Bohamians 1905 remizovali s Mladou Boleslaví a už nejsou poslední

Praha - Fotbalisté Bohemians Praha 1905 remizovali v domácí dohrávce 13. kola první ligy s Mladou Boleslaví 1:1. Přestože pražský nováček popáté za sebou nezvítězil, opustil poslední místo v tabulce. Středočeši nevyužili šanci posunout se na čtvrtou pozici před Liberec a jsou dál pátí. Hosty poslal v Ďolíčku do vedení už ve druhé minutě Michal Smejkal, po změně stran vyrovnal Jakub Rada.

4.11.2013

Radek Šírl. Utkání 13. kola Gambrinus ligy mezi celky Bohemians Praha 1905 vs. FK Mladá Boleslav.Foto: ČTK/Mašek Josef

Bohemians udrželi bezbrankový stav jen několik desítek vteřin. Ve druhé minutě Jarolím z přímého kopu nacentroval do pokutového území, kde se šikovně prosadil Smejkal. Mladoboleslavský stoper dal první ligový gól v sezoně.

Domácí poprvé vážněji zahrozili po dvaceti minutách hry. Bez přípravy tvrdě vypálil Nerad a míč jen těsně minul břevno. O chvíli později Bohemians podržel brankář Berkovec, když vytáhl na roh střelu někdejšího hráče vršovického týmu Štohanzla. Ve 32. minutě "Klokani" převedli zatím nejpovedenější akci. Moravec našel přesně Nerada, ale jeho hlavičku v pádu chytil gólman Miller.

Další šanci Mladé Boleslavi nevyužil pět minut po přestávce Chramosta, který po centru Štohanzla hlavou z dobré pozice přestřelil. Za okamžik Berkovec dalším dobrým zákrokem vykopl Štohanzlovu ránu.

Středočeši měli převahu, ale v koncovce se jim dál nedařilo. V 64. minutě po Štajnerově centru hlavičkoval nepřesně Nešpor, Chramostovu střelu pak zblokoval Jakub Štochl.

Domácí přečkali nápor soupeře a v 67. minutě trochu se štěstím vyrovnali. Rada z pravé strany centroval a míč zapadl až k tyči Millerovy branky. Pro Bohemians to byl teprve druhý gól za posledních pět ligových zápasů.

Hosty vyrovnání zaskočilo a tentokrát museli bránit oni. V 82. minutě mohl Mladé Boleslavi z protiútoku vrátit vedení Zahustel. Střídající záložník však zblízka ztroskotal na výborném Berkovcovi. Bohemians v závěru zápas málem otočili, Miller ale po rohovém kopu reflexivně vyrazil hlavičku dalšího náhradníka Krcha.

Bohemians 1905 - Mladá Boleslav 1:1 (0:1)

Branky: 67. Rada - 2. Smejkal. Rozhodčí: Bílek - Pospíšil, Gallo. ŽK: Klavík - Johana, Kúdela. Diváci: 3696.

Bohemians: Berkovec - Kalina, Šmíd, J. Štochl, Šírl (10. Kolář) - Jindřišek - Moravec, Nerad (85. Krch), Rada, Bartek (46. Klavík) - Hora. Trenér: Weber.
M. Boleslav: Miller - Kysela, Smejkal, Johana, Kúdela - Ščuk, Jarolím - Štajner (90. Bořil), Chramosta (67. Zahustel), Štohanzl - Nešpor (85. Jeslínek). Trenér: Minář.

4.11.2013 VSTUP DO DISKUSE
Angela Merkelová po vyhlášení výsledků voleb
1 14

Merkelová vyhrála německé volby, získala ale historické minimum hlasů

O cestě na Měsíc snilo lidstvo odnepaměti.
DOTYK.CZ

Kolonie o sto lidech na Měsíci. To je vize Bernarda Foinga pro rok 2040

Útok na „hlavák“? Policie se to ani nedozví, nemá zde své kamery

/INFOGRAFIKA/ Operační středisko policie, které dohlíží na metropoli, nevidí na dění v prostoru hlavního nádraží. Jeden z nejrizikovějších cílů v Praze je téměř nechráněný.

Trump zakázal vstup do země lidem z KLDR, Venezuely a Čadu

Americký prezident Donald Trump chce rozšířit protiimigrační opatření o další tři státy. Zákaz cestovat do Spojených států se tak má odnynějška týkat občanů osmi zemí. A to KLDR, Čadu, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Venezuely. Ruší se naopak pro Súdán.

Když věční rivalové spojí síly. Duo „Fedal“ rozzářilo tenisový svět

Vytvořili jednu z největších rivalit ve sportovních dějinách. Na okruhu ATP se spolu potkávají více než patnáct let. Nyní se poprvé postavili bok po boku do společné čtyřhry. Roger Federer a Rafael Nadal podtrhli vytvořením unikátní deblové dvojice jedinečnost celého Laver Cupu. Navíc se mohou nazývat neporaženým párem.

Duel Deníku: Měla by Česká republika přijmout euro?

Přijetí eura bude patřit k nejdůležitějším rozhodnutím, které naše země učiní. Tato vláda o něm již určitě nerozhodně, ta příští, která vzejde z blížících se voleb, by ale mohla. Přečtěte si argumenty pro přijetí i proti němu.