Bony dal gól a Arsenal opět ztratil, Džeko rozhodl derby v Manchesteru

Londýn - Fotbalisté Manchesteru City zdolali i díky dvěma gólům Edina Džeka v městském derby United 3:0 a po čtvrtém vítězství v řadě se přiblížili k vedoucí Chelsea na tři body. United doma dostali tři góly podruhé za sebou a ani proti Liverpoolu nedokázali skórovat.

25.3.2014

Bony Wilfried a jeho gól do sítě ArsenaluFoto: ČTK/EMPICS

Arsenal ztratil výhru nad Swansea v poslední minutě normální hrací doby a vinou vlastního gólu Mathieu Flaminiho remizoval 2:2.

Manchester United prohrával se svým městským rivalem od první minuty. Už po 44 vteřinách se prosadil bosenský útočník Džeko a zaznamenal historicky nejrychlejší branku hostujícího týmu na Old Trafford v rámci Premier League.

Stejný hráč se po změně stran prosadil po rohovém kopu Samira Nasriho podruhé a připsal si desátou ligovou branku v sezoně. V závěru pak Yaya Touré navázal na sobotní hattrick do sítě Fulhamu a přesnou střelou k pravé tyči skóre uzavřel.

"Kanonýři" s Tomášem Rosickým v základní sestavě prohrávali v duelu se Swansea od 11. minuty po brance Bonyho Wilfrieda.

Ve druhém poločase však během jedné minuty dokázal skóre otočit, když se nejprve prosadil Lukas Podolski a krátce na to Olivier Giroud. Domácí si však nakonec tři body nepřipsali, protože v nastavení si dobíhající Flamini srazil do branky míč vyražený gólmanem Wojciechem Szczesným.

Arsenal z posledních čtyř zápasů vyhrál jediný a vinou další bodové ztráty zůstal na čtvrtém místě. Na třetí Liverpool, který má utkání k dobru, ztrácí londýnský klub dva body.

Anglická fotbalová liga - 29. kolo:

Arsenal - Swansea 2:2 (73. Podolski, 74. Giroud - 11. Wilfried, 90. vlastní Flamini), Newcastle - Everton 0:3 (22. Barkley, 52. Lukaku, 87. Osman), Manchester United - Manchester City 0:3 (1. a 56. Džeko, 90. Touré).

Hokejisté padli s Ruskem po nájezdech. Přesto budějovický turnaj ovládli

Ve svém závěrečném vystoupení na Carlson Hockey Games prohráli hokejisté České republiky bez svých největších hvězd s Ruskem 3:4 po samostatných nájezdech, i tak potvrdili prvenství v turnaji.