti Vigu střelecky navrch od začátku zápasu, gól vstřelil ale až v 36. minutě z penalty Ronaldo. Nejlepší střelec španělské ligy se dvakrát prosadil i v druhé půli a zaznamenal tak osm z posledních devíti gólů "Bílého baletu" proti dnešnímu soupeři. Vedoucí tým tabulky vyhrál osmnácté soutěžní utkání v řadě. Vigo poprvé od roku 1995 nedokázalo ve čtyřech zápasech v řadě skórovat.

Madridské Atlético zvítězilo na hřišti Elche 2:0 a potřetí v řadě si připsalo tři body. Svou premiérovou trefu si připsal devatenáctiletý Uruguayec José María Giménez.

Úřadujícího mistra Atlético Madrid poslal do vedení v 16. minutě právě Giménez, jenž za madridský celek odehrál teprve páté ligové utkání. Na 2:0 upravil v druhé půli Mario Mandžukič, pro něhož to byl šestý gól v sezoně La Ligy. Elche z posledních čtyř zápasů získalo pouze dva body a propadlo se na poslední dvacáté místo.

Bilbao překvapivě nestačilo na Córdobu, jedinou branku utkání vstřelil v 23. minutě alžírský útočník Nabil Ghilas. Nováček ligy vyhrál utkání nejvyšší španělské soutěže poprvé od května 1972. Bilbao ukončilo sérii šesti utkání bez prohry.

Španělská fotbalová liga - 14. kolo:

Elche - Atlético Madrid 0:2 (16. Giménez, 53. Mandžukič), Bilbao - Córdoba 0:1 (23. Ghilas), Real Madrid - Vigo 3:0 (36. z pen., 65. a 81. Ronaldo), La Coruňa - Málaga 0:1 (21. Darder), Vallecano - FC Sevilla 0:1 (8. Bacca), FC Barcelona - Espaňol Barcelona 5:1 (45., 50. a 81. Messi, 53. Piqué, 77. Pedro - 13. S. García), Villarreal - San Sebastian 4:0 (80. a 86. Gomez, 63. Bruno, 73. Čeryšev), Granada - Valencie 1:1 (89. Isaac - 84. Negredo), Eibar - Almería 5:2 (3. Piovaccari, 21. Saúl, 31. Albentosa, 57. Navas, 74. Capa - 43. Soriano, 77. Méndez).

7.12.2014 VSTUP DO DISKUSE

Politici nechápou, co je věda, jak funguje, říká nositel Nobelovy ceny za fyziku

Brno - Vědci se musí místo výzkumu věnovat papírování, kritizoval nositel Nobelovy ceny za fyziku Claude Cohen-Tannou-dji. „Moje děti se věnují vědě také a tráví šedesát procent času sepisováním zpráv," řekl ve čtvrtek fyzik publiku na VUT v Brně.

Taneční soutěž StarDance vyhrál Piškula před Bankem a Plodkovou

Praha - Vítězem osmé řady taneční soutěže StarDance se stal herec Zdeněk Piškula, který tančil s Veronikou Lálovou. Ve finále dnes předstihl lyžaře Ondřeje Banka s Evou Krejčířovou. Třetí skončila v diváckém hlasování herečka Jana Plodková s Michalem Padevětem. Odborná porota v přímém přenosu České televize ohodnotila stejným počtem bodů dnešní výkony Piškuly a Plodkové, Bank v tomto pořadí zůstal třetí.

Na pohádky se o Vánocích dívá 83 procent Čechů

Praha - Na pohádky se během Vánoc dívá v televizi 83 procent Čechů. Třetina lidí kvůli návštěvám ale televizní program nestíhá. Vyplývá to z průzkumu agentury ipsos pro O2. Zážitek ze sledování pohádek až 95 procentům diváků kazí reklamní přestávky. Kolem 70 procent lidí by chtělo sledovat program v televizi bez reklam nejen o Vánocích.