Barcelona remizovala s Valencií, Real si v derby spravil chuť. Villarreal uspěl

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid porazili ve španělské lize v městském derby Getafe jasně 4:1 a zmenšili náskok vedoucí Barcelony. Druhé místo uhájilo před městským rivalem Atlético díky vítězství 2:0 v Granadě. Šlágr sobotního večera? Barcelona remizovala na půdě Valencie 1:1, z čehož měl radost nový kouč domácích Gary Neville.

6.12.2015 AKTUALIZOVÁNO 6.12.2015

Real Madrid - Getafe: Lucas Vazquez (vlevo) proti WandersonoviFoto: ČTK/EFE

Valencie na svém stadionu Mestalla, na němž seděl i Neville (ještě jako divák), proti favoritovi dlouho držela čisté konto. Katalánce poslal do vedení až v 59. minutě Luis Suárez, který však k postupu na branku využil po Messiho přihrávce ofsajdového postavení.

Domácí "Netopýři" se vyrovnání dočkali čtyři minuty před koncem, kdy si mezi dvěma obránci počínal obratně Paco Alcácer a našel nabíhajícího Santiho Minu, jenž prostřelil Claudia Brava.

Real ve svém prvním zápasu na San Bernabéu od čtrnáct dní staré porážky 0:4 s Barcelonou rychle potěšil diváky, když už ve čtvrté minutě otevřel skóre Karim Benzema po výborném centru Pepeho.

Francouzský útočník, který čekal na gól od 8. října, pak po kličce v pokutovém území přidal i druhou branku "Bílého baletu" v 16. minutě. Ještě do přestávky se prosadily dvě nejdražší hvězdy Realu Gareth Bale a Cristiano Ronaldo. Po změně stran se gólu dočkali už jenom hosté, přičemž se po rohovém kopu trefil k tyči Alexis.

Atlético se udrželo před Realem díky čtvrtému vítězství v La lize v řadě. V Granadě ho za ním nasměroval stoper Diego Godín hlavičkou po rohovém kopu, čtvrt hodiny před koncem zvýšil Antoine Griezmann.

Villarreal zachránil výhru v závěru

Z nedělních zápasů byl ostře sledován ten Villarrealu, s nímž se v posledním utkání základní skupiny Evropské ligy střetne Plzeň. Favorit zvítězil 2:1 nad Vallecanem a posunul se na páté místo.

Po povedeném startu sezony prožil Villarreal útlum, ze tří listopadových ligových duelů získal jediný bod. Ani s Vallecanem nezačala "Žlutá ponorka" dobře a přestože byli domácí v prvním poločase střelecky aktivnější, v 41. minutě otevřel skóre záložník Vallecana Jozabed.

Villarreal zachránil útočník Bakambu. Nejprve se v 69. minutě prosadil po povedené přízemní kombinaci, v závěru pak zužitkoval přesný Suárezův pas. Na závěrečných 12 minut poslal trenér Villarrealu Marcelino do hry argentinského obránce Musacchia, který odehrál první ligové minuty od dubna, kdy v zápase na hřišti Getafe utrpěl zlomeninu kotníku.

Informace pro Plzeň. Její soupeř nastoupil v sestavě Areola - Costa (46. Castillejo), Bailly, Ruíz, Marín - Dos Santos (78. Musacchio), Pina (46. Trigueros), Bruno, Suárez - Soldado, Bakambu.

Španělská fotbalová liga - 14. kolo:

Real Madrid - Getafe 4:1 (4. a 16. Benzema, 35. Bale, 38. Ronaldo - 70. Alexis), Granada - Atlético Madrid 0:2 (20. Godín, 76. Griezmann), Valencie - FC Barcelona 1:1 (86. Mina - 59. Suárez), La Coruňa - FC Sevilla 1:1 (22. Pérez - 76. Iborra), Betis Sevilla - Vigo 1:1 (82. Molina - 25. Bongonda), San Sebastian - Eibar 2:1 (10. a 90. Agirretxe - 4. Bastón), Villarreal - Vallecano 2:1(69. a 86. Bakambu - 41. Jozabed), Sporting Gijón - Las Palmas 3:1 (17., 78. a 84. Sanabria - 38. El Zhar), Bilbao - Málaga 0:0.

Turecká vláda opět propustila tisíce státních zaměstnanců. Jsou prý pučisté

/VIDEO/ Po referendu, které výrazně posílilo pravomoci prezidenta Recepa Tayyipa Erdoğana, pokračují čistky ve státním sektoru. V sobotu dostaly výpověď čtyři tisíce zaměstnanců. Jak uvedlo BBC, jsou obviněni, že se podíleli na loňském státním převratu.

Parádní box. Wembley vidělo porážku Klička, těžké váze vládne Joshua

/VIDEO/ Fanoušci boxu se dočkali. Na slavném stadionu Wembley došlo k dlouho očekávanému souboji mezi Vladimirem Kličkem a Anthonym Joshuou. Novým králem těžké váhy v profesionálním ringu se nakonec stal Brit, který slavného jednačtyřicetiletého Ukrajince porazil technickým K.O v jedenáctém kole.

Trump slavil 100 dní. Novinářům vzkázal, že šíří falešné informace

Poprvé se prezident USA nezúčastnil večeře s novináři, která bývala pravidelně plánovaná každý rok do Bílého domu a kde si každý mohl nezávazně utahovat z kolegů, prezidenta a prezident z novinářů. Místo toho se Donald Trump, který tuto tradici porušil, pustil do médií na setkání se svými příznivci v Harrisburgu Pennsylvánii.

Nehoda na D1: šest cizinců se zranilo, jeden z nich těžce

Dvě hodiny zůstali v neděli na dálnici D1 stát řidiči, kteří se rozhodli pro noční cestu do Prahy nebo Brna. Na 169. kilometru ve směru na Prahu totiž skončila dodávka po dopravní nehodě na boku. Při havárii, která se stala před tři čtvrtě na čtyři ráno, se zranilo šest lidí.