Baroš se podepsal pod vyřazení Manchesteru

Londýn – Po faulu na Baroše proměnil Portsmouth penaltu a postoupil do semifinále FA Cupu.

8.3.2008

Milan Baroš v nájezdu na brankáře Manchesteru Kuszczaka.Foto: Reuters/Darren Staples

Anglický pohár má nečekané semifinalisty: Portsmouth a druholigové Barnsley.

Fotbalisté Portsmouthu šokovali Manchester United, když si z jeho hřiště odvezli vítězství 1:0 a postup.

Velkou měrou se o výhru hostů zasloužil útočník Milan Baroš.

Čtrnáct minut před koncem byl při rychlém protiútoku faulován brankářem Kuszczakem. Rozhodčí polského gólmana vyloučil, a navíc nařídil pokutový kop. Záložník Muntari pak vstříc obránci Ferdinandovi, který se musel postavit mezi tyče, nezklamal.

Do zápasu na Old Trafford vyslal Baroše kouč Portsmouthu Harry Redknapp v 54. minutě namísto nevýrazného Kanua.

Český reprezentant přitom strávil poslední ligové utkání jen na lavičce náhradníků, během týdne pak nastoupil v nepovedeném přátelském utkání proti třetiligovému Bournemouthu.

A podle listu Portsmouth Daily si výkonem o místo v sestavě rozhodně neřekl.

Chelsea vypadla s druholigovým Barnsley

Snad ještě větším šokem než výhra Portsmouthu nad Manchesterem United byl výsledek druhého sobotního čvrtfinále. V něm přijela na hřiště druholigového Barnsley londýnská Chelsea. Papírově jasný zápas – a to i přesto, že Barnsley v minulém kole způsobil senzaci svým postupem přes FC Liverpool.

Jenže hvězdy londýnského klubu si z osudu svých liverpoolských kolegů příklad nevzaly. Na nepříliš kvalitním trávníku marně dobývaly branku domácích. Tým Barnsley, který měl v zádech podporu více než dvaadvaceti tisíc fanoušků, se srdnatě bránil slavným jménům v sestavě soupeře.

A v šedesáté šesté minutě to přišlo. Domácí útočník Kayode Odejayi překonal brankáře Cudiciniho, který chytal v brance Chelsea místo zraněného Petra Čecha.

Ačkoli se Londýňané v závěru ze všech sil snažili o vyrovnání, skórovat se jim nepodařilo. Barnsley si tak připsalo již druhý cenný skalp věhlasného soupeře a může se těšit na semifinále Anglického poháru.

Naopak pro trenéra Chelsea Avrama Granta, jehož židle se již nějaký čas otřásá, je to další hořká pilulka.