Most - Souhr duelů 18. kola české fotbalové ligy.

9 fotografií
Sparťan Hušek svádí vzdušný souboj s Novotným ze Žižkova.

Sparťan Hušek svádí vzdušný souboj s Novotným ze Žižkova.Foto: GetPhoto/Martin Sidorják

Čtyři nedělní utkání přinesla tři remízy.

Poslední Most si rozdělil body s Olomoucí po výsledku 1:1, přestože ještě dvě minuty před koncem vedl 1:0.

Tragické podzimní závěry, během nichž Severočeši ztráceli dobře rozehrané zápasy, tak zdaleka nejsou minulostí.

Po domácím vítězství nad Brnem sahala po další výhře Plzeň. Svěřenci trenéra Levého vedli na hřišti Bohemians 1905 2:1, ale stejně jako Mostečtí přišli o plný bodový zisk v samotném závěru, kdy se trefil ex-sparťan Rezek.

Také duel mezi Českými Budějovicemi a Jabloncem skončil remízou, když tři tisícovky diváků neviděli jediný gól.

Aspoň jednu trefu zaznamenali fotbalisté v zápase Kladno - Mladá Boleslav. K malé potěše domácích fanoušků skóroval hostující Rajnoch, a zajistil tak Boleslavským výhru 1:0.

Zcela jednoznačný průběh mělo pražské derby mezi Spartou a Žižkovem. Letenští smetli svého soupeře šesti brankami a snížili ztrátu na vedoucí Slavii na dva body. Jarolímův výběr má ale k dobru pondělní dohrávku v Brně.

Už v sobotu deklasoval Liberec třetí tým tabulky Teplice 4:0, ostravský Baník vydřel těsnou výhru nad Zlínem 2:1.

Sparta - Žižkov 6:1 (2:0)

Sparta potvrdila vpražském derby roli favorita a na Letné si snevýrazně a odevzdaně hrajícím Žižkovem jasně poradila. Sparťani nasázeli svému soupeři šest branek. Dvakrát se trefil obrozený střelec Slepička, druhý gól ve svém druhém zápase za Spartu zaznamenal i talentovaný Vacek. Hosté korigovali až vsamém závěru, kdy se prosadil Bukač. Letenští tak díky vysokému vítězství stáhli náskok vedoucí Slavie na dva body. Ta má ovšem kdobru pondělní dohrávku vBrně.

Branky: 21.Matušovič, 36.Vacek, 50.a 73.Slepička, 75.Kolář, 90. Kladrubský– 84.Bukač. Rozhodčí: Matějek– Wilczek, Ondo. ŽK: Zengue, Kropík. Diváci: 7028.

Sparta: Grigar– Voříšek, Řepka, Sivok, Kadlec– Matušovič (65. Jeslínek), Horváth (81. Kladrubský), Hušek, Vacek (60. Kolář)– Kulič, Slepička. Trenér: Bílek.

Žižkov: Bartalský– Kučera (53. Šťastný), Labant, Kropík, Zen-gue – Kušnír, T. Procházka, Novotný, Stracený (46. Da Silva)– Kalod (72. Bukač), Švancara. Trenér: Griga.

Kladno - Mladá Boleslav 0:1 (0:1)

Fotbalisté Kladna sehráli v utkání 18. ligového kola smolnou partii. Už v8.minutě si nepohlídali jediný rohový kop hostů vutkání, po němž dal Rajnoch střelou přes hlavu první - a poslední - branku zápasu. Hrdinou středočeského derby byl ale jiný hráč Mladé Boleslavi, gólman a nejzaměstnanější muž na hřišti Petr Pižanowski. Vjeho rukavicích končila veškerá snaha mnohem nebezpečnějších domácích. Díky Pižanowskému a střelecké nemohoucnosti Kladenských si svěřenci trenéra Ščasného připsali na konto tři cenné body.

Branka: 8.Rajnoch. Rozhodčí: Mikel– Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Krob– Kopic, Rolko, Kalina. Diváci:2215.

Kladno: Pavlík – Bartoš, Killar, Hochmeister (18. Beneš), Krob– Cigánek (59. Kousal), Zoubele (78. Vršajevič), Gross, Szabo, Jablonský – Kroupa.Trenér Šilhavý.

Ml. Boleslav: Pižanowski – Ševinský, Rolko, Kopic, Kalina– Řezníček (70. Holub), Hodúr, Rajnoch, Poláček (79. Sedláček)– Kysela, Táborský (46. Mendy). Trenér Ščasný.

Bohemians 1905– Plzeň 2:2 (1:1)

Rozjetá Plzeň uhrála sBohemians 1905 bod za remízu 1:1. Ve vršovickém ďolíčku byl k vidění kombinační fotbal. Do vedení šli po chybě domácí obrany a přesné střele Rótha Západočeši. Pražané vzávěru první půle vyrovnali, hosté se pak zvedení radovali ještě jednou po nádherné spolupráci Sylvestreho sVaradim. Definitivu výsledku však dal minutu před koncem první brankou vzelenobílém dresu Rezek.

Zbyněk Busta (Bohemians 1905): „Před duelem bych řekl, že zisk jednoho bodu bude ztrátou, ale po vývoji jsem iza něj rád. Sčím nejsem spokojen, je herní projev. Hráli jsme vkřeči.“

Stanislav Levý (Viktoria Plzeň): „Nečekal jsem, že budeme tak blízko všem třem. Dvakrát jsme inkasovali vnejnevhodnější okamžik, na konci prvního idruhého poločasu. Musím přiznat, že Bohemka si aspoň za atmosféru a za fanoušky vyrovnání zasloužila.

Branky: 40.Morávek, 90. Rezek – 30.Róth, 73.Varadi. Rozhodčí: Jech– Teuber, Urban. ŽK: Slezák– Varadi, Rada, Petržela, Róth. Diváci: 7500 (vyprodáno).

Bohemians: Sňozík – Knakal M., Rada, Nikl, Šmarda– Rezek, Hašek I., Morávek, Hašek P. (80. Bartek)– Ordoš (61. Slezák), Škoda (46. Bálek) Trenér:Busta.

Plzeň: Ilizi – Malcharek, Rada, Knakal P., Lecjaks– Petržela (85. Borek), Krbeček, Sylvestre, Róth – Rodriguez (46. Šiml), Varadi (81. Vrzal) Trenér:Levý.

Č. Budějovice– Jablonec 0:0

První poločas nabídl fotbalovou nudu, ve které zaujala pouze dělovka domácího Šímy ztrestného kopu do břevna. Nástup do druhé půle měli lepší domácí, ale Stráský ve vyložené šanci selhal. Podobně dopadl ina druhé straně Straka, a tak utkání ani nemohlo skončit jinak než spravedlivou bezbrankovou remízou.

František Komňacký (Jablonec): „Nezopakovali jsme solidní výkon zBoleslavi. Nemohli jsme myslet na víc než na bod, který jsme také uhráli. Chtěli jsme vyhrát, ale tomu náš výkon neodpovídal.“

František Straka (Č. Budějovice): „Bylo to hodně nervózní utkání zobou stran. Nikdo nechtěl udělat rozhodující chybu. Bylo málo rizika včinnostech jeden na jednoho. Nehráli jsme dostatečně agresivně a chybělo nám tempo.“

Rozhodčí: Kovařík– Filípek, Mencl. ŽK: Svátek– Valenta, Hamouz, Žofčák. Diváci:3143.

Č. Budějovice: Kučera – Peroutka, Horejš, Hunal, Žižka – Šíma, Vozábal (68. P. Mezlík), Hílek, Plocek – Stráský, Svátek (60. Mrkvička). Trenér Fr. Straka.

Jablonec: Špit– Zábojník, Homola, Huber, Hamouz (61. Krejčí)– Žofčák, Eliáš (78. Baranek), Valenta, Hloušek – Klapka (55. Necid), P. Straka.Trenér Komňacký.

Most– Olomouc 1:1 (1:0)

Most přišel ovýhru dvě minuty před koncem. Olomouc pro něj musí být doslova noční můrou. Už vpodzimní bitvě vzala týmu trenéra Žáka dva body po penaltě vposlední minutěklání…Vnedělním podvečeru se olomouckým hrdinou a spasitelem vjedné osobě stal Martin Hudec. Právě on hlavičkou vhektickém závěru v89.minutě vyrovnával.

Branky: 32.Studík– 89.Hudec. Rozhodčí: Kocourek– Chytil, Lakomý. ŽK: Stožický, Simpson– Hudec. Diváci: 3730.

Most: Švenger– Škoda, Studík -, Prášil, Webster, Trubila, Gedeon, Bogdanov (55. Loos), Stožický, Pešír (78. Simpson), Rilke (86. Jamrich).

Olomouc: Drobisz – Jindřišek, Hudec, Škerle, Randa– Bajer, Melinho, Rossi, Onofrej (68. Kazár)– Hubník, Petr (72. Schulmeister). Trenér Martin Pulpit.

Liberec - Teplice 4:0 (3:0) – hráno v sobotu

Oproti poslednímu ligovému duelu s Ostravou, ve kterém Liberečtí pouze remizovali 1:1, udělal trenér Slovanu Škorpil jedinou změnu v sestavě. Místo Litevce Radzinevičiuse vyběhl na trávník chorvatský útočník Kerić. A ten se za důvěru odvděčil trenérovi gólem z poslední minuty prvního poločasu, kdy po zaváhání brankáře hostů Slavíka zvýšil již na 3:0 doklepnutím míče do odkryté branky. Po změně stran uzavřel účet zápasu svým druhým gólem Papoušek.

Petr Rada (Teplice): „Soupeř vyhrál naprosto zaslouženě. Byl ve všem lepší– vdůrazu, důslednosti, a bohužel ive fotbalovosti. My jsme budili dojem, že jsme schopni sehrát vLiberci důstojnější partii jen prvních šest minut.“

Ladislav Škorpil (Liberec): „Dařily se nám akce na co nejmenší počet doteků. Vylepšili jsme ifinální fázi. Kdybych chtěl hledat výraznější postavu, která přinesla ofenzivní kvalitu, byl jí Kerić.“

Branky: 31. a 74. Papoušek, 7. Dort, 45+1. Kerić. Rozhodčí: Adam - Handlíček, Drařčík. ŽK: Bílek, Kerić - Lukáš, Merzič, Klein. Diváci: 4930.

Liberec: Zlámal - Šingár, Holeňák Polák, Janů - Dočkal (66. Dohnálek), Bílek, Dort, Papoušek - Kerić (80. Radzinevičius), Nezmar (60. Smetana).

Teplice: Slavík - Kaufman, Lukáš, Klein, Merzič (46. Rosa) - Štohanzl, Sabou, Doležal, Verbíř (69. Smíšek) - Jun, Hesek (60. Mareš).

Ostrava - Zlín 2:1 (1:0) – hráno vsobotu

Baník vstoupil do utkání výborně a zprvní vážnější akce skóroval. Svou čtvrtou brankou vsezoně se blýskl obránce David Bystroň. Ostravský tým podruhé udeřil v56.minutě, kdy vpokutovém území našel Bystroň kanonýra Svěrkoše. Tenumístěnou střelou vsítil už šestou branku vsezoně. Baník si pak vlastní chybou zápas zkomplikoval, když Vašek pouze vyrazil střelu Krause a Malár snížil. SBaníkem mohlo být ještě hůř po sérii chyb Čoupka, který trestuhodně ztratil míč. Hostující Zbožínek ale prázdnou branku netrefil.

Karel Večeřa (Baník Ostrava): „Ocenil bych morálku družstva, zejména po snížení Zlína na 2:1. Po brance jsme dost znervózněli a udělali několik chyb. Zejména po změně stran se nám nedařilo držet míč, a proto se hrálo až příliš nahoru a dolů.“

Pavel Hoftych (Zlín): „Propadlý balon a první rychlý inkasovaný gól vyhoupl Baník do sedla. Po přestávce jsme se čím dál častěji dostávali do hry a byli inebezpeční. Škoda šance Zbožínka, který byl blízko srovnání na2:2.“

Branky: 4.Bystroň, 56.Svěrkoš– 61.Malár. Rozhodčí: Příhoda– Košec, Tacina. ŽK: Čoupek, Ricka– Penner, Zbožínek. Diváci:8624.

Ostrava: Vašek– Řezník, Neuwirth, Bystroň, Čoupek– Otepka (90. Vrťo), Ricka, Marek, Mičola– Svěrkoš (85. Zeher), Magera.

Zlín: Baránek– Zúbek, Kroča, Zbožínek, Penner– Kraus (67. Baranyai), Vyskočil, Vrtělka (77. Pazdera), Pacanda (61. Musil), Malár–Žůrek.