Žižkov otočil derby během pěti minut

ČR - V pondělí se od 17.15 hodin dohrává utkání Olomouc - Sparta.

2.3.2008

Brankař Bohemians Radek Sňozik nestačil na střelu Marcia Da Silvy.Foto: GetPhoto/Robin Drahoňovský

Žižkov - Bohemians 2:1 (0:1)

Viktorka v důležitém zápase o udržení přehrála předposlední tým tabulky Bohemians 1905 2:1.

A udělala další krok k cestě za setrváním v lize. „Byl to dramatický duel a strašně důležité tři body v boji o záchranu, která se přiblížila,“ radoval se jindy vážný kouč Viktorky Stanislav Griga.

Zato Bohemka se ze sestupových příček nehnula a zůstává patnáctá.

„Nechápu to, dvacet minut jsme lepší, vedeme, ale pak se to otočí. O poločase si to vyříkáme, přesto pár minut nato, přijde fatální chyba, standardní situace a pak ukopnutí Tingy a gól. Máme úseky, kdy hrajeme, pak zase ne. Jsou to naše psychické výkyvy,“ vysvětlil selhání kouč Bohemians 1905 Zbyněk Busta a popsal první kuriózní gól brazilského záložníka.

Branky: 50. Tinga, 55. Švancara - 8. Morávek.

Slavia – Most 2:0 (1:0)

Duel prvního s posledním zvládl lépe favoritu, vedoucí Slavia. I když Most rozhodně na Strahově jen nebránil. O výsledku rozhodly chyby hostující obrany. Tu první vyrobil Stožický, jehož špatný odkop nekompromisně zavěsil premiérovým gólem v sešívaném dresu útočník Blažek. Druhou branku pak přidal hlavou Tavares. (hoz)

Branky: 39. Blažek, 57. Tavares. Rozhodčí: Kovařík – Ubias, Teuber. ŽK: Suchý, Latka, Pudil – Gedeon, Trubila, Škoda, Webster, Rilke. Diváci: 5 168.

Slavia: Vaniak 2 – Krajčík 3, Brabec 2, Latka 2, Pudil 3 – M. Jarolím 3, Suchý 2 (55. Tavares 2), Abraham 3 (80. Volešák), Černý 2 – Ivana 3, Blažek 2 (72. Toleski) Trenér: K. Jarolím

Most: Švenger 3 – Prášil 3 (72. Oboya), Johana 4, Webster 3, Škoda 3 – Stožický 3 (64. Loos), Gedeon 3, Pilař 2, Trubila 4 – Pešír 4 (80. V. Mendy), Rilke 3 Trenér: Žák.

Teplice – Brno 0:1 (0:1)

Teplice poprvé v sezoně na domácím hřišti prohrály. V prvním poločase byli Tepličtí aktivnější, vytvořili i tři slušné šance, ale nedokázali se prosadit v koncovce. Jejich pokusi navíc končily mimo brankovou konstrukci. Naopak Brno hrálo ze zabezpečené obrany. O výsledku rozhodl ve 39. minutě brazilský záložník Lira, který si narazil míč s Kaloudou a technickou střelou překonal domácího brankáře Slavíka. Po změně stran byla hra rozháraná a hosté si tři body s přehledem pohlídali. (no)

Branka: 39. Lira. Rozhodčí: Hrubeš – Wilczek, Gallo. Bez ŽK. Diváci: 3360.

Teplice: Slavík 3 – Vidlička 3 (74. Štohanzl), Lukáš 4, Klein 4, Rosa 3 – Mareš 2 (81. Vieira), Sabou 4, Doležal 3, Verbíř 2 – Jun 2 (64. Hesek 3), Smíšek 3. Trenér: Rada

Brno: Lejsal 2 – Švejnoha 3, Dvorník 2, Trousil 3, Siegl 2 – Kuncl 3, Polách 2 (90. Živný), Mareček 2, Lira 1 (74. Pavlík) – Kalouda 2 (90. Wagner), Besta 2. Trenér: Uličný.

Ml. Boleslav - Č. Budějovice 2:1 (2:1)

Branky: 4. a 38. Řezníček – 32. Mrkvička. Rozhodčí: Matějek – Pospíšil, Kubáň. Žluté karty: Kopic, Kalina – Mrkvička, Červená karta: 85. Procházka (MB). Diváci: 3857.

Ml. Boleslav: Miller (2) – Ševinský (3), Procházka (3), Kopic (3), Kalina (3)- Kysela (3), Rajnoch (2), Hodúr (3)(87. Hrdlička), Táborský (3)(61. Poláček)(3) – Mendy (3), Řezníček (2)(67. Sedláček)(3).

Č. Budějovice: Kučera (3)- Peroutka (3) (46. Leština) (3), Horejš (3), Homoláč (3), Žižka (3) – Šíma (3), Vozábal (2), Hílek (3)(78. Svátek), Plocek (2)(66. Dolejš) – Stráský (3), Mrkvička (3).

Plzeň – Ostrava 0:4 (0:3)

Hosté šli rychle do vedení, když už ve 13. minutě se po nedorozumění domácí obrany prosadil Magera. Stejný hráč zvýšil ve 36. minutě z trestného kopu z 25 metrů na 2:0 pro Baník. Třetí branku přidal tři minuty před koncem poločasu Svěrkoš s přispěním domácího obránce Malcharka a Plzeňští měli v kabině o čem přemýšlet. Ani po přestávce se ovšem Západočeši gólově neprosadili. Byla to naopak Ostrava, která v 55. minutě povedenou střelou Svěrkoše pečetila na konečných 4:0.

Hlasy po utkání

Karel Večeřa (Ostrava): „Musím poděkovat mužstvu, jak k utkání přistoupilo. Předvedli jsme kvalitní fotbal, zejména v první půli jsme byli jasně lepší. Vycházely nám akce na jeden dva doteky. Hodně nám pomohl perfektní trávník, naší hru nám umožnili trochu i domácí. Hráli s přílišným respektem. Čtvrtý gól brzy po přestávce definitivně rozhodl o utkání.“

Stanislav Levý (Plzeň): „Je zbytečné diskutovat o tom, zda naše porážka byla zasloužená či ne. Sice jsme aktivně začali a měli na začátku i slibnou šanci, ale potom jsme dostali gól po nedorozumění stoperů. Druhá branka z přímého kopu byla pro další vývoj zápasu rozhodující. O přestávce jsme burcovali v kabině mužstvo, chtěli jsme dát kontaktní gól, ale místo toho jsme dostali čtvrtou branku a utkání se už jen dohrávalo. Chyběl nám důraz a agresivita ve středu pole i v útoku. Ukázalo se, že absence Varadiho a Trappa byla pro nás příliš citelná.“

Branky: 13. a 36. Magera, 42. vlastní (Malcharek), 55. Svěrkoš. Rozhodčí: Moudrý – Novák, Douda. ŽK: Petržela, Krbeček T., Malcharek – Svěrkoš, Mičola. Diváci: 4877.

Plzeň: Ilizi 3 – Malcharek 4, Rada 3, Knakal P. 3, Lecjaks 2 (65. Vrzal) – Petržela 3, Sylvestre 2, Krbeček T. 4, Šiml 4 (29. Navrátil 3), Róth 3 – Rodrigues 4 (41. Psohlavec 3).

Ostrava: Vašek 2 – Řezník 3, Neuwirth 2, Bolf 2, Marek 2 – Rajtoral 2, Bystroň 2, Otepka 2 (67. Ficek), Mičola 3 – Svěrkoš 1 (71. Zeher), Magera 1 (84. Vrťo).

Jablonec - Kladno 1:0 (0:0)

Zápas o šest bodů zvládl lépe Jablonec, který vyhrál brankou slovenského útočníka Pavola Straky. Kladno, které prohrálo třetí utkání 0:1 se v Jablonci představilo v dobrém světle, a kdyby v úvodu proměnil Zoubele svoji šanci mohlo vše dopadnout jinak. O výhře Jablonce rozhodl v 75. minutě slovenský útočník Pavol Straka. „Kladno nám náš cíl, kterým byl zisk tří bodů, hodně ztížilo. My jsme se na tři body hodně nadřeli,“ řekl po utkání trenér Jablonce František Komňacký.

Branka: 75. Straka. Rozhodčí: Jech – Lhoták, Košec. ŽK: 30. Bartoš, 89. Krob. Diváci: 3050.

Jablonec: Špit – Baranek, Homola, Huber, Hamouz – Žofčák (46. Michálek), Klapka, Valenta (80. Fukal), Hloušek – Necid, Straka (88. Fujerik).

Kladno: Pavlík – Bartoš, Killar, Hochmeister, Krob –Zoubele, Brunclík (79. Kroupa), Szabo, Jablonský (61. Vršajevič) – Kousal (26. Cigánek),, Zachariáš.