Slováci dál vedou skupinu. Anglii zachránil Rooney, Rusko klopýtlo

Praha - Inspirace pro Čechy: Slováci vyhráli i třetí zápas kvalifikace o mistrovství Evropy. Hamšík a spol. v neděli uspěli na hřišti Běloruska 3:1. Suverénní je rovněž Anglie, která se však v Estonsku trápila. O těsném vítězství hostů v Tallinnu rozhodl v 74. minutě kapitán Wayne Rooney.

12.10.2014 AKTUALIZOVÁNO 12.10.2014

Anglie se na půdě Estonska trápila, spasil ji Wayne RooneyFoto: ČTK/IMAGO

Slovensko mělo v Borisově od začátku převahu, ale poprvé se prosadilo až v 65. minutě díky umístěné ráně kapitána Hamšíka. V 79. minutě sice plzeňského brankáře Kozáčika překonal Kalačev, ale hostům za pět minut vrátil vedení znovu Hamšík. V nastavení ještě pojistil náskok střídající Šesták.

Kozákův celek si tak upevnil vedení ve skupině C, v níž má tříbodový náskok na druhé Španělsko a třetí Ukrajinu.

Úřadující mistři Evropy si poradili s Lucemburskem (4:0). Úvodní branku vstřelil ve 27. minutě Silva, vedení pojistil krátce před pauzou Paco Alcácer. Útočník Valencie se trefil potřetí ve čtvrtém utkání za reprezentaci.

Svůj premiérový gól při sedmém startu za španělský tým pak vstřelil v 69. minutě brazilský rodák Diego Costa a v 88. minutě uzavřel skóre náhradník Bernat. A ještě jedna zajímavost: De Gea, který v brance Španělska nahradil na Slovensku chybujícího Casillase, udržel čisté konto.

Ukrajině stačil doma ve Lvově proti Makedonii jediný gól.

Anglii pomohlo vyloučení soupeře

Angličané se dlouho nedokázali prosadit přes zhuštěnou estonskou obranu.

Pozici jim ve 48. minutě usnadnil domácí kapitán Klavan, jenž byl vyloučen po druhé žluté kartě. Přesilovku využil čtvrt hodiny před koncem střelou z přímého kopu Rooney. Útočník Manchesteru United při 99. startu zaznamenal 43. gól za reprezentaci a šest zásahů mu chybí k národnímu rekordu Bobbyho Charltona.

O kousek vedle se hrál další zajímavý zápas.

Rusko na stadionu v Moskvě hostilo Moldavsko a i pořadatel příštího mistrovství světa se pořádně trápil. Nakonec z toho byla remíza 1:1, po níž jsou svěřenci kouče Fabia Capella až druzí. Skupině vládne Rakousko, které porazilo Černou Horu.

Kvalifikace na ME 2016 ve fotbale:

Skupina C:
Lvov: Ukrajina - Makedonie 1:0 (1:0)
Branka: 45.+2 Sydorčuk.

Lucemburk: Lucembursko - Španělsko 0:4 (0:2)
Branky: 27. Silva, 42. Paco Alcácer, 69. Diego Costa, 88. Bernat.

Borisov: Bělorusko - Slovensko 1:3 (0:0)
Branky: 79. Kalačev - 65. a 84. Hamšík, 90.+1 Šesták.

Tallinn: Estonsko - Anglie 0:1 (0:0)
Branka: 74. Rooney. ČK: 48. Klavan (Estonsko).

Moskva: Rusko - Moldavsko 1:1 (0:0)
Branky: 73. Dzjuba z pen. - 74. Epureanu.

Vídeň: Rakousko - Černá Hora 1:0 (1:0)
Branka: 24. Okotie.

Solna: Švédsko - Lichtenštejnsko 2:0 (1:0)

Ve věku 69 let zemřel kytarista Radim Hladík

Praha -Ve věku 69 let zemřel dnes ráno kytarista Radim Hladík, který mimo jiné stál u zrodu legendární kapely Blue Effect, sdělil to současný zpěvák kapely Honza Křížek. Hladík podlehl následkům fibrózy plic, se kterou bojoval několik let. Sedmdesátiny by oslavil 13. prosince.

Záchranáři našli části těl obětí havárie indonéského letadla

Jakarta - Indonéští záchranáři dnes našli části těl v moři v oblasti, kde v sobotu havarovalo policejní letadlo se 13 osobami na palubě. Oznámil to na tiskové konferenci šéf Indonéské pátrací a záchranné agentury (BASARNAS) s tím, že ostatky pravděpodobných obětí byly nalezeny v místě, kde už vesničané dříve vylovili sedadlo z letadla a vak obsahující mobilní telefon a policejní doklady.

Skvělá Koukalová slaví první letošní triumf. Ovládla stíhací závod!

Östersund /FOTOGALERIE/ - Biatlonistka Gabriela Koukalová vyhrála stíhací závod Světového poháru v Östersundu. Do vedení se dostala už po úvodní střelbě a do cíle dojela o osm sekund před Němkou Laurou Dahlmeierovou. Pořadí v čele SP je opačné, Dahlmeierová vede před Koukalovou o 25 bodů. Eva Puskarčíková skončila ve Švédsku na osmém místě, což je její nejlepší individuální výsledek v SP, Lucie Charvátová byla dvanáctá a Veronika Vítková osmnáctá.