Boleslav si poháry nezajistila, ztratila v Jihlavě. Jarolím: Je to komplikace

Jihlava - Fotbalisté Mladé Boleslavi vstupovali do předehrávky 27. kola s jediným cílem - zvítězit a definitivně si tak zajistit účast v předkole Evropské ligy. To se jim ovšem nepodařilo, třetí celek tabulky pouze remizoval s Jihlavou 1:1, když na gól Jasmina Ščuka zareagoval Petr Hronek. Domácí mají šestibodový náskok na pásmo sestupu.

29.4.2016 AKTUALIZOVÁNO 29.4.2016

Petr Hronek z Jihlavy (v modrém) a Pavel Čmovš z Mladé Boleslavi.Foto: ČTK/Josef Mašek

"V dnešním zápase jsme chtěli bodovat naplno hlavně proto, že jsme chtěli udržet třetí místo. Teď je to pro nás komplikace, protože se Liberec může dostat před nás," litoval ztráty kouč Mladé Boleslavi Karel Jarolím.

Vysočina proti třetímu týmu tabulky začala odvážně a v průběhu prvního poločasu byla lepším týmem, jenže svoji převahu nedokázala vyjádřit brankově. Hostům se navíc po deseti minutách zranil útočník Chramosta, kterého nahradil na hrotu Přikryl.

První gól zápasu měl na noze po dvaceti minutách hry Hronek, který ale po centru Nerada pálil slabě, takže hostující gólman Diviš neměl s udržením čistého konta větší problémy.

V 29. minutě centroval nejlepší nahrávač ligy Vaculík na hlavu Krejčího, ale ten míč mezi tři tyče usměrnit nedokázal. O tom, proč je Vysočina druhý nejhorší tým soutěže co do počtu vstřelených branek, se diváci na stadionu mohli přesvědčit šest minut před přestávkou, když Urdinov našel centrem přesně Nerada, ale ten v jasné příležitosti selhal a vůbec netrefil branku.

"První půle z naší strany dobrá nebyla, bylo to i zásluhou Jihlavy, která se snažila hrát agresivně, my jsme se do hry dostávali sporadicky. Navíc jsme mohli prohrávat. Po rychlém útoku Jihlavy Nerad naštěstí nezakončil dobře," připustil Jarolím.

O vyrovnání se postaral Hronek

Lekci z efektivity udělili hosté Jihlavě krátce před koncem poločasu, když obrana ve vápně úplně zapomněla na Ščuka, který po přihrávce Čermáka propálil Hanuše. Potvrdil tak, že se mu proti Jihlavě daří, když jí dal gól v pátém z posledních šesti zápasů.

"Myslím si, že vstup do prvního poločasu a celý jeho průběh jsme zvládli velmi dobře. Měli jsme velmi dobré příležitosti, které jsme nedokázali dotáhnout do konce. V závěru poločasu přišel blesk z čistého nebe, kdy hosté šli do vedení," hodnotil domácí kouč Michal Hipp.

Mladá Boleslav měla po pauze několik šancí vedení navýšit. Nejprve Přikryl místo centru vystřelil a překvapil tak domácího gólmana, jenže trefil jen tyč. Následně z voleje pálil Magera jen těsně vedle.

A trest přišel v 77. minutě, kdy se Jihlavané dočkali z ojedinělé akce vyrovnání. Hronek si 25 metrů před brankou připravil střeleckou pozici a umístěnou střelou po zemi k tyči zařídil dělbu bodů.

"Věřil jsem, že je v našich silách vrátit se do utkání. Snažil jsem se něco s tím zápasem udělat i střídáními a myslím, že za tu ochotu a dřinu jsme to dotáhli do remízového konce. Bod beru. Před zápasem jsme chtěli vyhrát, ale je třeba respektovat sílu soupeře," dodal Hipp.

Vysočina Jihlava - FK Mladá Boleslav 1:1 (0:1)

Branky: 77. Hronek - 43. Ščuk. Rozhodčí: Ardeleanu - Urban, Vasjuk. ŽK: Kučera, Dvořák - Čmovš. Diváků: 2459.

Jihlava: Hanuš - Kryštůfek, Krejčí, Mišůn, Urdinov - Šulek (89. Batioja), Kučera - Nerad (60. Bazal), Hronek, Vaculík - Voltr (71. Dvořák). Trenér: Hipp.
Mladá Boleslav: Diviš - Jánoš, Čmovš, Kúdela, Pauschek - Ščuk, J. Rada - Čermák (81. Takács), Magera, Kalabiška - Chramosta (13. Přikryl/88. Klobása). Trenér: Jarolím.

29.4.2016 VSTUP DO DISKUSE

Postrach Vysočiny: Žena zničila desítky aut a zapálila volejbalové kabiny

Havlíčkův Brod – Bývalou řidičku kamionu a uklízečku Bohumilu Šustrovou ze Ždírce nad Doubravou poslal v úterý Okresní soud v Havlíčkově Brodě na devět měsíců do vězení, a to za podpálení kabin havlíčkobrodským sportovcům.

Týden fungování EET: 18,1 milionu účtenek a 700 udání

Praha - Restauratéři a hoteliéři odeslali do systému EET do dnešních 19:00, tedy za skoro týden fungování evidence tržeb, zhruba 18,1 milionu účtenek. Zároveň finanční správa už eviduje 706 oznámení o nevydání účtenky. Informovala o tom mluvčí Finanční správy Petra Petlachová. Systém podle ní běží plynule a bez problémů.

ANO chce Jermanovou ve vedení Sněmovny nahradit Vondráčkem

Praha - Poslanci ANO do vedení Sněmovny vybrali svého místopředsedu Radka Vondráčka. Měl by nahradit místopředsedkyni dolní komory Jaroslavu Jermanovou, která se rozhodla rezignovat kvůli zvolení středočeskou hejtmankou. O nominaci rozhodli poslanci ANO ve středu večer v tajném hlasování. Informovala o tom mluvčí hnutí Lucie Kubovičová.