Baník na úvod prohrál a ještě přišel o Marka

Kapfenberg - Porážkou i hodně nevýrazným výkonem zahájili herní soustředění v rakouském Kapfenbergu fotbalisté ostravského Baníku.

13.7.2008 2

Baníkovští fanoušciFoto: Aleš Krecl

Ostravané podlehli polskému týmu Slask Wroclaw 0:1. Jedinou branku utkání vstřelil útočník Marek Gancarczyk v 90. minutě.

Nováček polské nejvyšší soutěže se lépe vypořádal s úmorným vedrem a hned třikrát se v prvním poločase na gólmana Petra Vaška řítil osamocený protihráč. Ostravská defenzíva nepracovala dobře a navíc v 39. minutě ze hřiště odkulhal zraněný defenzivní záložník Tomáš Marek.

Ani druhá půle obrat ve hře Baníku nepřinesla a nejvytíženějším mužem na hřišti byl opět brankář Vašek, který chytil další dvě velké šance a jednou mu pomohla tyč. V 90. minutě si hráči Baníku dávali přednost při odkopnutí míče ve vlastní šestnáctce a Marek Gancarczyk chybu potrestal, když se trefil přesně do šibenice.

„Co k tomu říct… Předvedli jsme spoustu nepřesností v útočné fázi a také hodně chyb v obraně. Zatím je to stále o hledání optimální sestavy, zkoušíme, sehráváme se. Hrát jen na jednoho útočníka tentokrát nemělo efekt, ač se oba mladíci snažili, byli odříznutí od ostatních. Mrzí mě zranění Tomáše Marka, nějak nám to ty obránce kosí,“ posteskl si kouč Karel Večeřa.

Hodně zklamaný byl i obránce Aleš Neuwirth, který se k porážce postavil čelem. „Z naší strany to byla děs a hrůza. Poláci nás předčili prakticky ve všem. Nevycházel nám presink, špatně hrála obrana. Nešlo nám nic,“ řekl Neuwirth.

Za hlavní problém označil špatnou organizaci hry. „Byli jsme moc roztažení po celém hřišti, špatně jsme napadali, soupeře jsme nedostali pod tlak. Proto jsme neměli skoro žádné šance,“ poznamenal ostravský obránce. „Musíme se z toho zápasu poučit, příště to musí být rozhodně lepší,“ dodal Neuwirth.

V dalším utkání nastoupí Baník přímo v Kapfenbergu dnes od 18.30 hodin proti místnímu amatérskému týmu.

Výsledek:

FC Baník Ostrava - WKS Slask Wroclaw 0:1 (0:0)

Branka: 90. M. Gancarczyk.
Sestava Baníku: Vašek - Marek (39. Ricka), Pavlík, Neuwirth, Tchuř (62. Križan) - Metelka - Rajtoral, Lička, Otepka, Ficek (65. Mucha) - Markovič (46. Přecechtěl).

Autor: Aleš Uher

13.7.2008 VSTUP DO DISKUSE 2

Lubomír Bystroň nacistický poklad na Budišovsku hledá už více než dvacet let.
DOTYK.CZ
4

Nacistický poklad na Budišovsku: reálná možnost anebo čirá utopie?

S ukradeným autem ujížděl policistům, zastavila ho až svodidla.
4

K noze! Přines! Tyto povely opět uslyší tenisoví fanoušci na antukovém turnaji v Sao Paulo. Jak to? Hráčům totiž budou během rozehrání dělat společnost netradiční pomocníci. Míčky jim budou sbírat psi z útulku.