Baník u dna? Zachovám klid, Slavii ale musíme porazit, varuje trenér Korytář

Zlín /ROZHOVOR/ - Hodně zklamaný a rozladěný opouštěl v sobotu večer zlínský stadion na Letné kouč ostravského Baníku Radomír Korytář. Jeho tým totiž nezvládl první poločas, navíc v zápase doplatil na nedisciplinovanost a nepochopitelný zkrat stopera Filipa Kaši.

17.8.2015

Radomír KorytářFoto: Deník/Pavel Sonnek

Byl to nejhorší první poločas v podání Baníku v dosavadním průběhu ligové sezony?
Byl, pro mě to je obrovské zklamání, protože jsme tady přijeli vyhrát. Já se na to podívám na videu, i když vlastně první poločas ani nemusím analyzovat. I z lavičky to bylo naprosto zřejmé. Někteří hráči si musejí rychle sáhnout do svědomí. Pro mě to je jasný signál, že se na ně v tréninku daleko více zaměřím a budou muset být daleko více pracovití a musí mít i větší hlad po vítězství a úspěchu. A to celých devadesát minut.

Baník selhal ve Zlíně i v disciplíně. Kaša nebyl rozhodně jediným hráčem, který mohl být vyloučen. Kde se podle vás vzala frustrace u vašich svěřenců?
To by mě taky zajímalo, protože oni pro ni neměli žádný důvod. My jsme tady přijeli s jasným cílem vyhrát a soupeře přehrát fotbalově. Ještě se podívám na video, ale pokud Kaša doopravdy zasáhl loktem protihráče, tak to budeme řešit. A ten chlapec bude mít obrovské problémy nejen se mnou, ale také finanční. To vyloučení přišlo ve chvíli, kdy jsme se nadechovali ke zvratu a mohli jsme vyrovnat nebo dokonce utkání otočit.

Před vyloučením Kaši měl dvě dobré šance Narh, který je ale tentokrát neproměnil. Lámal se právě tam zápas?
Francis šel v první šanci sám na gólmana, ale dal to vedle. Ta druhá šance už tak vyložená nebyla. Hraje se na góly, a my je nedali. My jsme tady ale prohráli hlavně proto, že jsme nezvládli první poločas. V tom druhém už jsem viděl touhu našich hráčů tady bodovat. My musíme hrát v plném nasazení celých devadesát minut.

Do utkání nemohl nastoupit stoper Martin Kouřil a vy jste musel zase přeskupit složení obrany. Třeba na pravém kraji obrany nestíhal Mondek…
Kouřil nehrál kvůli svalovému zranění. My jsme ale celý týden věřili, že se uzdraví a bude hrát. To se nestalo. V tomhle složení jsme nastoupili poprvé a neměli jsme čas si to vyzkoušet. Ale to je fotbal, nastala taková situace a my jsme se s tím měli lépe vyrovnat. Absence Kouřila byla ale znát, protože nám chyběla jeho výška hlavně při standardních situacích Zlína.

Po čtyřech zápasech jste v tabulce s jedním bodem poslední. Můžete prozradit, jaké máte z výkonů pocity?
Zachovám klid, nepanikařím. A budu se snažit tyhle dvě věci přenést i na tým. Je to samozřejmě nemilé, tři zápasy (Brno 1:2, Sparta 1:3, Boleslav 2:2) jsme nezvládli hlavně kvůli naší nezkušenosti. Tady ve Zlíně to bylo ale jiné. A to jsem si myslel, že můžeme soupeře přehrát a porazit. Před reprezentační přestávkou nás v sobotu čeká doma Slavia, kterou musíme za každou cenu porazit. Proto musím tým podrobit nejen kritice, ale taky ho psychicky povzbudit.

Utkání bylo kvůli řádění chuligánů přerušeno na dvacet minut. Neměl jste strach, že bude zápas ukončen?
Vcelku jo, protože přestávka trvala dlouho. Ale nijak zvlášť jsem to neprožíval, spíše jsem přemýšlel o tom, co udělat, abychom vyrovnali. Na to jsem se soustředil.

Co říkáte na to, že hráči šli po zápase baníkovskému kotli poděkovat? Údajně jste dostali pokyn, aby tam hráči nešli…
Ten pokyn jsem dostal i já bezprostředně po utkání, ale z pozice trenéra na to nedokážu reagovat, protože jsem měl v hlavě úplně jiné myšlenky. Hráči šli asi poděkovat proto, že to je zvykem. Souhlasím s názorem, že to nebylo vhodné, protože tyhle výtržnosti na fotbal nepatří. Bylo tady hodně dětí a fotbal by měl být i společenskou událostí. Já si vážím podpory fanoušků, kteří s námi jezdí i ven, ale samozřejmě jen těch slušných, kteří fandí, a zajímá je fotbal.

Autor: Aleš Uher

17.8.2015 VSTUP DO DISKUSE

Třetina mladých Japonců věří, že se upracuje k smrti

Mladické nadšení a optimismus u Japonců do třiceti let nehledejte. Z celé planety jsou nejvíce pesimističtí. Mají strach z budoucnosti a bojí se mít i děti.

Italský premiér Renzi po prohře v referendu ohlásil svou demisi

Řím - Italský premiér Matteo Renzi Renzi po těžké porážce v nedělním referendu o reformě ústavy ohlásil, že dnes podá demisi. V televizním vystoupení řekl, že výsledky referenda jsou naprosto jasné a že přebírá plnou odpovědnost za porážku.