Brazílie zvládla i osmé utkání pod Dungou, Francie porazila Dánsko

Londýn - Fotbalisté Brazílie porazili v Londýně Chile 1:0 a pod koučem Dungou vyhráli už osm přípravných utkání. Jediný gól zápasu vstřelil v 72. minutě střídající Roberto Firmino.

29.3.2015 AKTUALIZOVÁNO 29.3.2015

Francie zdolala Dánsko, jeden gól dal Alexandre Lacazette (vlevo)Foto: ČTK/IMAGO

Fyzicky náročný duel zvládli lépe "Kanárci", jednu z nemnoha šancí využil po přihrávce Danila záložník bundesligového Hoffenheimu Firmino a připsal si druhou branku za reprezentaci. Brazilského gólmana Jeffersona přímo ohrozil až v 86. minutě Fernández, porážce však nezabránil.

Chile se naposledy povedlo zdolat "skoro souseda" v roce 2000, od té doby s "Kanárky" odehrálo už 14 utkání.

Brazílie naposledy odešla poražena na loňském domácím mistrovství světa v utkání o třetí místo s Nizozemskem (0:3).

Francie, která ve čtvrtek prohrála 1:3 právě s Brazílií, dnes zvládla duel s Dánskem. Ve 14. minutě se k dorážce dostal nejlepší střelec Ligue 1 Lacazette, na rozdíl dvou branek zvýšil ještě před koncem poločasu útočník londýnského Arsenalu Giroud. Ve druhé půli měli Dánové více šancí, domácí ale podržel gólman Ruffier.

Ve věku 69 let zemřel kytarista Radim Hladík

Praha -Ve věku 69 let zemřel dnes ráno kytarista Radim Hladík, který mimo jiné stál u zrodu legendární kapely Blue Effect, sdělil to současný zpěvák kapely Honza Křížek. Hladík podlehl následkům fibrózy plic, se kterou bojoval několik let. Sedmdesátiny by oslavil 13. prosince.

Záchranáři našli části těl obětí havárie indonéského letadla

Jakarta - Indonéští záchranáři dnes našli části těl v moři v oblasti, kde v sobotu havarovalo policejní letadlo se 13 osobami na palubě. Oznámil to na tiskové konferenci šéf Indonéské pátrací a záchranné agentury (BASARNAS) s tím, že ostatky pravděpodobných obětí byly nalezeny v místě, kde už vesničané dříve vylovili sedadlo z letadla a vak obsahující mobilní telefon a policejní doklady.

Koukalová ovládla stíhačku! Zazářili i Krčmář s Puskarčíkovou

Östersund /FOTOGALERIE/ - Biatlonistka Gabriela Koukalová vyhrála stíhací závod Světového poháru v Östersundu. Do vedení se dostala už po úvodní střelbě a do cíle dojela o osm sekund před Němkou Laurou Dahlmeierovou. Eva Puskarčíková skončila osmá, což je její nejlepší individuální výsledek v SP, Lucie Charvátová byla dvanáctá a Veronika Vítková osmnáctá. V mužské stíhačce se Michal Krčmář posunul proti sprintu o 31 míst a dojel sedmý.