Sparta míří za titulem, řádila v derby. Brno uniká sestupovému pásmu

Praha - Fotbalová Gambrinus liga pomalu vrcholí. Ostrava v 25. kole vykřesala naději na záchranu, sestřelila Znojmo 4:0. Liberec při premiéře kouče Vavrušky otočil bitvu se Slováckem. Boleslav si poradila s Jabloncem a upevnila si třetí místo. Zbrojovka po 25 duelech uspěla venku. Sigma se neprosadila.

20.4.2014 0 AKTUALIZOVÁNO 20.4.2014

Lukáš Vácha ze Sparty (vpravo) a Marek Hlinka z Dukly Praha.Foto: ČTK/Kateřina Šulová

Sparta zvítězila na hřišti pražského rivala Dukly 3:1 a vede ligu o třináct bodů před Plzní. Ta má však k dobru pondělní dohrávku na Slavii. Za letenský celek se dvakrát trefil Josef Hušbauer a se čtrnácti góly se posunul do čela tabulky střelců. Skóre otevřel hostující Pavel Kadeřábek, za Duklu v závěru snížil Zbyněk Pospěch.

Olomouc remizovala v domácím utkání s Příbramí 0:0. Výsledek, který z pohledu boje o záchranu nic neřeší, ale neodpovídal tak úplně dění na hřišti. Šancí bylo na obou stranách dost. Dokonce víc, než by se v záchranářském souboji čekalo. Tu úplně největší měl v závěru, kdy už hosté hráli pouze v deseti, Adam Varadi. Pospíšilovu vyraženou střelu ale nedokázal zblízka uklidit do sítě. Míč se mu odrazil od kolena a na mokrém trávníku utekl do autu.

Brno ukončilo čekání na ligovou výhru zvenku, které od předloňského srpna trvalo 25 zápasů. Zbrojovka nečekaně zvítězila 1:0 v Teplicích a Severočechům se tím znovu vzdálila šance na účast v evropských pohárech. Na třetí Mladou Boleslav ztrácejí sedm a na čtvrtý Liberec dva body. Brno bylo nebezpečnější a odměny se dočkalo v 76. minutě, kdy se trefil hlavou Aleš Schuster.

Liberec v premiéře pod novým koučem Davidem Vavruškou, který v týdnu nahradil Jaroslava Šilhavého, porazil Slovácko 2:1. Hosté vedli po Kerbrově trefě, po změně stran ale srovnal Rajnoch a v 82. minutě z penalty otočil stav Jarolím. Liberec jako třetí tým v samostatné ligové historii překonal metu 1000 bodů a dostal se na čtvrté místo tabulky. Slovácko v Liberci ani ve dvanáctém duelu nezvítězilo a zůstalo sedmé.

Baník Ostrava po trenérské výměně nečekaně ožil a zvítězil v Brně nad Znojmem vysoko 4:0. Baník čekal na vítězství patnáct kol a o svém tříbodovém zisku rozhodl odvážnou útočnou hrou. V úvodním poločase se střelecky prosadili Davor Kukec a Tomáš Vengřinek. Po změně stran přidali další dva góly Jan Baránek a Ján Greguš.

Mladá Boleslav přetlačila Jablonec 3:2 a pojistila si třetí místo v tabulce. Na čtvrtou příčku má v neúplné tabulce náskok pěti bodů. Středočeši v první půli po trefách Zahustela a Ščuka z penalty dvakrát vedli, Baumit dokázal vždy odpovědět po brankách Loučky z penalty a Moulise. Třetí náskok po Magerově gólu z 54. minuty už ale Mladoboleslavští nepustili a vrátili tak soupeři nedávné vyřazení ze čtvrtfinále domácího poháru. Středočeský celek doma vyhrál pošesté za sebou.

Dukla Praha - Sparta 1:3 (0:2)

"Titul je zase o kus blíž. Je příjemné vidět náskok na druhou Plzeň třináct bodů. Dokud však existuje byť teoretická naděje, aby nás soupeři dohnali, ještě není čas na slavení," řekl na tiskové konferenci trenér Sparty Vítězslav Lavička.

Sparta v posledním utkání na Julisce v rámci pohárového čtvrtfinále prohrála 1:2, dnes však začala perfektně. Už ve třetí minutě Matějovský našel u pravé tyče Kadeřábka, jehož střela podél vybíhajícího gólmana Rady se jen tak tak dokutálela až do sítě. "Abych řekl pravdu, já to chtěl dávat pod sebe na Lafiho (Lafatu). Sjelo mi to po noze, ale zaplaťpánbůh do brány," připustil Kadeřábek.

Hosté kontrolovali hru a za čtvrt hodinu udeřili podruhé. Záložník Hušbauer zhruba z dvaceti metrů napřáhl a krásně se trefil do horního růžku. "Nijak extra dobře jsem si to nepřipravil, ale nikdo proti mně nešel a skočilo mi to, tak jsem to zkusil," popsal Hušbauer.

Dukla se k ohrožení soupeřovy branky prakticky nedostávala. Naopak těsně před pauzou Matějovského tvrdou ránu po rohovém kopu s obtížemi vyrazil Rada. "Ty dva rychlé góly určily průběh zápasu. Hlavně v prvním poločase jsme měli zápas pod kontrolou, hráli jsme aktivně, zodpovědně a důsledně," uvedl Lavička.

Po přestávce sice Dukla zvýšila aktivitu, Sparta však i nadále zápas s přehledem kontrolovala a po rychlém brejku se dočkala třetí branky. Postaral se o ni v 70. minutě opět Hušbauer, který se tak posunul do čela pořadí ligových střelců o gól před spoluhráče Lafatu.

"Rozdíl ve výkonu mužstev v prvním poločase byl patrný. Dvacet, pětadvacet minut druhé půle jsme možná měli herní převahu nebo aktivitu, ale vyprodukovali jsme chybu, kterou Sparta svou zkušeností okamžitě potrestala a utkání rozhodla," konstatoval kouč Dukly Luboš Kozel.

Domácím se podařilo snížit až patnáct minut před koncem díky chybné rozehrávce brankáře Vaclíka. Pospěch si po střele do prázdné branky připsal dvanáctý gól v sezoně, šlo však už jen o čestný úspěch. Dukla ani na šestý pokus nedokázala Spartu v lize porazit.

Branky: 75. Pospěch - 18. a 70. Hušbauer, 3. Kadeřábek. Rozhodčí: Nenadál - Moláček, Dobrovolný. ŽK: Marek Hanousek - Přikryl. Diváci: 6872.

Dukla: Rada - Romera, Štetina, Božič, Matěj Hanousek - Berger, Hlinka, Marek Hanousek (46. Engelmann), Gedeon (88. Marek), Mareš (79. Černý) - Pospěch. Trenér: Kozel.
Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Švejdík, Holek, Hybš - Dočkal (75. Přikryl), Hušbauer (80. Vacek), Vácha, Matějovský, Krejčí - Lafata (88. Bednář). Trenér: Lavička.

Olomouc - Příbram 0:0

„Dnes jsme dva body ztratili hlavně proto, že jsme neproměnili šance. Chyběla nám větší kvalita v řešení. V ničem jiném to nebylo," litoval kouč Sigmy Zdeněk Psotka po utkání.

Sigma totiž skutečně měla víc než dost příležitostí k tomu, aby duel rozhodla pro sebe. Ve druhém poločase šli sami ve dvou na jediného obránce Navrátil se Schulmeistrem. Situace ale dopadla podobně jako ve Varadiho případě. V rozhodujícím okamžiku olomouckému útočníkovi míč odskočil a ze šance nebylo nic.

Mimochodem Schulmeister s Varadim měli dobré příležitosti už v prvním poločase. Jenže holohlavému útočníkovi nejdřív obětavě skočil do rány Zápotočný a pak v pádu po Vidličkově tečované střele pálil mimo.

Varadi šel dokonce sám na branku, když spolu s přihrávajícím Pospíšilem vyzráli na příbramskou ofsajdovou past. Brankář Hruška ale pokus domácího útočníka lapil.

„S prvním poločasem jsem byl spokojený. Byli jsme aktivní, měli jsme hodně příležitostí, jen jsme nevstřelili branku. Druhá půle už tak kombinační nebyla. Spíš to bylo o soubojích," řekl Psotka.

Nebylo by ale spravedlivé říct, že se hrálo jen na jednu branku. I Příbram měla řadu šancí na to, aby z Androva stadionu odvezla všechny body a hanáckou mizérii ještě prohloubila.

Brankář Zlámal se musel minimálně dvakrát přinutit k vynikajícím zákrokům. V prvním poločase vychytal Řezníčka, který už byl sám za olomouckou obranou. Po přestávce byl střídající Slepička dostal moře prostoru i času na malém vápně. Brankář Sigmy ale znovu udržel naději na dobrý výsledek.

„Na to, že šlo o zápas dvou týmů, které hrají o záchranu, mělo utkání svou fotbalovou kvalitu. Šance měly oba týmy," řekl Petr Čuhel, kouč Středočechů.

V závěru jeho týmu zkomplikoval situaci vyloučením obránce Jugas, který po dvou žlutých faulech na Schulmeistra musel ze hřiště už v 77. minutě. Sigma ale přesilovku nevyužila.

„Chtěli jsme tady vyhrát. Proto jsme dali do hry druhého útočníka Slepičku. Po vyloučení je pro nás ale bod dobrý," řekl Čuhel.

Rozhodčí: Kocourek - Urban, Kříž. ŽK: Škerle - Mišůn, Jugas, Volešák. ČK: 77. Jugas. Diváci: 3583.

Olomouc: Zlámal - Vidlička (86. Rolinc), Dreksa, Škerle, Javůrek - Zahradníček (70. Depetris), Nepožitek (65. Navrátil), Šindelář, Pospíšil, Schulmeister - Varadi. Trenér: Psotka.
Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Zápotočný, Mišůn - Pilík, Volešák, Mašán (60. Slepička), Krbeček, Danoski (81. Tarczal)- Řezníček (87. Kraut). Trenér: Čuhel.

Teplice - Brno 0:1 (0:0)

"Vytratila se nám ta podzimní lehkost. Koukat na to, jak se nám vzdalují poháry, je depresivní," řekl novinářům teplický útočník Martin Jindráček.

Severočeský tým naplno bodoval v jediném z posledních šesti kol. "Těch faktorů, které nás do téhle situace dostaly, je hodně. Ale pokud bychom měli hrát s tímhle poháry, to stejně nemá význam," uvedl teplický trenér Zdeněk Ščasný.

Teplicím se na jaře nevede zdaleka tak jako na podzim, a tak Ščasný před zápasem s Brnem zamíchal se sestavou. Vrátil se do ní obránce Matula, navíc se v ní objevili i dva útočníci. Efekt to ale nepřineslo. Brno potvrzovalo, že na jaře se zvedlo a zlepšilo hlavně defenzivu.

Proti zahuštěnému bloku se domácí prosazovali jen těžko a spíš náhodně. Ve 28. minutě propadl míč ve středu hřiště k Nivaldovi, který znenadání utíkal sám na branku, jenže šance se lekl, zpomalil a pod tlakem dobíhajícího stopera ani nevystřelil. Sedm minut nato se dostal po rohu k nebezpečné hlavičce Jablonský, ale to byl nadlouho poslední zajímavý moment. Příliš nebezpečné nebyly ani brejky Brna.

Po pauze se to změnilo. Brňané přidali na pohybu a hned mohli vést: Skalák se dostal za obranu, jenže neprostřelil vybíhajícího brankáře Grigara. A podobně to vypadalo i ve zbytku poločasu. Domácí se snažili o nápor, jenže se jim vůbec nevedlo, a naopak Brno hrozilo dál a od 70. minuty přitvrzovalo.

Šislerovo sklepnutí hlavou prošlo před teplickou brankou ještě bez efektu, v 76.minutě už ale Brno vedlo. Zavadil napálil přímý kop od rohového praporku tvrdě až na zadní tyč, kde se prosadil hlavou stoper Schuster. Dal svůj první gól v této ligové sezoně.

"Dokázali jsme přečíst jejich hru na dlouhé míče, pak jsme měli sami snad čtyři další možnosti. Mohli jsme to pojistit i dřív," řekl brněnský lídr Pavel Zavadil.

Tepličtí už se na odpověď nezmohli. "První poločas jsme odehráli ještě slušně, měli jsme dát vedoucí gól. No a druhý poločas ani nemá cenu hodnotit, za ten se musíme fanouškům omluvit. Brno vyhrálo zaslouženě," uvedl kouč Ščasný.

Hosté neskrývali po zápase radost, vzdálili se totiž sestupovým příčkám na šest bodů. "Teplicím šlo o hodně, nám po včerejšku taky. Proto utkání nemělo moc atraktivity. Chtěli jsme podat disciplinovaný výkon, to se nám až na dvě chyby povedlo, naopak jsme ještě měli další možnosti rozhodnout," mínil kouč Brna Václav Kotal.

Branka: 76. Schuster. Rozhodčí: Příhoda - Jiřík, Pilný. ŽK: Klimpl (Teplice). Diváci: 5482.

Teplice: Grigar - Matula, Klimpl, Jablonský, Krob - Vondrášek (72. Fenin), Ljevakovič, Vachoušek (55. Bratanovič), Nivaldo - Litsingi, Jindráček. Trenér: Ščasný.
Brno: Doležal - Buchta, Schuster, Pernica, Hyčka - Pašek, Fischer, Zavadil, Šisler (90. Šumbera), Skalák (85. Malík) - Kroupa (73. Janotka) Trenér: Kotal.

Mladá Boleslav - Jablonec 3:2 (2:2)

"Chtěli jsme Jablonci nejen vrátit vyřazení z poháru, ale také jsme věděli, o co hrajeme. Máme to svých rukách. Když budeme vyhrávat, máme třetí místo a jdeme do pohárů. Je to jen na nás," řekl domácí záložník Zahustel.

V předchozích čtyřech ligových vzájemných soubojích padlo dvanáct branek a ofenzivně se hrálo i tentokrát. Boleslav povzbuzená týden starou kanonádou 5:1 se Znojmem začala velmi aktivně a už v osmé minutě vedla. Jarolím našel na zadní tyči Mageru, jehož nepovedenou střelu mířící mimo doklepl do sítě nabíhající Zahustel.

Domácí pokračovali v náporu, Koreš ale ve velké šanci trefil jen obránce a Jablonec trestal. Magera zablokoval ve vlastním vápně střelu rukou a z pokutového kopu se nemýlil kapitán Loučka, který napravil penaltový nezdar z minulého kola s Duklou.

Boleslav si ale za šest minut vzala náskok zpět. Sudí Kovařík nařídil po souboji domácího Kysely s Novákem penaltu, kterou s přehledem proměnil Ščuk. Bosenský záložník potvrdil dvanáctým gólem pozici nejlepšího týmového střelce a jedinou branku ztrácí na lídra tabulky ligových kanonýrů sparťana Lafatu.

"Nechci polemizovat, jestli penalta byla, nebo nebyla. Podstatný je ten souboj, šli jsme do toho v šestnáctce naivně," řekl hostující trenér Roman Skuhravý.

Magera potvrdil střeleckou formu

Jablonec se nedostával k ofenzivním akcím tak často jako domácí, ale když se mu to povedlo, byl nebezpečný. V 31. minutě přistrčil Rossi míč Moulisovi a ten střelou pod břevno nedal Divišovi šanci. Hostující záložník dal ve druhém ligovém utkání první gól.

"Věděli jsme, že i když Jablonec třeba neměl výsledky, byl schopný si vytvářet gólové šance. My jsme to umocnili tím, že jsme soupeři dopřáli první půli poměrně dost prostoru," řekl domácí kouč Karel Jarolím.

Také vstup do druhé půle vyšel lépe Boleslavi. Zahustel nejprve svou možnost prováhal, ale pak poslal z pravé strany přihrávku do vápna a Magera protlačil míč do sítě. Navázal tak na dvě trefy proti Znojmu. "Teď se mi daří střelecky. Musím to jen zaklepat, snad to tak bude pokračovat," přál si Magera.

Domácí se snažili kontrolovat hru, vytvořili si několik nadějných závarů, přesto Jablonec mohl opět srovnat. Po Kopicově centru se Hubník hlavičku špatně trefil. Jinak měli šance hlavně domácí, Zahustel ovšem ani v jednom případě nezvýšil.

Boleslav to pak mohlo hodně mrzet. Hosté v závěru měli tlak a střídající Doležal nesrovnal jen kvůli tomu, že v gólové pozici netrefil balon. "Myslím, že je trošičku nezasloužené, že si odsud neodvážíme minimálně bod. V závěru jsme měli minimálně tři čisté šance," řekl Skuhravý, jehož tým v lize popáté za sebou nevyhrál.

"V závěru při nás trochu stálo štěstí, Jablonec měl nebezpečné situace. Jsem rád, že jsme ze dvou zápasů doma získali šest bodů a držíme si odstup před čtvrtým mužstvem," uvedl domácí kouč Jarolím.

Branky: 8. Zahustel, 24. Ščuk z pen., 54. Magera - 18. Loučka z pen., 31. Moulis. Rozhodčí: L. Kovařík - Blažej, Vlasjuk. ŽK: D. Jarolím - Beneš. Diváci: 2579.

M. Boleslav: Diviš - J. Kysela, Kúdela, Dosoudil, Bořil - Ščuk, D. Jarolím - Zahustel (83. Bartl), Magera (74. Štajner), Koreš (46. Štohanzl) - Šultes. Trenér: K. Jarolím.
Jablonec: Špit - P. Eliáš (78. Doležal), M. Kysela, Beneš, Novák - Rossi, Loučka - Kopic, Čížek, Moulis (68. Fantiš) - M. Hubník (83. Třešňák). Trenér: Skuhravý.

Znojmo - Ostrava 0:4 (0:2)

Baník zůstal i po dnešním vítězství na posledním místě v tabulce, ale na Slavii, Bohemians 1905 a Znojmo ztrácí už pouhý jeden bod. Znojmo má za sebou už šestizápasovou sérii bez vítězství.

"Naše hra byla dost podobná s předcházejícími zápasy. I v nich jsme se dostávali do šancí, které jsme neproměňovali. Dnes se nám to konečně podařilo, dali jsme tři góly ze standardních situací, což se nám rovněž nedařilo," uvedl po utkání nový kouč Baníku Tomáš Bernady.

Baník v nezvykle červených dresech vstoupil do utkání aktivně a už v úvodní čtvrthodině několikrát zaskočil značně tápající znojemskou obranu. První velkou šanci měl Svěrkoš, jenž snadno pronikl obranou soupeře. Brankář Hrubý se snažil akci zachránit skokem pod nohy ostravského útočníka, který po pádu uviděl žlutou kartu za filmování. Vzápětí po další hrubce domácích obránců Kukec trefil tyčku a po dalších přímočarém útoku Baníku Vengřinkovu akci zachraňoval Hrubý.

Ostravský tlak zužitkoval v 19. minutě úvodním gólem Kukec. Jeho střelu z trestného kopu nadzvedl ve zdi jeden ze zadáků Znojma, míč se odrazil od břevna a po dalším odrazu od zad Hrubého se dokutálel kousek za brankovou čáru.

"Míč jsem vytlačil na tyčku. Byla to hodně nešťastná situace. Do zápasu jsme vstoupili velmi špatně, nechávali jsme soupeři hodně prostoru," posteskl si brankář Znojma Hrubý.

Baník vytěžil dva góly z rohových kopů

Znojmo se kombinačně hledalo, útočným akcím chyběla rychlost i přesnost. Jedinou šanci k vyrovnání měl ve 36. minutě nejlepší znojemský střelec Vašíček, který po úniku oklamal i brankáře Pavlenku a jeho střelu stačil před cestou do sítě ještě vyrazit skluzem stoper Baránek. Děravá znojemská obrana nezachytila ve 45. minutě únik Vengřinka, jenž přidal druhou branku.

"Nedokážu říci, v čem je příčina, že se nám proti soupeřům v podobném postavení jako my nedaří. Dostávám tyto otázky často. Před zápasem jsme si řekli, jak budeme hrát. A potom domluvu nedodržíme a dostáváme laciné góly," posteskl si po utkání kapitán Znojma Josef Hnaníček.

Po změně stran se Znojmo částečně zlepšilo, územní převaze ale chybělo přesnější zakončení. Baník k pozorné obraně přidával rychlé protiútoky. Další dva góly však ostravským fotbalistům přinesly rohové kopy. V 63. minutě nechala znojemská obrana hlavičkovat volného Baránka. Devět minut před koncem uzavřel střelecký účet Baníku stejným způsobem Greguš. Znojmo už v závěru zcela rezignovalo.

"Takovým přístupem se o záchranu nehrajeme. Jsme na domácím hřišti a v jeden okamžik leží na zemi tři nebo čtyři naši fotbalisté. Problém je v tom, jak podstupujeme osobní souboje. Každý prohrajeme," posteskl si znojemský kouč Kalvoda, který navzdory současné krizi stále věří v záchranu. "Situaci jsme si sami zkomplikovali. Ve hře je ale ještě 15 bodů. Musíme se pokusit získat nějaké body v Příbrami," dodal kouč Znojma.

Branky: 19. Kukec, 45. Vengřinek, 63. Baránek, 81. Greguš. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Kotík. ŽK: Odehnal - Svěrkoš, Narh, Sukup. Diváci: 1285.

Znojmo: Hrubý - Helísek, Hnaníček, Odehnal (55. Diarrassouba), Mudra - Gál-Andrezly, R. Buchta, Lacko, Crnkič (77. Cihlář) - Vašíček (66. Zeba), Reljič. Trenér: Kalvoda.
Ostrava: Pavlenka - Vengřinek, Kaša, Baránek, Sukup - Štěpán, Lindpere (84. Šichor), Greguš, Kukec (46. De Azevedo) - Narh, Svěrkoš (77. Foltýn). Trenér: Bernady.

Liberec - Slovácko 2:1 (0:1)

Liberecký kouč Vavruška po necelých dvou letech znovu usedl na prvoligovou lavičku a udělal několik změn v sestavě. Jen na střídačce nechal Ukrajince Rybalku či Ghaňana Sackeyho a na levý kraj obrany nasadil mladíka Pokorného, který si připsal teprve druhý ligový start.

Liberci se ale v první půli nevedlo. Až na pokus o úvodní nápor hrál nepřesně a lepší bylo Slovácko. V šesté minutě šli hosté do přečíslení, ale Valenta pálil mimo. Pak netrefil prostor mezi tyčemi ani Došek, čekající na 100. gól v české lize.

Ve 22. minutě už tým z Uherského Hradiště vedl. Po centru z pravé strany si zpracoval míč Kerbr a desátým gólem v sezoně potvrdil pozici nejlepšího střelce Slovácka. Stejný hráč v minulém kole zajistil svého týmu výhru 1:0 v Ostravě.

Liberec si první vážnější možnost vytvořil až v 36. minutě, kdy po standardce poslal odražený míč těsně nad Luckassen. Vzápětí na druhé straně zachránil domácí brankář Kovář, který vyškrábl Valentovu teč. Severočeši v závěru poločasu přece jen trochu přidali, Frýdkovu tečovanou střelu musel gólman Heča od bližší tyče vyrazit na roh.

"První půli jsme hráli špatně. Nedostal se na hřiště impulz, který jsme chtěli, aby se tam dostal. Bylo to na zataženou ruční brzdu," řekl Vavruška. "V první půli jsme měli celkem i více ze hry a proměnili jednu ze šancí. Kerbr měl možná na noze gól na 2:0, bohužel nedal a v druhé půli jsme od naší hry upustili," litoval hostující kouč Svatopluk Habanec.

K obratu zavelel premiérovým gólem Rajnoch

Po přestávce Liberečtí zvýšili aktivitu a začali si vytvářet nebezpečné akce. Především v 52. minutě neměli daleko k vyrovnání. Jarolím dostal ideální zpětnou přihrávku, jenže v gólové pozici přestřelil. Neujala se ani nadějná standardka, po níž mířil Rajnoch hlavou nad.

V 67. minutě už se liberecký stoper dočkal premiérové branky po zimním příchodu do Slovanu a první trefy v české lize od listopadu 2009. Po přímém kopu se prosadil hlavou na zadní tyči.

Šlo o domluvený signál. "Věděli jsme to jen my dva a Pavlas (Pavelka), který byl taky u balonu. Řekl jsem Rajnymu, ať řekne, aby to všichni strhli na přední tyč," líčil Jarolím.

Vavruška poslal na hřiště druhého útočníka Budnika a ukrajinská zimní posila mohla po minutě na trávníku otočit skóre. Ve velké šanci ale zamířila vedle tyče. Přesto nakonec Slovan otočil stav. V 82. minutě fauloval Kuncl jen za cenu červené karty a penalty ve vápně Jarolíma a ten z pokutového kopu nedal Hečovi šanci. "Musím přiznat, že to faul byl," řekl Kuncl.

"Nejsem první ani poslední, co to kopal, když na něj byl faul. Vzpomněl jsem si na to, když jsem bral balon, ale hned jsem to pustil z hlavy," řekl Jarolím. "Minule jsem penaltu dal, vzal jsem to na sebe," dodal.

Kouč Vavruška tak Slovácko porazil stejně jako při své premiéře v Příbrami, tehdy jeho svěřenci zvítězili v Uherském Hradišti 3:2. "Vítězství je důležité pro moji práci. Já jí věřím, ale hráč má v tomhle případě trošku jednodušší myšlení. Zápas se vyhraje, trenér má pravdu. Zápas se prohraje, trenér ji nemá," uvedl Vavruška.

Branky: 67. Rajnoch, 82. M. Jarolím z pen. - 22. Kerbr. Rozhodčí: K. Hrubeš - Kordula, Filípek. ŽK: Diviš, Petr, Šimko. ČK: 81. Kuncl (všichni Slovácko). Diváci: 3480.

Liberec: Kovář - Coufal, Pimpara, Rajnoch, Pokorný - Kolár (46. Douglas), Pavelka, M. Jarolím (89. Sackey), Obročník (75. Budnik), Frýdek - Luckassen. Trenér: Vavruška.
Slovácko: Heča - Kuncl, T. Rada, Košút, Šimko - Diviš (77. Trávník), Petr, Šumulikoski, Valenta (86. Lukáš), Kerbr - Došek. Trenér: Habanec.

Autor: Redakce, ČTK, Jiří Fišara

20.4.2014 VSTUP DO DISKUSE 0

Předseda ODS Fiala: Zemanův projev ukázal na jeho sbližování s Babišem

Praha - Projev prezidenta Miloše Zemana ve Sněmovně při projednávání státního rozpočtu ukázal na jeho sbližování s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). Novinářům to dnes řekl předseda opoziční ODS Petr Fiala s tím, že to nepokládá za šťastné pro Česko. Zeman podle Fialy svými závěry popřel některé teze, které sám v projevu přednesl.

Nazí brněnští veslaři nafotili kalendář. Třásli jsme se jak ratlíci, smáli se

Brno /FOTOGALERIE/ – Namísto pravidelného tréninku zapózovali před objektivy fotoaparátů. Veslaři z brněnského ČVK se svlékli při tvorbě týmového kalendáře s cílem rozšířit povědomí o tradičním jihomoravském klubu a zvýšit zájem o veslování.

Devatero originálních adventních trhů

S blížícími se Vánocemi zaplavují náměstí evropských měst stánky s rozmanitými vánočními dárky, dekoracemi i místními specialitami. Ne všechny adventní trhy ale nabízejí tu samou atmosféru. Vánoční atmosféra se dá zažít i za polárním kruhem, pod zemí či na vodě, zjistil hotelový vyhledávač trivago.cz.