Barcelona zaskočila Manchester City. Ibrahimovič smetl Leverkusen

Manchester, Leverkusen - Mohou to zabalit. Fotbalisté Manchesteru City a Bayeru Leverkusen na domácí půdě nezvládli úvodní osmifinále Ligy mistrů. Anglický velkoklub prohrál s Barcelonou 0:2, německý celek utržil od Paris Saint-Germain debakl 0:4.

18.2.2014 AKTUALIZOVÁNO 18.2.2014

Manchester City - Barcelona: Argentinský fantom Lionel Messi se z penalty nemýlilFoto: ČTK/PA

Šlágr mezi Manchesterem City a Barcelonou měl být soubojem dvou nejofenzivnějších týmů v Evropě, ovšem na trávníku se odehrávala taktická bitva.

Trenér Manchesteru sáhl k defenzivnější taktice a hráči City byli v úvodních 15 minutách hodně zatažení. Dokonce se na jeho tým pískalo! Pak sice domácí hru vyrovnali, ale dostali se jen k několika závarům, zatímco Barcelona zahrozila tvrdou střelou Xaviho.

Klíčový moment se odehrál v 53. minutě, kdy na hraně pokutového území podrazil unikajícího Messiho jeho spoluhráč z argentinské reprezentace Demichelis a sudí odpískal pokutový kop. Do té doby jistý Demichelis navíc dostal červenou kartu, jelikož byl posledním hráčem.

Messi penaltu s přehledem proměnil a připsal si tak už 66. zásah v Lize mistrů. Pouhých pět gólů ho dělí od nejlepšího střelce v historii soutěže Raúla.

Manchester se i v deseti snažil odvrátit porážku, ale Silva v největší šanci nepropálil Valdése. Neuspěl ani Edin Džeko… Bylo hotovo: Přemožitel Plzně ze základní skupiny tak poprvé v Lize mistrů na svém stadionu neskóroval.

Ale aby toho nebylo málo, Katalánci v závěru ještě zvýšili, když Alvés prostřelil brankáře Harta mezi nohama, a mohli slavit první vítězství proti jednomu ze dvou manchesterských klubů. Rovněž se stali po Bayernu Mnichov a Chelsea teprve třetím týmem, který v této sezoně vyhrál na Etihad Stadium.

Leverkusen nestíhal

V Leverkusenu byly karty jasně rozdány už od 3. minuty, kdy Pařížané zakombinovali, do vápna pronikl Matuidi a prostřelil nejistého brankáře Lena. Dal tak jubilejní 100. gól PSG v evropských pohárech.

Hráči francouzského klubu v utkání dominovali - v 39. minutě Spahič fauloval Lavezziho a nařízenou penaltu proměnil střelou k tyči Ibrahimovic. Švédský kanonýr navíc ještě do poločasu krásně trefil z vápna šibenici a zvýšil už na tříbrankový rozdíl.

Byl to jeho desátý gól z posledních pěti zápasů LM a dostal se tak do čela tabulky střelců před Cristiana Ronalda z Realu.

Po hodině hry Spahič dostal druhou žlutou a následnou červenou kartu a francouzský mistr už si v pohodě hlídal výsledek, který mu dává do domácí odvety velkou šanci na postup. Tu v závěru ještě umocnil čtvrtým gólem střídající Cabaye.

Zdá se, že odvety na stadionech PSG a Barcelony budou formalitou.

Úvodní zápasy osmifinále fotbalové Ligy mistrů:

Manchester City - FC Barcelona 0:2 (0:0)
Branky: 54. Messi z pen., 90. Alvés. Rozhodčí: Eriksson - Klasenius, Wärnmark (všichni Švéd.). ŽK: Negredo, Kolarov - Alvés, Mascherano. ČK: 53. Demichelis (Manchester).
Manchester City: Hart - Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy - Navas (57. Nasri), Touré, Fernandinho, Kolarov (57. Lescott) - Negredo (74. Džeko), Silva. Trenér: Pellegrini.
Barcelona: Valdés - Alvés, Piqué, Mascherano, Alba - Xavi, Sergio, Fábregas (86. Roberto) - Sanchéz (74. Neymar), Messi, Iniesta. Trenér: Martino.

Leverkusen - Paris St. Germain 0:4 (0:3)
Branky: 39. z pen. a 42. Ibrahimovic, 3. Matuidi, 88. Cabaye. Rozhodčí: Kassai - Ring, Tóth (všichni Maď.). ŽK: Hilbert, Spahič, Guardado, Castro - Matuidi. ČK: 59. Spahič (Leverkusen).
Leverkusen: Leno - Hilbert, Toprak, Spahič, Guardado - Bender, Rolfes (46. Reinartz), Castro - Sam (62. Wollscheid), Kiessling, Son Hung-min (46. Brandt). Trenér: Hyypiä.
PSG: Sirigu - Van der Wiel, Thiago Silva, Alex, Maxwell - Motta, Matuidi (67. Cabaye), Verratti - Lucas, Ibrahimovic, Lavezzi (76. Pastore). Trenér: Blanc.

18.2.2014 VSTUP DO DISKUSE
3 18

Dnešek byl nejteplejším dnem roku, večer dorazily bouřky

Ridiči MHD v Nantes vyrazili do práce kvůli vedru v sukních.
2 5

Ukrást auto přes mobil? Data zneužívaly i autopůjčovny

Zanedlouho zřejmě odzvoní i klíčům od auta. Američan Charles Henderson svůj kabriolet díky moderním technologiím odemykal a startoval jen přes svůj chytrý telefon. Poté, co ho prodal, zjistil, že „chytrý" systém funguje dál a auto, které už není jeho, může přes mobil stále kontrolovat a jednoduše ho ukrást.

Německem se přehnaly silné bouřky. Kácely stromy, ochromily dopravu, zabíjely

/VIDEO/- Tropické teploty vystřídal jiný rozmar počasí. Německem se prohnaly silné bouřky, které na řadě míst na severu a severovýchodě země způsobily kolaps dopravy. Přerušen byl provoz i mezi trojlístkem velkoměst Berlínem, Hamburkem a Hannoverem. O život přišli i dva lidé.

Bradáčová: V Rathově kauze soud nemusí znovu provádět důkazy

V korupční kauze bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha nebude středočeský krajský soud muset opakovat žádné důkazy, a to ani odposlechy. Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová to dnes uvedla v pořadu Českého rozhlasu 20 minut Radiožurnálu. O přípustnosti odposlechů jako důkazů rozhodl počátkem června Nejvyšší soud.

Trump se brání: Tajné nahrávky rozhovorů s Comeym jsem nepořídil

Není den, aby nebylo slyšet o novém americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi. Tentokrát se vyjádřil k ostře sledované kauze, kdy se měl pokusit ovlivnit vyšetřování možného zásahu Ruska do volební kampaně. A to především odvoláním šéfa FBI Jamese Comeyho, jehož rozhovory měl tajně nahrávat.