Barcelona vyhrála i šestý ligový zápas, Neymar poprvé skóroval

Madrid - Fotbalisté Barcelony na Nou Campu porazili San Sebastian 4:1 a ve španělské lize vyhráli i šestý zápas. Za domácí se střelecky prosadili Lionel Messi, Sergio Busquets, Marc Bartra a Neymar, který zaznamenal první ligovou branku v dresu katalánského celku.

25.9.2013

Brazilec Neymar v barcelonském dresu.Foto: ČTK/AP/Manu Fernandez

Stoprocentní úspěšnost si díky vítězství 2:1 nad Pamplonou udrželo také Atlético Madrid a v tabulce je za vedoucí Barcelonou jen vinou horšího skóre. Výhru celku ze španělské metropole zařídil v prvním poločase dvěma góly v rozmezí šesti minut Diego Costa.

Jednadvacetiletý Neymar otevřel skóre už ve čtvrté minutě. Pro brazilského reprezentanta to byl druhý gól po letním příchodu ze Santosu, poprvé se v soutěžním utkání za Barcelonu prosadil ve španělském Superpoháru.

Takřka vzápětí zvýšil netypicky hlavou Messi a se sedmi góly si upevnil vedení v tabulce střelců. Ještě do poločasu přidal třetí branku Barcelony Busquets. Za hosty ve druhé půli dokázal snížit Alberto de la Bella, domácím ale vrátil tříbrankové vedení Bartra.

ŠPANĚLSKO, 6. kolo

FC Barcelona - San Sebastian 4:1 (4. Neymar, 8. Messi, 23. Busquets, 76. Bartra - 64. De la Bella), Levante - Valladolid 1:1 (35. Babá - 41. Guerra), Atlético Madrid - Pamplona 2:1 (18. a 24. Costa - 42. O. Riera), Málaga - Almería 2:0 (68. Tissone 90.+1 Portillo).

Babiš: Jsem manažer obyvatel této země a mám co nabídnout

Spuštění první fáze EET i snahy o zavedení různých výjimek udaly tón veřejné debatě končícího týdne. Kromě toho byl přijat zákon o střetu zájmů, který bude mít pro Andreje Babiše dalekosáhlé důsledky. Není divu, že během rozhovoru občas křičel, odbíhal pro různé materiály a maily od občanů, kroutil hlavou, ale také se srdečně smál. I když tvrdí, že je naštvaný, hlavně na Bohuslava Sobotku, evidentně je odhodlaný poprat se o vítězství ve volbách a další čtyři roky vést zemi.