Fotbalovou Ligu mistrů vyhrála Barcelona, která ve finále hraném v Římě porazila Manchester United 2:0.

Barcelona prakticky opanovala celý zápas a byl to španělský klub, který se už v 10. minutě z kopačky Samuela Eto'a ujala vedení.

I přes velkou snahu se hráčům Manchesteru nepodařilo vyrovnat, naopak v 70. minutě stanovil konečné skóre na 2:0 argentinský kanonýr Lionel Messi.

Ten svojí devátou brankou potvrdil korunu nejlepšího střelce Ligy mistrů v letošní sezoně.

Tým mladého kouče Pepe Guardioly dokráčel k „ušatému“ poháru potřetí v sedmnáctileté historii novodobé milionářské soutěže.

„Pokud nebudeme věřit v úspěch, nemáme šanci,“ říkal před utkáním barcelonský šéf lavičky.

Sen o obhajobě se Manchesteru definitivně začal rozplývat už po deseti minutách. A KO dostal anglický celek chytrou hlavičkou.

Osmikilový pohár z roku 1966 přesně ve 22 hodin a 52 minut tak zdvihnul barcelonský kapitán Carles Puyol.

Trenér Guardiola se stal teprve šestým mužem historie, který největší evropskou klubovou soutěž vyhrál jako hráč i kouč.

Výsledek:
FC Barcelona - Manchester United 2:0 (1:0)
Branky:
10. Eto'o, 70. Messi 70.
Rozhodčí: Busacca – Arnet, Baragina (všichni Švýc.). ŽK: Piqué, Vidic – Ronaldo, Scholes. Diváci: 72 698 (vyprodáno).

Barcelona: Valdés – Puyol, Touré, Piqué, Sylvinho – Messi, Xavi, Busquets, Iniesta (90. Rodríguez) – Henry (72. Keita), Eto’o. Trenér: Guardiola.
Manchester: van der Sar – O’Shea, Vidic, Ferdinand, Evra – Či-song (66. Berbatov), Carrick, Anderson (46. Tevez), Giggs (75. Scholes) – Rooney, Ronaldo. Trenér: Ferguson.