Žádný gól, jen urážky. Slavia brala v dohrávce s Jabloncem bod

Praha - Fanoušci se gólu nedočkali. Dohrávka pražské Slavie a Jablonce v rámci 23. kola Gambrinus ligy skončila 0:0. Ale málem se nedohrálo… Červenobílí však nakonec získali v pátém ligovém utkání pod vedením nizozemského kouče Alexe Pastoora čtvrtý bod.

8.4.2014 AKTUALIZOVÁNO 8.4.2014

Slavia - Jablonec: Tomáš Necid ze Slavie a Filip Novák z Jablonce bojují o míč před jabloneckým brankářem Romanem Valešem.Foto: ČTK/Michal Kamaryt

Slavia Praha - Jablonec 0:0

Slávisté mají na marodce šest hráčů včetně exjabloneckého Pitáka, a tak musel trenér Pastoor v sestavě hodně improvizovat. Na levý kraj obrany se postavil Nitrianský, před ním operoval Vyhnal, který předtím v této ligové sezoně odehrál jen minutu v Teplicích.

Dnes vydržel na trávníku o třináct minut déle, než se zranil a přepustil místo střídajícímu Boudjemaovi. Uzdravený francouzský záložník nastoupil poprvé od 20. kola a hru domácích rozhýbal.

Ještě předtím hrozil Jablonec. Kopic táhl v 19. minutě rychlý brejk, dostal se až k zakončení, ale brankář Černý jeho střelu vyrazil. Za sedm minut mohli otevřít skóre domácí. Boudjemaa vysunul Juhara, který se snažil obstřelit brankáře Valeše, bývalého slávistu, radost mu ale zkazila tyč. Následnou dorážku poslal Zmrhal nad.

Další šance už první půle nepřinesla, vzruch tak způsobilo hlavně krátké přerušení utkání po nadávkách na adresu šéfa jabloneckého klubu a předsedy asociace Miroslava Pelty.

Ale není se čemu divit - vždyť právě v těchto dnech začalo platit nové nařízení, podle něhož by měli rozhodčí při jakýchkoliv vulgaritách či rasismu utkání přerušit a i ukončit…

Všem pak zatrnulo po Nevesově pádu. "Hráči ukázali bojového ducha, hlavně Neves. Mysleli jsme si, že ho odvezou na hřbitov. Já ani doktoři jsme nechtěli riskovat jeho zdraví, ale pro něj neexistovala žádná diskuze," uvedl domácí kouč.

Zpět k fotbalu samotnému. Na startu druhé půle se Pražané pokusili o tlak, žádnou velkou šanci si ale nevytvořili. Škodovu hlavičku chytl Valeš. Jablonec přidal a hrozil díky nebezpečným brejkům. Slávisté několik ataků přečkali se štěstím, po Kubistově hlavičce jen sledovali, jak balon těsně míjí tyč.

Čtvrt hodiny před koncem neuhlídali Pražané rohový kop znovu a Beneš, který rozhodl gólem v poslední minutě podzimní vzájemný duel, z voleje jen těsně přestřelil. Hosté měli k výhře blíž, ale neprosadili se ani z velkého závěru v 85. minutě.

"Když se podíváte na naše jarní vystoupení venku i s pohárovým utkáním, tak jsme dnes poprvé neinkasovali. Z toho pohledu bod ze hřiště soupeře beru. Ale na druhou stranu myslím, že druhý poločas jsme měli jasnou herní převahu," dodal hostující trenér Roman Skuhravý.

Rozhodčí: Zelinka - Moláček, Jiřík. ŽK: Škoda - Kopic. Diváci: 4038.
Slavia: Černý - Dostál, Škoda, Neves, Nitrianský - Hrubý - Juhar, Zmrhal (76. Čonka), Gecov, Vyhnal (14. Boudjemaa) - Necid (85. Sodoma). Trenér: Pastoor.
Jablonec: Valeš - Eliáš, Kysela, Beneš, Novák - Loučka, Rossi - Kopic, Kubista, Čížek (78. Fantiš) - Třešňák (72. Okleštěk). Trenér: Skuhravý.