Barcelonu udržely v čele hvězdy, Messi oslavil 400. gól. Real je jí v patách

Barcelona - V dostizích o španělský fotbalový trůn má stále mírný náskok Barcelona. Katalánský velkoklub porazil díky Luisi Suárezovi a 400. gólu Lionela Messiho Valencii 2:0. Nezaváhal však ani Real Madrid, který i přes neproměněnou penaltu Cristiana Ronalda zvítězil nad Málagou 3:1. Uspělo i Atlético, v La Coruni vyhrálo 2:1 a podeváté v řadě bodovalo.

18.4.2015 AKTUALIZOVÁNO 20.4.2015

Luis Suárez bleskovým gólem vystřelil Barceloně vítězství nad Valencií.Foto: ČTK/EFE/Andreu Dalmau

Barcelona zvítězili nad Valencií 2:0 a i po 32. kole povede tabulku. Už v první minutě vstřelil rozhodující gól Suárez. Uruguayský kanonýr dal v této sezoně jedenáct branek, z toho deset v roce 2015. V nastavení pojistil náskok 400. gólem za Barcelonu Messi.

Barcelona se ujala vedení z protiútoku. Messi poslal přihrávku do vápna Suárezovi a ten prostřelil gólmana Alvese. O několik minut později mohlo být vyrovnáno. Piqué ve vápně fauloval, ale záložník Valencie a nejlepší střelec týmu Parejo penaltu nekopl dobře a gólman Bravo jej vychytal.

Hosté byli po zbytek prvního poločasu aktivnější, vyrovnat ale nedokázali. V závěru naopak překonal Alvese nadvakrát Messi.

Ronaldo pohrdl penaltou

Real byl od začátku duelu s Málagou aktivnější a v 24. minutě z tlaku vytěžil první branku, kterou po Ronaldově centru z přímého kopu vstřelil obránce Ramos.

V 67. minutě dostal Ronaldo možnost zvýšit z penalty, trefil však pouze tyč, což se mu v Realu stalo poprvé. Dvě minuty nato si ale připsal druhou asistenci v zápase, na konci pohledné kombinace byl Rodríguez.

Chvíli poté Málaga vstřelila kontaktní branku, hlavou se prosadil Juanmi. Na víc se ale hosté nezmohli a v závěru uzavřel skóre na 3:1 Ronaldo.

Atlétiku vystřelil výhru Griezmann

Griezmann znovu potvrdil formu a v prvním poločase La Coruni vstřelil dvě branky a rozhodl o výhře třetího Atlética. Francouzský reprezentační útočník si připsal dvacátý ligový gól v sezoně, jen v dubnu se trefil už šestkrát. V tabulce střelců La Ligy se osamostatnil na třetím místě s velkou ztrátou na Ronalda a Messiho.

Za domácí v závěru pouze zkorigoval stav Riera, podesáté za sebou však La Coruňa nedosáhla na tři body.

Španělská fotbalová liga - 32. kolo:

Levante - Espaňol Barcelona 2:2 (21. Simao, 87. Casadesús - 18. Vázquez, 45. Caicedo), FC Barcelona - Valencie 2:0 (1. Suárez, 90.+4 Messi), La Coruňa - Atlético Madrid 1:2 (78. Riera - 5. a 22. Griezmann), Real Madrid - Málaga 3:1 (24. Ramos, 69. Rodríguez, 90.+2 Ronaldo - 71. Juanmi), Bilbao - Getafe 4:0 (45. z pen. a 46. Aduriz, 79. Ibai, 87. Susaeta), Vallecano - Almería 2:0 (23. Amaya, 90. Miku), Granada - FC Sevilla 1:1 (16. Mainz - 70. vlastní Mainz), Villarreal - Córdoba 0:0, Eibar - Vigo 0:1 (40. Nolito z pen.), Elche - San Sebastian 1:0 (18. Jonathas).

20. Córdoba 32 3 11 18 21:51 20

Poznámka: Almería přišla o 3 body kvůli dluhu za přestup hráče, verdikt FIFA ještě může zvrátit CAS.

Pohledem Realistů: Naše ambice jsou realistické

V minulých dnech jsme začali s představováním naší strany. Máme za sebou Prahu, Ostravu a Brno, další místa nás čekají. Svým příznivcům i široké veřejnosti podrobně vysvětlujeme svá východiska, plány i cíle. I naše ambice.