Ve středu si další dva týmy s předstihem zajistily postup do osmifinále Ligy mistrů. Na horším než druhém místě už nemohou skončit Lyon a Sevilla.

Francouzský tým doma remizoval s trápícím se Liverpoolem 1:1. Vše podstatné se seběhlo v závěrečné desetiminutovce. Nejprve rozjásal fanoušky hostujícího celku Babel, v poslední minutě ale vyrovnal Lisandro.

Liverpool tak čelí akutní hrozbě předčasného vyřazení z prestižní soutěže. Na svém kontě má ve skupině E jen čtyři body a musí vyhrát oba zbývající duely a ještě doufat v zaváhání Fiorentiny.

Ta doma rozstřílela 5:2 bezbranný Debrecín, který dosud marně čeká na první bodový zisk. V dresu Fiorentiny se o góly podělili Mutu, Dainelli, Montolivo, Marchioni a Gilardino.

Seville si zajistila postup ze skupiny G domácí remízou 1:1 se Stuttgartem. Stejným výsledkem skončil i druhý zápas skupiny mezi Unireou Urziceni a Glasgow Rangers.

Londýnský Arsenal už může přijít o postup ze skupiny H jen nepříznivou shodou okolností. Ve středu v pohodě přejel 4:1 Alkmaar, v 75. minutě naskočil na trávník i uzdravený Tomáš Rosický. Dva góly dal Fabregas, po jednom Nasri a Diaby.

Fotbalisté Barcelony měli před středečním zápasem Ligy mistrů na stadionu Kazaně o motivaci postaráno. Před dvěma týdnu totiž ruský mistr šokoval jak je, tak celou fotbalovou Evropu vítězstvím 2:1 na Nou Campu.

Úřadující vítěz Ligy mistrů chtěl potupu z domácího trávníku odčinit, povedlo se mu to ale jen částečně. Zápas totiž skončil bezbrankovou remízou. Hvězdný soubor Barcelony se musel potýkat nejen s bojovným soupeřem, ale také s třeskutým mrazem. Rtuť v teploměru klesla v Kazani až pod nulu.

Katalánský velkoklub přesto většinu utkání jasně dominoval, k mnoha šancím to ale nevedlo. Tu největší zahodil krátce před koncem Zlatan Ibrahimovič, kterému ideálně nahrál Andres Iniesta.

Jak Barcelona, tak Kazaň tedy mají ve náročné skupině F po pěti bodech ze čtyř zápasů. Španělský tým je momentálně až na třetí příčce, protože v druhém duelu dokázal Inter Milán otočit vývoj střetnutí s Dynemam Kyjev.

Domácí Dynamo poslal do vedení bývalý ostrostřelec AC Milán Andrej Ševčenko. Italskému mistrovi ale v závěru vystříleli premiérové vítězství v letošní Lize mistrů Milito a Sneijder. Inter teď vede, Kazaň je ve vyrovnané skupině druhá.

Skupina E: Olympique Lyon – Liverpool 1:1 (90. Lisandro – 83. Babel)
Fiorentina - VSC Debrecín 5:2 (14. Mutu, 52. Dainelli, 59. Montolivo, 61. Marchioni, 74. Gilardino – 38. Rudolf, 70. Coulibaly)

1. Olympique Lyon 4 3 1 0 8:2 10
2. Fiorentina 4 3 0 1 11:6 9
3. Liverpool 4 1 1 2 3:5 4
4. Debrecín 4 0 0 4 5:14 0

Skupina F: Rubin Kazaň - FC Barcelona 0:0
Dynamo Kyjev - Inter Milán 1:2
(21. Ševčenko – 86. Milito, 89. Sneijder)

1. Inter 4 1 3 0 5:4 6
2. Kazaň 4 1 2 1 4:5 5
3. Barcelona 4 1 2 1 3:2 5
4. Kyjev 4 1 1 2 6:7 4

Skupina G: Unirea Urziceni - Glasgow Rangers 1:1 (88. Onofras – 78. McCulloch)
FC Sevilla - VfB Stuttgart 1:1 (14. Navas – 78. Kuzmanovič)

1. Sevilla 4 3 1 0 10:3 10
2. Urziceni 4 1 2 1 6:5 5
3. Stuttgart 4 0 3 1 4:6 2
4. Rangers 4 0 2 2 4:10 2

Skupina H: Standard Lutych - Olympiakos Pireus 2:0 (30. Mbokani, 88. Jovanovič)
Arsenal - AZ Alkmaar 4:1 (25. a 52. Fabregas, 43. Nasri, 72. Diaby – 82. Lens) – Tomáš Rosický nastoupil za domácí v 75. minutě.

1. Arsenal 4 3 1 0 10:4 10
2. Olympiakos 4 2 0 2 3:5 6
3. Standard Lutych 4 1 1 2 6:6 4
4. Alkmaar 4 0 2 2 3:7 2