Barcelona bez Messiho porazila Malágu 1:0, rozhodl Adriano

Barcelona – Fotbalisté Barcelony bez zraněného Lionela Messiho zdolali v 2. kole španělské ligy Málagu 1:0. Nejlepší hráč světa nenastoupil kvůli zranění stehenního svalu, které si způsobil ve středečním utkání španělského Superpoháru proti Atléticu Madrid.

26.8.2013

Adriano přidal ještě před koncem poločasu druhý gól po přihrávce Messiho. Foto: ČTK

V základní sestavě katalánského mužstva nebyla ani další hvězda Brazilec Neymar, který se dostal na hřiště v 63. minutě, kdy vystřídal Pedra. O osudu utkání rozhodl další Brazilec Adriano, jehož střelu z dálky k pravé tyči nestihl gólman Caballero zneškodnit.

Barcelona tak po druhém kole zůstává jediným týmem, který ještě v novém ročníku španělské ligy neinkasoval.

Debaklem 0:5 skončilo vystoupení fotbalistů Vallecana na půdě Atlética Madrid. Tým z hlavního města vedl již po 35 minutách o tři branky. Střelecký účet zápasu otevřel po rohovém kopu hlavou záložník Raúl García, za tři minuty pak druhou branku Atlética přidal Diego Costa. Do přestávky se pak stihl trefit ještě turecký reprezentant Arda Turan.

Devět minut po změně stran zvýšil na 4:0 Tiago a poslední branku zápasu obstaral svou druhou trefou večera opět García. Atléticu tak patří v neúplné tabulce druhé místo za vedoucí Barcelonou, za kterou zaostává pouze vinou horšího skóre.

Výsledky 2. kola španělské fotbalové ligy

Atlético Madrid – Vallecano 5:0 (17. a 90. García, 20. Costa, 35. Turan, 53. Tiago), Levante – FC Sevilla 0:0, Málaga – FC Barcelona 0:1 (44. Adriano), Cardiff – Manchester City 3:2 (79. a 87. Campbell, 60. Gunnarsson – 52. Džeko, 90.+2 Negredo), Tottenham – Swansea 1:0 (59. Soldado z pen.), Watford – Nottingham 1:1, Wigan – Middlesbrough 2:2, Elche – San Sebastian 1:1 (2. Corominas – 74. Vela), Espaňol Barcelona – Valencie 3:1 (32. David López, 47. Stuani, 89. Bifouma – 10. Postiga).

Itálii postihla série silných zemětřesení

Řím /FOTOGALERIE/- Střední Itálii dnes postihla série zemětřesení o síle vyšší než pět stupňů. Informovalo o tom seismologické středisko EMSC a italská média. Otřesy pocítili obyvatelé regionů Abruzzi, Marche a Lazio, které postihla série silných zemětřesení už loni. Informace o případných obětech zatím nesou k dispozici, první menší škody ale hlásí například město Amatrice, které ničivé zemětřesení o síle 6,2 stupně postihlo loni v srpnu. Zjišťování následků otřesů komplikuje sníh a mráz.

Poláci o olympiádě v Krkonoších: Velká šance, jakkoli se to může zdát bláznivé

Vášnivé diskuse rozpoutalo prohlášení polských měst Karpacz a Szklarska Poreba uspořádat zimní olympijské hry 2030 v Krkonoších, společně s českými středisky.

Miliardy za bahno. Opravdu lidem pomáhá?

Ani pití, ani lék. Do jaké škatulky patří lázeňské prameny, doposud nikdo v Česku nerozlouskl. Neví se ani, jestli a jak fungují. Pojišťovny přitom posílají na léčbu minerální vodou a rašelinou miliardy. Což se jim nelíbí. „Nejradši bychom výdaje na lázeňství škrtli," přiznal šéf Svazu zdravotních pojišťoven Ladislav Friedrich. To by se ale mohlo brzy změnit.