Brno zdolalo Jihlavu. Klusáček litoval ztracených bodů a řekl: Jsme zklamaní

Brno - Neuznaný gól, vyloučení. Brno to nemělo v páteční předehrávce 26. kola fotbalové ligy snadné, přesto zdolalo Jihlavu 3:2. Gól (po neuznané trefě) zaznamenal domácí kapitán Pavel Zavadil, o výhře domácích rozhodly dvě branky Davida Paška. Stejný počet branek zaznamenal hostující Marek Jungr.

1.5.2015 AKTUALIZOVÁNO 1.5.2015
5 fotografií
Brno - Jihlava: Radek Buchta a Peter Šulek

Brno - Jihlava: Radek Buchta a Peter ŠulekFoto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Zbrojovka - minimálně do soboty - poskočí na desáté místo před Bohemians.

Jihlava takřka celý úvodní poločas přehrávala soupeře nápaditější hrou. Měla převahu, do koncovky se ale přes pozorně hrající domácí zadáky dlouho nedostala.

Brňané dlouho zápolili s přechodem do protiútoků, osamocený Vávra na hrotu nestačil na stopery Krejčího s Tlustým. O jediný vážnější vzruch se postaral až v 25. minutě z ojedinělého brejku Zbrojovky Zavadil, jehož střela těsně minula branku.

Pozorně hrající domácí zadáci zaváhali v 33. minutě. Po jejich nedorozumění při snaze vystavit soupeře do ofsajdu se otevřela po levé straně cesta k brance Vaculíkovi, po jehož přihrávce Jungr vstřelil vedoucí gól. "Zprvu mi přišlo, že hráči nevěří tomu, na co jsme je celý týden připravovali. Nechávali jsme soupeři moc prostoru i času dostat se do konstruktivního postavení," zlobil se domácí kouč Václav Kotal.

Zbrojovka se probrala až v závěru poločasu. V 41. minutě po rychlém protiútoku zahrál stoper Tlustý rukou, a proto následný gól sudí neuznali. Zavadil se nenechal rozhodit a z následné penalty vyrovnal. Gól Brňany probral z útlumu, brankář Hanuš vzápětí jen vyrazil Paškovu tvrdou střelu.

V náporu Zbrojovka pokračovala i po změně stran. V 51. minutě Keresteš našel dlouhým pasem Paška, který vletěl mezi stopery a odražený míč přeletěl přes překvapeného brankáře Hanuše do sítě. O dvě minuty později mohl přidat třetí gól Jugas, jenže z bezprostřední blízkosti přestřelil.

"Měli jsme trochu problémy s terénem, dost jsme klouzali a byli často na zemi. Důraz soupeře byl na hraně a dělal nám problémy," poznamenal hostující trenér Luděk Klusáček.

Klíčový moment? Po hodině hry Vávra obešel dva obránce hostů a po jeho zpětné přihrávce Pašek přidal třetí gól.

"Hráči pochopili, že bez důrazu v osobních soubojích a totálního nasazení nemůžeme uspět," dodal spokojeněji Kotal.

Jihlava nerezignovala, v 72. minutě unikl po pravé straně střídající Mešanovič a z jeho přihrávky volný Jungr snadno překonal Melichárka. Ani v početní výhodě v závěru zápasu - po vyloučení Kopúnka - se už Vysočině navzdory převaze vyrovnat nepodařilo. "Jsme hodně zklamaní," podotkl Klusáček.

"Přestali jsme být po vedoucí brance aktivní. Moje góly mi proto radost nedělají, neboť odjíždíme bez bodu," uvedl Marek Jungr, který přiznal, že ani nevěděl, že hraje stý ligový zápas.

Zbrojovka Brno - Vysočina Jihlava 3:2 (1:1)

Branky: 51. a 63. Pašek, 42. Zavadil z pen. - 33. a 72. Jungr. Rozhodčí: M. Paták - Moláček, Peřina. ŽK: Marek, Jungr, Jánoš, Kučera (všichni Jihlava). ČK: 80. Kopúnek (Brno). Diváci: 3010.
Brno: Melichárek - Jugas, Košťál, Schuster, Keresteš - Pašek, R. Buchta, Zavadil, Malík (70. Kopúnek), Sýkora (85. Hyčka) - Vávra (76. Slančík). Trenér: Kotal.
Jihlava: Hanuš - Marek (70. Kukol), Tlustý, J. Krejčí, Hybš - Jánoš, Kučera - Jungr, Šulek, Vaculík (70. Kliment) - Harba (59. Mešanovič). Trenér: Klusáček.