Barcelonu spasil až otec Messi, Ronaldo překonal rekord. Villarreal vyhrál

Barcelona - Lionel Messi a Cristiano Ronaldo. To byly dvě hvězdy sobotního večera na španělských stadionech. Argentinec, jenž se dočkal narození druhého syna, vstřelil vítězný gól Barcelony na půdě Atlética Madrid. Ještě výraznější stopu měl Portugalec - ten přispěl pěti góly k vítězství Realu Madrid 6:0 na hřišti Espaňolu Barcelona.

13.9.2015 AKTUALIZOVÁNO 14.9.2015

Fotbalisté Realu Madrid oslavují gól v síti Espaňolu.Foto: ČTK/EFE

Ronaldo překonal klubový rekord v počtu vstřelených branek ve španělské lize, který dosud držel Raúl. Ve 203 duelech za "Bílý balet" si portugalský reprezentant připsal 230 zásahů. A nejen to - zároveň vstřelil svůj nejrychlejší hattrick v kariéře, stačilo mu k němu dvacet minut.

"Ta čísla mluví sama za sebe," okomentoval Ronaldův počin kouč Realu Rafael Benítez. "Někdo, kdo střílí tolik branek, si jistě zaslouží své místo v kronikách. Doufám, že bude přidávat další trefy, z čehož bude profitovat on i celý tým," dodal.

V tomto kalendářním roce Ronaldo vstřelil pět branek v zápase La Ligy už podruhé. V dubnu jimi přispěl k vysoké výhře Realu 9:1 nad Granadou.

Espaňol ovšem nebyl odevzdaným soupeřem, na střely prohrál těsně 14:15. Hosté však byli mnohem efektivnější a kromě Ronalda si jeden zásah připsal také francouzský reprezentant Benzema. Real svého sobotního soupeře porazil posedmé v řadě a v této sezoně zatím neinkasoval.

Barcelona byla v prvním poločase utkání v Madridu proti Atlétiku blíže gólu, ve 25. minutě Suárez dokonce trefil břevno. Jako první skórovalo ale Atlético. V 51. minutě unikl barcelonským obráncům Torres a jeho střela se od tyče odrazila do branky gólmana Ter Stegena.

Radost domácím fotbalistům však vydržela jen čtyři minuty. Povedeným přímým kopem vyrovnal Neymar. Brazilský útočník mohl brzy přidat další gól, proti jeho pokusu ale včas zasáhl stoper Godín. Ani on, ani brankář Oblak ale nedokázali v 77. minutě překazit Messimu první trefu v sezoně.

Barcelona tak je v čele tabulky se stoprocentním bodovým ziskem, Atlético poprvé ztratilo.

Bez porážky je i Villarreal

Další dění? Nováček Sporting Gijón sahal po třetí remíze 0:0 za sebou, v nastavení ale rozhodl o výhře Valencie střídající Paco Alcácer.

V neděli Villarreal, soupeř Plzně v Evropské lize, vyhrál na stadionu Granady 3:1 a dostal se na čtvrté místo tabulky.

O vítězství rozhodli fotbalisté Villarrealu v druhém poločase. Po bezbrankové první půli se prosadili během šesti minut dvakrát. Skóre otevřel po chybě domácích v rozehrávce přesnou střelou Manu Trigueros. I ke druhé brance pomohla hostům soupeřova chyba, tentokrát ji využil Cédric Bakambu.

Granada sice čtvrt hodiny před koncem snížila, ale v nastaveném čase pojistil vítězství hostů střídající Samuel. Villarreal nastoupil v sestavě: Aréola - M. Gaspar, Bailly, Ruiz, Costa - Leiva (59. Suárez), Trigueros, Pina, Castillejo (67. Samuel) - Bakambu (80. Adrián), Soldado.

Stejně jako Villareal má po třech kolech sedm bodů tak Real, třetí Celta Vigo a pátý Eibar. Celta může mluvit o ztracených dvou bodech, nad Las Palmas totiž už vedla 3:1 a hrála proti deseti. Jenže klub z Kanárských ostrovů během poslední půlhodiny dvěma brankami vyrovnal. Eibar uhrál bezbrankovou remízu v Málaze.

První výhru v této sezoně si připsal Athletic Bilbao. Porazil 3:1 Getafe, které zůstává bez bodu poslední.

Španělská fotbalová liga - 3. kolo:

Espaňol Barcelona - Real Madrid 0:6 (7., 17. z pen., 20., 61. a 81. Ronaldo, 28. Benzema), Sporting Gijón - Valencie 0:1 (90.+1 Paco), Atlético Madrid - FC Barcelona 1:2 (51. Torres - 55. Neymar, 77. Messi), Betis Sevilla - San Sebastian 1:0 (41. Castro), Granada - Villarreal 1:3 (74. Rico - 49. Trigueros, 51. Bakambu, 90.+1 Samuel), Bilbao - Getafe 3:1 (6. a 83. Aduriz, 24. García - 70. Velázquez), Vigo - Las Palmas 3:3 (13. Orellana z pen., 18. Wass, 48. Nolito - 23. a 61. Araujo, 74. Simon), Málaga - Eibar 0:0, Vallecano - La Coruňa 1:3 (27. Embarba - 7. Borges, 28. Alberto, 61. Pérez).

Hlavní třídy se zcela promění, Praha dá na jejich obnovu miliardu

Praha /INFOGRAFIKA/ - Během dvou let se velké třídy v metropoli zcela promění. Začnou rekonstrukce čtyř ulic, které dostanou úplně novou podobu. Vše vyjde na více než miliardu korun.

Klub Kanál dostal "trest" za rvačky. V lednu musí zavřít

Písek – Dance club Kanál v Chelčického ulici v Písku bude mít po celý leden zavřeno. Rada města schválila stejně jako před rokem u nedalekého podniku La Noche odejmutí výjimky prodlužující provozní dobu. Důvodem byly rvačky, ke kterým zde letos došlo. „Musíme měřit všem stejně," podotkl místostarosta Písku Jiří Hořánek.