Spartu čeká Malmö. Bílek neuspěl, jeho Dinamo vypadlo z Ligy mistrů

Praha - Je to jasné. Sparta se v další (před)fázi Ligy mistrů utká s Malmö. Současný lídr tabulky švédské ligy zvítězil v odvetě 2. předkola na hřišti lotyšského Ventspilsu 1:0 a stejným poměrem vyhrál dvojzápas. Úvodní utkání Sparty s Malmö se uskuteční příští úterý od 19:30 na Letné.

23.7.2014 1 AKTUALIZOVÁNO 23.7.2014

Michal BílekFoto: DENÍK/Miroslav Mazal

První duel 2. předkola mezi Malmö a Ventspilsem skončil nerozhodně 0:0. Dnešní odvetě přímo na stadionu přihlížel kouč českého mistra Vítězslav Lavička s asistentem Zdeňkem Svobodou, kteří do Lotyšska letěli z Tallinu po včerejší odvetě s tamní Levadií (1:1).

Do zápasu naskočili aktivněji domácí fotbalisté, v 19. minutě však inkasovali poté, co Kroon do pokutového území nacentroval na volného Isaaca Thelina. Ten se z bezprostřední blízkosti nemýlil a značně zvýšil šance hostů na postup do 3. předkola.

Malmö po vstřelené brance ožilo a převzalo otěže zápasu.

Ventspils se dlouho nemohl dostat k větší příležitosti, v 80. minutě navíc vyslali dvě povedené střely Forsberg a Kroon, gólman Uvarenko ale obě vykryl. Domácí pak zahrozili po rohovém kopu, Abdultaofik však hlavičkoval vedle a jeho tým za oba zápasy nevyslal jedinou střelu na brankáře Olsena.

Malmö se v evropských pohárech s českým týmem utkalo pouze jednou, v roce 1996 podlehlo 1:2 a 1:3 pražské Slavii v prvním kole Poháru UEFA. Sparta má ale na švédský fotbal neblahé vzpomínky, v loňském předkole Evropské ligy nestačila na Häcken.

Bílek opět prohrál a Dinamo končí

Michal Bílek nezačal angažmá v Gruzii zrovna dobře. Fotbalisté jeho Dinama Tbilisi prohráli 0:3 v odvetném utkání 2. předkola Ligy mistrů na hřišti Aktobe. Kazašský tým tak postoupil do dalšího předkola s celkovým skóre 4:0.

Na stadionu v Aktobe se v první půli nehrál příliš atraktivní fotbal, oba týmy se dostaly do jedné nebezpečné šance. V 19. minutě nejprve ohrozil branku záložník Dinama Merebašvili, jeho střelu si gólman Sidelnikov pohlídal. O chvíli později na druhé straně Korobkin těsně minul.

Až v závěrečné fázi druhého poločasu domácí fotbalisté utli šance Bílkova týmu. V 75. minutě otevřel skóre po pasu Chajrullina ukrajinský útočník Oleksij Antonov, o sedm minut později jej následoval střídající Igor Zenkovič. Na konečných 3:0 upravil v nastavení Abat Ajmbetov. Celý zápas odehrál v dresu Dinama stoper Radek Dosoudil.

Aktobe se ve 3. předkole utká s rumunskou Steauou Bukurešť, jež po výhře na hřišti Strömsgodsetu 1:0 dnes stvrdila doma postup vítězstvím 2:0.

Odvetné zápasy 2. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Aktobe (Kaz.) - Dinamo Tbilisi 3:0 (0:0)
Branky: 75. Antonov, 82. Zenkovič, 90.+5 Ajmbetov. První zápas: 1:0, postoupilo Aktobe.

Ventspils (Lot.) - Malmö (Švéd.) 0:1 (0:1)
Branka: 19. Thelin. První zápas: 0:0, postoupilo Malmö.

HJK Helsinky - Rabotnički Skopje 2:1 (2:0)
Branky: 22. Lod, 26. Moren - 47. Vujčič. První zápas: 0:0, postoupily Helsinky.

Steaua Bukurešť - Strömsgodset (Nor.) 2:0 (0:0)
Branky: 72. Rapa, 84. Stanciu. První zápas: 1:0, postoupila Steaua.

Maribor (Slovin.) - Zrinjski Mostar (Bosna) 2:0 (1:0)
Branky: 45. Vršič, 57. Ibraimi z pen. První zápas: 0:0, postoupil Maribor.

Saint Patrick's Athletic (Ir.) - Legia Varšava 0:5 (0:1)
Branky: 25. a 82. Radovič, 69. Žyro, 87. Saganowski, 90.+2 vlastní Byrne. První zápas: 1:1, postoupila Legia.

23.7.2014 VSTUP DO DISKUSE 1

Hlavní třídy se zcela promění, Praha dá na jejich obnovu miliardu

Praha /INFOGRAFIKA/ - Během dvou let se velké třídy v metropoli zcela promění. Začnou rekonstrukce čtyř ulic, které dostanou úplně novou podobu. Vše vyjde na více než miliardu korun.

V kauze Key Investments soud uložil tři až pět let vězení

Praha - Bývalí členové představenstva společnosti Key Investments (KI) mají jít na tři až pět let do vězení za pochybné spravování peněz klientů firmy, při němž vznikla škoda nejméně 873,7 milionu korun. Rozhodl o tom dnes pražský městský soud. Rozsudek není pravomocný, lze se proti němu odvolat.

Tejc se nechce vracet k chybám, ČSSD nabídne programové priority

Praha - Kandidát na prvního místopředsedu ČSSD Jeroným Tejc na sobotním jednání širšího vedení strany v Praze představí konkrétní návrhy programových priorit. Řekl to dnes v Poslanecké sněmovně. V projevu se nechce příliš vracet k chybám, které podle něj strana udělala v krajských a senátních volbách, ale hledat cestu, jak zatraktivnit značku ČSSD a stranu zlepšit a modernizovat.