Barcelonu spasil mladík Sandro, Real prohrál na půdě San Sebastianu

Madrid - Barcelona ve druhém kole španělské ligy vyhrála na půdě Villarrealu 1:0 gólem osm minut před koncem. Tři body jí nezajistila žádná ze známých hvězd, ale teprve devatenáctiletý nováček Sandro, jehož si nový trenér Luis Enrique vytáhl z rezervního týmu.

31.8.2014 AKTUALIZOVÁNO 1.9.2014

Mario Mandžukič v dresu Atlética MadridFoto: ČTK/EFE

Favorit sice měl převahu, Messiho dvakrát zastavila tyč, ale i domácí si vytvářeli šance. Sandra poslal trenér na hřiště až v závěru místo Pedra a mladík se mu odměnil. Na gólovém zápisu však měl velký podíl Messi, jehož střela prošla brankáři mezi nohama a Sandro míč dorazil do sítě.

Real na jaře v San Sebastianu vyhrál 4:0 a dnes to vypadalo na podobný scénář.

Domácí jako by se ještě nevzpamatovali ze čtvrtečního debaklu v Evropské lize v Krasnodaru, po jedenácti minutách prohrávali 0:2. Cestu do sítě našli Sergio Ramos a Walesan Gareth Bale, ale snadný úvod zřejmě hosty ukolébal. Pak už stříleli jen domácí a výsledkem byla překvapivá výhra 4:2.

Obhájce titulu Atlético Madrid zvítězil v sobotu nad Eibarem 2:1, rozhodující branku zápasu vstřelil v 25. minutě Mario Mandžukič, který se v soutěži prosadil poprvé. Atlético postrádalo svého kouče Diega Simeoneho, Argentinec si odpykává trest za své chování v odvetě Superpoháru s Realem Madrid.

Už v 11. minutě se domácí favorit dostal do vedení, na rohový kop Kokeho si naběhl Miranda a hlavičkou s přispěním brankové konstrukce překonal gólmana Iruretu. O čtrnáct minut později Gabi z přímého kopu přesně nacentroval na Mandžukiče a posila z Bayernu Mnichov neomylně zakončila.

Hostům se ve 34. minutě po pěkné kombinaci podařilo snížit, svůj premierový gól v dresu Eibaru oslavil obránce Abraham. V druhém poločase dokonce mohl nováček ligy vyrovnat, Bóveda ale nenasměroval hlavičku mezi tři tyče. Atlético tak s problémy uhájilo první ligovou výhru v sezoně.

Španělská fotbalová liga - 2. kolo:

Bilbao - Levante 3:0 (32. Aduriz, 51. Iturraspe, 76. Muniain), Cordóba - Vigo 1:1 (60. Cartabia - 52. Orellana), Atlético Madrid - Eibar 2:1 (11. Miranda, 25. Mandžukič - 34. Abraham), Villarreal - FC Barcelona 0:1 (82. Sandro), San Sebastian - Real Madrid 4:2 (41. a 65. Zurutuza, 35. Iňigo, 75. Vela - 5. Sergio Ramos, 11. Bale), Elche - Granada 1:1 (90.+1 Lombán - 82. Rico).

31.8.2014 VSTUP DO DISKUSE

Politici nechápou, co je věda, jak funguje, říká nositel Nobelovy ceny za fyziku

Brno - Vědci se musí místo výzkumu věnovat papírování, kritizoval nositel Nobelovy ceny za fyziku Claude Cohen-Tannou-dji. „Moje děti se věnují vědě také a tráví šedesát procent času sepisováním zpráv," řekl ve čtvrtek fyzik publiku na VUT v Brně.

Taneční soutěž StarDance vyhrál Piškula před Bankem a Plodkovou

Praha - Vítězem osmé řady taneční soutěže StarDance se stal herec Zdeněk Piškula, který tančil s Veronikou Lálovou. Ve finále dnes předstihl lyžaře Ondřeje Banka s Evou Krejčířovou. Třetí skončila v diváckém hlasování herečka Jana Plodková s Michalem Padevětem. Odborná porota v přímém přenosu České televize ohodnotila stejným počtem bodů dnešní výkony Piškuly a Plodkové, Bank v tomto pořadí zůstal třetí.