Brno zvládlo závěr finále a vyhrálo Tipsport ligu

Praha – Vítězi zimního fotbalového turnaje Tipsport liga se stali hráči Brna, ve finále porazili Kladno.

25.1.2009
6 fotografií
Kapitán Brna Jan Trousil s vítěznou trofejí.

Kapitán Brna Jan Trousil s vítěznou trofejí.Foto: GetPhoto/Pavel Rakušan

Zimní přípravný turnaj Tipsport liga ovládli fotbalisté Brna. V nedělním finálovém zápasu porazili Kladno 2:1.

Duel se hrál na umělé trávě v pražském Edenu a úvod zápasu vyšel Brňanům dokonale. Hned ve třetí minutě se prosadil Zbyněk Pospěch.

Hráči Kladna se ale nenechali zastrašit a postupně hru vyrovnali. Předváděli bojovný a atletický fotbal, díky kterému se jim dařilo přečíslovat obranu Brna. Ve finální fázi jim však chyběl větší klid a přehled.

Brno v první půli ještě jednou zahrozilo Pospěchem, důležitější ale bylo zranění tvůrce hry Moravanů Tomáše Polácha. Ten hřiště opustil už v desáté minutě s podezřením na otřes mozku.

Do druhé pětačtyřiceti­minutovky vstoupili aktivněji Kladenští a po zásluze vyrovnali. Z bezprostřední blízkosti se prosadil Vít Beneš.

S blížícím se koncem utkání ale začaly hráčům Kladna docházet síly. To vedlo v nastaveném čase k velkému závaru v jejich pokutovém území. Po několika neproměněných šancích Brna protlačil míč do sítě Roman Smutný.

Brno tak získalo pohár pro vítěze tradičního zimního turnaje a také šek na 300 tisíc korun.

Tipsport liga, finále: Kladno – Brno 1:2 (0:1)

Branky: 51. Beneš – 3. Pospěch, 90.+2 Smutný. Rozhodčí: Kocourek – Moudrý, Pospíšil. Diváci: 150.

Kladno: Kostolanský – Procházka, Beneš, Drsek (46. Gross), Hajník – Holub (46. Bartoš), Šisler, Hlava, Zoubele – Zachariáš (66. Dubský), Bartek (33. Szabo).
Brno: Lejsal – Kuncl, Trousil, Dvorník, Čoupek – Kalivoda, Polách (10. Došek), Schneider, Lira – Pospěch (58. Šural), Heinz (61. Smutný).

Autor: Vojtěch Žižka