Barcelonu spasil mladík Sandro, Real prohrál na půdě San Sebastianu

Madrid - Barcelona ve druhém kole španělské ligy vyhrála na půdě Villarrealu 1:0 gólem osm minut před koncem. Tři body jí nezajistila žádná ze známých hvězd, ale teprve devatenáctiletý nováček Sandro, jehož si nový trenér Luis Enrique vytáhl z rezervního týmu.

31.8.2014 AKTUALIZOVÁNO 1.9.2014

Mario Mandžukič v dresu Atlética MadridFoto: ČTK/EFE

Favorit sice měl převahu, Messiho dvakrát zastavila tyč, ale i domácí si vytvářeli šance. Sandra poslal trenér na hřiště až v závěru místo Pedra a mladík se mu odměnil. Na gólovém zápisu však měl velký podíl Messi, jehož střela prošla brankáři mezi nohama a Sandro míč dorazil do sítě.

Real na jaře v San Sebastianu vyhrál 4:0 a dnes to vypadalo na podobný scénář.

Domácí jako by se ještě nevzpamatovali ze čtvrtečního debaklu v Evropské lize v Krasnodaru, po jedenácti minutách prohrávali 0:2. Cestu do sítě našli Sergio Ramos a Walesan Gareth Bale, ale snadný úvod zřejmě hosty ukolébal. Pak už stříleli jen domácí a výsledkem byla překvapivá výhra 4:2.

Obhájce titulu Atlético Madrid zvítězil v sobotu nad Eibarem 2:1, rozhodující branku zápasu vstřelil v 25. minutě Mario Mandžukič, který se v soutěži prosadil poprvé. Atlético postrádalo svého kouče Diega Simeoneho, Argentinec si odpykává trest za své chování v odvetě Superpoháru s Realem Madrid.

Už v 11. minutě se domácí favorit dostal do vedení, na rohový kop Kokeho si naběhl Miranda a hlavičkou s přispěním brankové konstrukce překonal gólmana Iruretu. O čtrnáct minut později Gabi z přímého kopu přesně nacentroval na Mandžukiče a posila z Bayernu Mnichov neomylně zakončila.

Hostům se ve 34. minutě po pěkné kombinaci podařilo snížit, svůj premierový gól v dresu Eibaru oslavil obránce Abraham. V druhém poločase dokonce mohl nováček ligy vyrovnat, Bóveda ale nenasměroval hlavičku mezi tři tyče. Atlético tak s problémy uhájilo první ligovou výhru v sezoně.

Španělská fotbalová liga - 2. kolo:

Bilbao - Levante 3:0 (32. Aduriz, 51. Iturraspe, 76. Muniain), Cordóba - Vigo 1:1 (60. Cartabia - 52. Orellana), Atlético Madrid - Eibar 2:1 (11. Miranda, 25. Mandžukič - 34. Abraham), Villarreal - FC Barcelona 0:1 (82. Sandro), San Sebastian - Real Madrid 4:2 (41. a 65. Zurutuza, 35. Iňigo, 75. Vela - 5. Sergio Ramos, 11. Bale), Elche - Granada 1:1 (90.+1 Lombán - 82. Rico).

Úkol pro exekutory: vymoci tolik, jako je čtvrtina státního rozpočtu

/INFOGRAFIKA/- Políčeno mají hlavně na lidi mezi 28 a 47 lety. Těch je mezi dlužníky víc než polovina. Převažují muži.

Stánky ve Znojmě jsou prázdné. Trhovkyně: Nechci se učit novoty kvůli EET

Brambory, cibuli, jablka nebo třeba česnek od místních prodejců si mohli obyvatelé Znojma donedávna koupit na stáncích na Masarykově náměstí. Zhruba desítka prodejců zde nabízela zboží každé dopoledne vždy od pondělí do soboty. Nyní zůstala prodejní místa opuštěná, i když na konci března již vždy trhovci bývali na svých místech.

Legendy vzpomínají na derby: Vítězství 5:0, prohry i plný dům

Včera tomu bylo na den přesně 121 let, kdy se proti sobě poprvé postavili fotbalisté Sparty a Slavie. Nikdo tehdy ještě netušil, že se zrodila největší fotbalová tradice a zároveň také rivalita na našem území. Od 29. března roku 1896 se bitva dvou nesmiřitelných soupeřů odehrála již téměř třísetkrát. Pokračování s pořadovým číslem 287 je na programu v Edenu již tuto neděli.