Sparta režírovala malé derby a dotáhla se na Plzeň, přišla však o opory

Praha - První fotbalová liga pokračovala 19. kolem. Sparta si poradila s Duklou 3:0 díky vlastnímu gólu i penaltě Dočkala. Jablonec neudržel v Jihlavě vedení a po remíze ztratil poprvé na jaře body. Budějovicím změna trenéra nepomohla. Cipro zahájil svou jihočeskou misi výpraskem. Naopak Bohemians Praha 1905 se dočkali výhry poprvé od loňského října. Slovácko odevzdalo body poslednímu Hradci Králové, který se dotáhl na Liberec.

8.3.2015 AKTUALIZOVÁNO 8.3.2015

Pavel Kadeřábek ze Sparty (vlevo) a Aldin Čajič z Dukly Praha.Foto: ČTK/Michal Krumphanzl

Sparta smetla v malém pražském derby Duklu 3:0. Za výhrou domácí nasměroval vlastní gól stopera Lukáše Štetiny, další zásahy přidali Bořek Dočkal z penalty a Ladislav Krejčí. Obhájce titulu se tak bodově dotáhl na vedoucí Plzeň, která má však odložený zápas se Slavií k dobru. Letenští navíc odskočili na rozdíl čtyř bodů třetímu Jablonci, kde hrají za týden.

Jablonec poprvé na jaře ztratil body, když jen remizoval 1:1 na hřišti Jihlavy. Severočeši vedli po gólu Crnkiče, ale po změně stran srovnal svým premiérovým gólem v české lize Šulek. Druhý Jablonec tak dal šanci druhé Spartě odskočit na rozdíl čtyř bodů. Vysočina sice popáté za sebou nevyhrála, ale bod s aspirantem na poháry je cenný, navíc po 358 minutách ukončila čekání na gól.

České Budějovice ani po příchodu trenéra Františka Cipra nezabraly. Dynamo vinou tří inkasovaných branek v poslední čtvrthodině podlehlo v Mladé Boleslavi 1:4 a prohrálo i třetí zápas jarní části sezony. Skóre otevřel v druhé minutě Tomáš Wágner, ještě do pauzy srovnal za hosty Jaroslav Machovec, ale mezi 75. a 82. minutou rozhodl dvěma góly Jiří Skalák. Pak se ještě trefil Jakub Navrátil. Boleslav se tak dočkala první jarní výhry.

Bohemians 1905 porazili oslabenou Příbram 3:1 a v první lize ukončili sérii osmi zápasů bez vítězství. V první půli se trefili Aleš Škerle a hostující Roman Bednář. Středočeši přišli v 50. minutě o vyloučeného Tomáše Zápotočného a přečkali penaltu, ale v závěru početní výhodu využili Josef Jindřišek a Matúš Mikuš. "Klokani" tak na svém hřišti středočeskému soupeři ani v desátém utkání nejvyšší soutěže nepodlehli a podeváté z toho zvítězili.

Již téměř půl roku čeká Slovácko na domácí výhru. Naposledy svým fanouškům udělalo radost 20. září loňského roku, kdy zničili pražskou Duklu 5:1. Od té doby už pětkrát prohráli. Po Baníku, Plzni, Spartě a Jablonci zmrazil slovácké peklo i Hradec Králové. Poslední celek ligové tabulky porazil svěřence trenéra Habance podruhé v sezoně.

Teplice uspěly v Liberci díky brankám Štěpána Vachouška a Egona Vůcha 2:0 a na desátý pokus se dočkaly premiérového venkovního vítězství v sezoně. Domácí Slovan naopak prohrál i třetí jarní zápas a bodově se tak na něj dotáhl poslední Hradec Králové.

Sparta Praha - Dukla Praha 3:0 (2:0)

Sparta, která nastoupila bez klíčového záložníka Matějovského, sice začala aktivně, ale do první vážnější šance se dostala Dukla. Bergerův pokus zpoza vápna vyrazil brankář Štěch na roh, po němž se dostal ke střele Matěj Hanousek, ale mířil nepřesně.

Domácí se prosadili v 17. minutě. Kadeřábek si obhodil obránce a poslal míč podél vybíhajícího gólmana Rady před branku, kam si ho ve skluzu srazil stoper Štetina. Spartu však přišel vedoucí zásah draho, protože Kadeřábek se při akci zranil a musel střídat. Nešlo navíc o jedinou ztrátu, za týden v Jablonci budou kvůli kartám chybět i další obránci Brabec s Costou.

"Costova karta byla hloupá. Ale musíme se s tím vyrovnat a věřím, že to zvládneme," řekl trenér Sparty Vítězslav Lavička. Nad možnou ztrátou Kadeřábka nechtěl spekulovat. "Má problém s kolenem. V pondělí ho čeká vyšetření a po něm budeme chytřejší. Pevně však věřím, že do zápasu s Jabloncem se dá do pořádku," dodal.

Dukla mohla vyrovnat ve 24. minutě, kdy po Costově zaváhání šel z úhlu sám Berger, brankář Štěch ale letenské podržel. V závěru poločasu navíc přidala Sparta druhý gól. Mareš ve zdi zastavil Váchův přímý kop rukou a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Dočkal.

"Sparta dneska vyhrála zaslouženě. Sice jsme na začátku měli převahu, ale vytěžili jsme z toho jen strašně laciný inkasovaný gól," uvedl kouč Dukly Luboš Kozel. "V závěru poločasu jsme Spartě vlastní hloupostí nabídli druhou branku a po třetí už se zápas v podstatě dohrával," přidal.

Po přestávce sice těsně nad vystřelil Karavajev, ale pak už se hrálo podle domácích not. V 57. minutě Sparta přidala třetí gól, když Krejčí překlopýtal přes obránce Dukly a střelou šajtlí na vzdálenější tyč překonal Radu.

Sparta jasným vítězstvím napravila předchozí zaváhání proti Ostravě, Dukla naopak na jaře poprvé ztratila a promarnila možnost jít na páté místo. Tým z Julisky navíc potvrdil, že na Letné se mu nedaří. V lize tam ještě nikdy nevyhrál (3 prohry, 1 remíza), nedal ani gól a sám inkasoval devět branek.

Branky: 17. vlastní Štetina, 45. Dočkal z pen., 57. L. Krejčí. Rozhodčí: Paták - Pelikán, Jiřík. ŽK: J. Brabec, Costa - Matěj Hanousek, Jeřábek, Jakub Mareš, Považanec. Diváci: 8631.

Sparta: Štěch - Kadeřábek (25. Shala), J. Brabec, Holek, Costa - V. Kadlec, Dočkal, Vácha, Mareček (62. Kováč), L. Krejčí (74. Konaté) - Lafata. Trenér: Lavička.
Dukla: F. Rada - Karavajev, Štetina, Jeřábek, Matěj Hanousek - Berger (87. Děrgačov), Gedeon (78. Kluk), Marek Hanousek (64. Daniel Tetour), Považanec, Čajič - Jakub Mareš. Trenér: Kozel.

Vysočina Jihlava - Baumit Jablonec 1:1 (0:1)

Na nevydařený vstup do sezony reagoval kouč Jihlavy Luděk klusáček několika změnami v základní sestavě. Oproti Slovácku jen na lavičce náhradníků zůstal gólman Blažek či útočník Harba. Naopak se do ní po disciplinárním trestu vrátil obránce Tlustý a poprvé na jaře také krajní záložník Fulnek.

"Rozhodnutí zařadit na místo Blažka do brány Hanuše padlo včera na poslední chvíli. Byli jsme dohodnuti, že Hanuš musí být připravený na sto procent," vysvětlil Klusáček.

Vysočina, které v předchozích sedmi duelech porazila Jablonec pouze jednou, začala zápas aktivně a po čtvrthodině ji mohl po centru Mešanoviče zprava poslat do vedení Šulek, ale jeho střela jen těsně minula bránu.

Jablonec se v Jihlavě dlouho nemohl dostat do tempa, jenže domácí potvrzovali, že s koncovkou mají v posledních zápasech velký problém. Až v 29. minutě mohli jít hosté do vedení, a to po chybné rozehrávce gólmana Hanuše, který se do branky vrátil po dvouzápasové pauze zapříčiněnou zraněním ruky. Šabala však jeho chybu potrestat nedokázal. Hanuše svou střelou trefil jen do hrudníku.

Jenže hned z dalšího rychlého kontru Severočechů už udeřilo. Ve vápně Jihlavané zapomněli na úplně volného Crnkiče, jenž poslal Jablonec do vedení.

Mingazov musel předčasně do sprch

Pět minut po pauze už to mohlo být o dvě branky, ale na Gregušovu přízemní střelu k tyči stihl gólmana Jihlavy reagovat, a tak se z gólu radovali na druhé straně. V 54. minutě mířil k tyči přesně slovenský záložník Šulek.

"Šli jsme do vedení. Paradoxně v druhém poločase, do kterého jsme vstoupili lépe, jsme inkasovali. Domácí to nakoplo," hodnotil trenér Jablonce Jaroslav Šilhavý.

Vysočina tak ukončila sérii bez vstřeleného gólu po 358 minutách. V zápětí trenér hostí Šilhavý poslal na trávník Mingazova, ale tohle střídání se vůbec nepovedlo. Ten totiž na trávníku nevydržel ani půl hodiny, protože po dvou žlutých kartách šel v 82. minutě pod sprchy. "Bylo to hloupé, oslabil tým, byla to klukovina, možná přemotivovanost. Zlobím se na něj," litoval Šilhavý.

Jihlavští fotbalisté ale přesilovku využít nedokázali. Hru Jablonce oživil střídající Masopust, který ještě na podzim působil v Jihlavě, ale ani on remízový stav nezlomil.

"V závěru jsme zkoušeli ještě hrát na tři body, ale už se nám to nepovedlo. Vzhledem k průběhu utkání, protože jsme prohrávali, tak musíme být s bodem spokojeni," hodnotil Klusáček.

Bod bere i Šilhavý. "Za bod musíme být rádi. Byl to hodně těžký zápas. Pochvalu zaslouží domácí, protože oproti zápasu se Slováckem se hodně zlepšili, do každého souboje šli na sto procent," řekl kouč Jablonce. "Příští týden nás čeká Sparta, věřím, že přijde hodně lidí a bude to pro celý Jablonec svátek," dodal.

Branky: 54. Šulek - 32. Crnkič. Rozhodčí: Lerch - Wilczek, Hájek. ŽK: Šulek, Kučera, - Kopic, Greguš, Mingazov. ČK: 82. Mingazov. Diváků: 3011.

Jihlava: Hanuš - Kukol, Kryštůfek, Tlustý, Hybš - T. Marek, Kučera - Fulnek, Šulek (74. Harba), Vaculík (84. Kliment) - Mešanovič (62. Marcin). Trenér: Klusáček.
Jablonec: Hrubý - Romera, Pernica, Beneš, F. Novák - Greguš, Hübschman - Kopic (69. Masopust), M. Pospíšil (90.+1 Rossi), Crnkič (59. Mingazov) - Šabala. Trenér: Šilhavý.

Slovan Liberec - FK Teplice 0:2 (0:1)

Liberec byl v prvním poločase aktivnějším týmem, nedokázal ale zlomit střelecké prokletí. Selhal zejména Frýdek, který dvakrát minul prázdnou branku. Poprvé se do velké šance dostal v 11. minutě poté, co Šural těsně před gólmanem Grigarem tečoval míč, podruhé mohl ve 20. minutě potrestat špatné vyběhnutí teplického brankáře, ale trefil jen břevno.

Teplice naopak udeřily z první vážnější akce. Ve 13. minutě se po rohovém kopu dostal k odraženému míči na hranici vápna Vachoušek a povedenou ranou z voleje poslal hosty do vedení. V lize se zkušený záložník prosadil takřka přesně po roční odmlce.

"My buď dostaneme nějakou hloupou branku, nebo nějakou po krásné střele. Sami pak z těch tří šancí buď dáme břevno, nebo to neproměníme," lamentoval trenér Jiří Kotrba nad smůlou, která se Liberce drží.

Inkasovaná branka s domácími viditelně otřásla, a i když měli po přestávce optickou převahu, byla z velké části bezzubá. Navíc ani Teplice se do útoku nijak nehrnuly a na dlouhou dobu tak byla jedinou šancí nenápadná střela hostujícího Potočného z 66. minuty do tyče.

Teplice pod Radou drží neporazitelnost

Další vážnější příležitost přišla až v 80. minutě, ale Bakoš z přímého kopu na středu vápna technickou střelou Grigara nezaskočil. Liberec se poté nadechl k závěrečnému náporu, ale výrazně zahrozil jen po dlouhé Frýdkově autu, který nadělal teplické obraně velké problémy.

"Udělali jsme veliký risk, dali jsme Pavelku na pravého beka a hráli s co nejvíc ofenzivním mužstvem. Ovoce to přineslo, protože jsme měli drtivý tlak. Ale máme velké problémy najít svého hráče, když dostaneme balon do vápna. To je teď náš největší problémy kromě toho, abychom se někdy dostali do vedení a utkání se pro nás vyvíjelo příznivě," řekl Kotrba.

Na druhé straně opět udeřilo z ojedinělého útoku. Nivaldo obral o míč Ndiayeho a přihrál Potočnému, s jehož střelou si ještě Kolář poradil, ale na Vůchovu dorážku už nedosáhl.

"Do druhé půle jsme chtěli jít jinak než na Slavii, kde jsme 25 minut byli jen ve svém velkém vápně. Druhá půle dnes sice byla horší než první, ale pořád o stupeň lepší než na Slavii," řekl teplický trenér Petr Rada, který v minulosti vedl Liberec.

Teplice si udržely neporazitelnost pod novým trenérem Radou (2 výhry, 1 remíza), posunuly se na páté místo v tabulce a za čtvrtou Mladou Boleslaví zaostávají o dva body. Liberec naopak prodloužil sérii bez vítězství na sedm ligových zápasů a na předposlední příčce ho stejně jako Hradec dělí od záchrany tři body.

Branka: 13. Vachoušek, 90. Vůch. Rozhodčí: Proske - Kordula, Caletka. ŽK: E. Brabec - Jablonský, Potočný, Lüftner, Ljevakovič. Diváci: 4111.

Liberec: O. Kolář - Sus (74. Ďubek), E. Brabec, Pokorný, Fleišman - Frýdek, Pavelka, Sackey, Breznaník (57. Ndiaye) - Šural, Bakoš. Trenéři: Kotrba a Csaplár.
Teplice: Grigar - Matula, Lüftner, Jablonský, Krob - Vondrášek (54. Vůch), Litsingi (82. Takács), Ljevakovič, Vachoušek, Nivaldo (90.+3 Salami) - Potočný. Trenér: P. Rada.

1. FC Slovácko - Hradec Králové 0:1 (0:1)

Fotbalisté Slovácka sice měli soupeři oplácet porážku 0:2 z podzimní části, jenže odvetu nezačali vůbec dobře. Domácí obrana v 7. minutě jen bohorovně přihlížela kombinaci votroků, na jejímž konci Dvořák přiťukl míč na zcela volného Čermáka, který uklidil míč k pravé tyči Hečovy brány – 0:1.

Domácí zjistili, že jestli chtějí uspět, budou muset začít běhat. Postupně si vytvořili výraznou územní převahu a začali ohrožovat hradeckou bránu. Šumulikoski ale hlavičkoval jen do rukou hostujícího gólmana a Kunclova rána z jedné prosvištěla těsně vedle pravé tyče.

Obrovskou šanci na vyrovnání měl po centru Kaloudy Libor Došek, jenže hlavičku nejlepšího kanonýra domácích bravurně vytáhl gólman Koubek.

Místy až drtivou převahu Slovácka dokumentuje i sedm rohových kopů, ze kterých ale modrobílí pohříchu nic nevytěžili. Tři minuty před přestávkou za to mohli krutě zaplatit. Hradečtí se po dlouhé době dostali na dostřel Hečovy brány a Čermák měl na noze druhý gól, tentokrát ale z otočky mířil vedle.

Po změně stran se pokračovalo ve stejném duchu. Slovácko posílalo do šestnáctky Hradce jeden balon za druhým, urputně bránící hosté ale modrobílé do vyložených šancí nepouštěli.

Do těch se domácí začali prosazovat až v závěrečné čtvrthodině. Po hezké kombinaci Šumulikoského s Kunclem ale Trávník špatně trefil balon, Kuncl po Doškově přistrčení rozvlnil jen boční síť.

Hosté mohli navýšit svůj náskok z rychlých brejků, Vaněček ale hlavičkoval vedle a Malinského únik zlikvidoval Heča, jenž následně kryl i další dvě tutovky Vaněčka. Hostům to ale vadit nemuselo, díky zisku tří bodů se vrátili do boje o záchranu.

Branka: 7. A. Čermák. Rozhodčí: Jílek - Urban, Vaňkát. ŽK: Košút, Heča - P. Černý, Štípek, A. Čermák. Diváci: 3954.

Slovácko: Heča - Kuncl, T. Rada, Košút, Šimko - Šumulikoski - Hlúpik, Kalouda, Trávník, Kerbr (56. Diviš) - Došek. Trenér: Habanec.
Hradec: T. Koubek - Holeš, Rolko, Chleboun, P. Mareš - P. Černý - Štípek (71. Halilovič), Trubač (60. Vaněček), A. Čermák, Malinský (87. Shejbal) - P. Dvořák. Trenéři: Barborík a Pilný.

Bohemians Praha 1905 - 1. FK Příbram 3:1 (1:1)

"Můžeme být velmi spokojení. Nehrajeme špatně, ale konečně po dlouhé době jsme vyhráli a podali výborný výkon. Celý zápas jsme měli pod kontrolou," řekl na tiskové konferenci trenér Bohemians Roman Pivarník.

Soutěžní premiéru v brance Bohemians si odbyla zimní posila Zlámal. První práci však měl v desáté minutě jeho protějšek Boháč, který vytáhl nad břevno Jarolímův střílený centr.

O dvě minuty později už se domácí radovali. Při rohovém kopu Škerle přetlačil Hájovského a zblízka napálil míč do sítě. Pro dvaatřicetiletého stopera to byl premiérový zásah za Bohemians od lednového příchodu z Olomouce.

"Klokani" protivníka přehrávali a měli víc šancí, ale ve 34. minutě Příbram vyrovnala. Zeman výborně našel Bednáře a ten přehodil Zlámala. Středočeši skórovali na hřišti Bohemians v lize teprve podruhé v historii a poprvé od března 1994. Bednář hostující ze Sparty dal gól i ve svém druhém startu za Příbram.

Hosté ožili a tři minuty před koncem byli blízko druhému gólu, Pilík ale z povedeného přímého kopu trefil jen tyčku. "My jsme sice z ojedinělé akce vyrovnali nádharným gólem, nicméně musím říct, že v prvním poločase byla Bohemka lepší," upozornil kouč Příbrami Pavel Tobiáš.

Druhý poločas začali lépe Bohemians. Mikuš nejprve hlavičkoval mimo, pak předběhl Zápotočného, který slovenského útočníka fauloval a v 50. minutě dostal červenou kartu. Z následné penalty ale Jarolím nepřekonal Boháče. "Penalta byla, rozhodčí zapískal. Fauloval jsem, ale spíš se mi zdá nespravedlivé, že dostanete červenou a jste ještě potrestán penaltou. Myslím, že je to takové hloupé pravidlo," prohlásil Zápotočný.

Příbram dobře bránila a domácí dlouho nepouštěla do tlaku ani do příležitostí. Až v 73. minutě se po individuální akci Mosquery dostal ke střele kapitán Jindřišek a zakončil přesně k tyči. Nejlepší kanonýr vršovického týmu se v lize prosadil pošesté v sezoně. V 83. minutě ještě pojistil vedení Bohemians třetí brankou Slovák Mikuš další umístěnou ranou.

"Šli jsme hodně za vítězstvím. Byla tam taková trpělivost, nepanikařili jsme a dokázali zápas zvládnout," těšilo Pivarníka. "Musím sportovně říct, že Bohemka vyhrála naprosto zaslouženě. Dnes jsme od první minuty tahali za kratší konec," uznal Tobiáš.

Branky: 12. Škerle, 73. Jindřišek, 83. Mikuš - 34. Bednář. Rozhodčí: L. Kovařík - Pospíšil, Štěrba. ŽK: Šírl - Zeman. ČK: 50. Zápotočný (Příbram). Diváci: 4472.

Bohemians: Zlámal - Pauschek, Škerle, Gajič, Šírl - Bartek, Jindřišek, J. Rada, Mosquera (90. Havel) - M. Jarolím (68. Bratanovič) - Mikuš (90.+2 Žaloudek). Trenér: Pivarník.
Příbram: Boháč - Nitrianský, Hájovský, Zápotočný, Matějů - Pilík (90.+1 Tregler), Hnaníček, Fillo, Krameš (78. Moulis), Zeman - Bednář. Trenér: P. Tobiáš.

FK Mladá Boleslav - Dynamo České Budějovice 4:1 (1:1)

"Výsledek dopadl jako jednoznačné vítězství, ale nerodilo se to lehce. O to důležitější to je. Ale nic to neznamená. Na jaře máme v tabulce pravdy mínus dva body a jestli budeme chtít pomýšlet na čtvrté místo, musíme ztracené body doma s Hradcem někde získat," řekl na tiskové konferenci mladoboleslavský trenér Karel Jarolím.

Cipro po svém nástupu zamíchal se sestavou. Hned z poloviny pozměnil obrannou čtyřku, když nechal na lavičce Nováka s Hanzlíkem a místo nich nasadil Machovce a na stopera nečekaně kapitána Kladrubského. "Hrál na stoperu ve Spartě, Slovanu Bratislava i dříve u nás. Myslel jsem, že přinese klid, rozvahu, rozehrávku. Že se tím vyřeší naše problémy s obranou, ale nevyřešilo se to," řekl Cipro.

Jihočeská defenziva si hned zkraje zápasu vybrala slabší chvilku a domácí na začátku druhé minuty hned ze své první šance udeřili. Skalák dostal hodně prostoru a jeho přihrávku před branku pohotově uklidil do sítě Wágner. Nejlepší střelec Mladé Boleslavi svou osmou trefou v ligové sezoně stylově oslavil páteční 25. narozeniny. Jihočeši inkasovali během úvodních dvou minut v tomto ročníku už potřetí.

Domácím brzká vedoucí branka paradoxně moc nepomohla. Dynamo za nepříznivého stavu více otevřelo hru, ale mladoboleslavský gólman Šeda, který překvapivě poprvé v ligovém ročníku dostal přednost pře Hruškou, dlouho nemusel zasahovat.

V 28. minutě ovšem kapituloval. Machovec, jenž nastoupil v nejvyšší soutěži v základní sestavě poprvé od začátku října, potvrdil pověst dobrého exekutora přímých kopů a z 25 metrů zakroutil míč přímo k tyči. Dal tak vzpomenout na svých devět branek z loňské jarní části druhé ligy.

Boleslav nakoplo střídání

Mladá Boleslav po vyrovnání zvýšila aktivitu. Vacek ale přestřelil a poté, co Lengyel podskočil centr, hlavičkoval Wágner těsně vedle. Po pauze nasadil kouč Jarolím Ščuka se Zahustelem místo Hůlky s Ďurišem a jeho svěřenci pokračovali v náporu. "Myslím, že naší hře střídání pomohlo, rozhýbali jsme to a hráli víc nátlakově," podotkl Jarolím.

Bořil napálil odražený míč po rohu těsně nad a v 52. minutě vychytal Vacka ve velké šanci gólman Křížek. Převaha domácích byla místy až drtivá. Jenže Vacek přestřelil a Wágner z několika kroků nepropálil Křížka.

Když se zdálo, že tlak Mladé Boleslavi už pomalu ustává, přišla rozhodující chvíle. Aktivní Skalák čtvrt hodiny před koncem napodobil Machovce a z přímého kopu se trefil téměř stejně k tyči.

Dvaadvacetiletý hráč prožil velké odpoledne. V 82. minutě utekl svému strážci, nasprintoval až před Křížka a poprvé v kariéře se dočkal dvou gólů v jednom ligovém utkání. "Týmu jsem byl něco dlužný. V Příbrami jsem šel na začátku sám na bránu a prohráli jsme. Takže jsem se dneska moc snažil," podotkl Skalák.

Čtvrtou trefu ještě přidal hlavou Navrátil a Jihočeši tak potvrdili pověst týmu s nejhorší defenzivou ligy, když inkasovali už 43 branek. "Po gólu na 1:2 se projevil problém mužstva. Začneme hrát tak, že jsme schopni dostat další tři čtyři góly. V tu chvíli je po nás. Ligovému mužstvu se nemůže stávat, aby takhle najednou úplně odešlo. Je neuvěřitelné a nepochopím, co jsme schopni za pět deset minut. Musíme s tím něco udělat, máme na to týden," řekl kouč Cipro.

Branky: 75. a 82. Skalák, 2. Wágner, 89. Navrátil - 28. Machovec. Rozhodčí: Hrubeš - Mokrusch, Černý. ŽK: Magera, Wágner - Michal Škoda, Hála, Hanzlík. Diváci: 2648.

M. Boleslav: Šeda - J. Kysela, Navrátil, Hůlka (46. Ščuk), Bořil - Šisler, Vacek - Skalák, Magera (73. Končal), Ďuriš (46. Zahustel) - Wágner. Trenér: K. Jarolím.
Č. Budějovice: Křížek - Janotka, Lengyel, Kladrubský, Machovec (55. Hanzlík) - Pešek, Benát, Hála (67. Chrien), Michal Škoda - Volešák (81. Linhart) - Varadi. Trenér: Cipro.

Autor: Redakce, ČTK, Michal Sladký