Brankář Chelsea Čech si v jubilejním zápase poranil tříslo

Londýn – Jen poločas odchytal český brankář Petr Čech ve svém 400. utkání v dresu Chelsea. Reprezentační jednička si v první půli duelu 20. kola anglické fotbalové ligy s Evertonem poranila tříslo a po přestávce ji v brance za stavu 1:1 vystřídal Ross Turnbull.

30.12.2012

Brankář Chelsea Petr Čech.Foto: ČTK/EMPICS/John Walton

Londýnský klub nakonec díky dvěma trefám Franka Lamparda vyhrál 2:1 a vrátil se na třetí místo v tabulce. Před čtvrtým Tottenhamem má dvoubodový náskok. Na vedoucí Manchester United už ale tým trenéra Rafaela Beníteze ztrácí 11 bodů, má však utkání k dobru.

Čech podle Beníteze utrpěl zranění třísla. "Něco tam cítil, tak jsme nechtěli riskovat. Teď ho čeká vyšetření a uvidíme, jak to vypadá," prohlásil po zápase španělský kouč. "Závěr poločasu jsem dohrával s tím, že po pauze nebudu dál schopen pokračovat," přidal na svém webu Čech, který se zranil při výskoku na centr.

Everton poslal do vedení už v druhé minutě Steven Pienaar, který dorazil střelu Victora Anichebeho do tyče a připravil Čecha po dvou zápasech bez inkasovaného gólu o neprůstřelnost. Brankovou konstrukci poté domácí trefili ještě dvakrát - v obou případech se o to postaral Nikica Jelavič. V deváté minutě z přímého kopu, po přestávce zase poslal míč do tyče hlavou.

Lampard se poprvé prosadil tři minuty před koncem prvního poločasu po Ramiresově centru, kdy vyrovnal na 1:1. O výhře kapitán Chelsea rozhodl v 72. minutě a řekl si o prodloužení v létě končící smlouvy. "V posledních týdnech jsme se o novém kontraktu nebavili. Soustředím se proto na hraní a potom ať se stane, co stát má. Já ale budu mít Chelsea navždy v sobě," řekl Lampard.

Chelsea, která bude soupeřem Sparty v play off Evropské ligy, nastoupila v sestavě: Čech (46. Turnbull) - Azpilicueta, Ivanovič, Cahill, Cole - David Luiz, Lampard, Ramires, Mata (84. Oscar), Hazard (73. Moses) - Torres.

V druhém dnešním utkání Liverpool vyhrál na hřišti posledního Queens Parku 3:0, přestože se musel obejít bez trenéra Brendana Rogerse.

Devětatřicetiletý kouč chyběl kvůli nemoci a tým proto vedli asistenti Mike Marsh a Colin Pascoe, druhý jmenovaný však kvůli nachlazení nesměl k hráčům do šatny.

Na lavičce domácích zaznamenal Harry Redknapp 600. zápas v Premier League a po Alexi Fergusonovi z Manchesteru United a Arsénu Wengerovi z Arsenalu se stal třetím koučem v soutěži, kterému se něco takového povedlo.

30.12.2012 VSTUP DO DISKUSE

Babiš: Jsem manažer obyvatel této země a mám co nabídnout

Spuštění první fáze EET i snahy o zavedení různých výjimek udaly tón veřejné debatě končícího týdne. Kromě toho byl přijat zákon o střetu zájmů, který bude mít pro Andreje Babiše dalekosáhlé důsledky. Není divu, že během rozhovoru občas křičel, odbíhal pro různé materiály a maily od občanů, kroutil hlavou, ale také se srdečně smál. I když tvrdí, že je naštvaný, hlavně na Bohuslava Sobotku, evidentně je odhodlaný poprat se o vítězství ve volbách a další čtyři roky vést zemi.

Martin Svoboda: Za jedovatý alkohol má být potrestán výrobce, ne prodejce

/ROZHOVOR/ Když v září 2012 pacient havířovské nemocnice řekl lékařům, že oslepl po vypití alkoholu, který koupil jeho bratr ve stánku pod náměstím TGM v Havířově-Šumbarku, byl to stánek, kde byl provozní Martin Svoboda a kde šťárou policie, hygieniků a celníků začala metylová kauza, která zasáhla celou republiku a dokonce překročila její hranice.