Boleslav vstoupila do Tipsport ligy kanonádou 6:0, dvakrát se trefil Skalák

Mladá Boleslav - Střelecký prach jim sníh nezavál. Fotbalisté Mladé Boleslavi potvrdili v úvodním zápase zimní Tipsport ligy roli favorita, když rozstříleli druholigové Pardubice 6:0. Příděl branek dávkovali postupně – první jedenáctka v úvodním poločase dala díky duu Skalák – Baroš tři góly, ta druhá po přestávce přidala další tři.

8.1.2016 AKTUALIZOVÁNO 8.1.2016

Fotbalisté Mladé Boleslavi ( v modrém) proti Pardubicím.Autor: Deník/Jaroslav Bílek

„Závěry z toho nemůžeme dělat. Byl to první zápas po ani ne týdnu hrubé přípravy, takže jsme tu zátěž rozložili na co největší počet hráčů," komentoval první přípravné utkání, byť v rámci zimní ligy, domácí kouč Karel Jarolím.

Pro Pardubice, které měly v zápase proti prvoligovému týmu dost šancí, byl výsledek až příliš krutý. „Pro nás je ten výsledek opravdu až moc krutý. Soupeř byl samozřejmě kvalitnější, ale i my jsme měli dobré šance, bohužel jsme je na rozdíl od Boleslavi neproměnili," řekl kouč Pardubic Jiří Krejčí.

Boleslav, v zápise vedena jako hostující tým, poslala tradičně do zápasu dvě rozdílné sestavy. Zatímco ta první připomínala v mnohém podzimní ostrou sestavu, v té druhé se objevily nové tváře a také několik nadějných juniorů. Naopak chyběl už finský junior Hatakka, který neobstál při testech a po třech dnech jeho štace v Boleslavi skončila.

V první šanci zápase se ocitly Pardubice, když Polom svou chybou vybídl ke skórování Jeřábka, toho ale vychytal Šeda. Pak už se prosadil favorit. Po faulu na Pauscheka proměnil penaltu Skalák, který byl hlavní postavou prvního poločasu. Právě po jeho centru zvýšil na 2:0 Milan Baroš, aby si v závěru poločasu oba hráči role prohodili a naopak Baroš skvělým pasem za obranu vyzval ke druhému gólu ve slunečném dopoledni Skaláka.

Ve druhém poločase zaujali svým výkonem především mladí hráči. Dvakrát se trefila čerstvá posila Ladislav Takács z Teplic, jednu branku přidal junior Daniel Kozma a hodně byl vidět také další mladík Ladra. Šance měly i Pardubičtí, ale Fousek zahodil penaltu a Kayambu vychytal na dvakrát Diviš.

Další zápas se na mladoboleslavské umělce hraje v neděli, kdy Boleslav vyzve dalšího druholigového soupeře z Varnsdorfu, v jehož dresu by se mělo objevit hned několik boleslavských odchovanců. Výkop je v 11 hodin.

Skupina B (Mladá Boleslav):

FK Pardubice - FK Mladá Boleslav 0:6 (0:3)
Branky: 27. z pen. a 43. Skalák, 70. a 78. Takács, 31. Baroš, 79. Kozma.

Sestava M. Boleslavi:
I. poločas: Šeda - Pauschek, Křapka, Polom, Fleišman - Ščuk, Malpon - Skalák, Magera, Přikryl - Baroš.
II. poločas: Diviš - Pauschek, Křapka, Čmovš, Mendy - Skácel, Takács - Albina, Ladra, Houžvička - Ķozma. Trenér: K. Jarolím.

Autor: František Bílek