Hradec se vrátil do čela, Táborsko rozhodlo gólem v poslední minutě

Praha - Fotbalisté Českých Budějovic smetli v 23. kola druhé ligy Most 4:1, na prvním místě ale dlouho nezůstali. Táborsko potvrdilo roli favorita a vydřelo výhru nad Bohemians 3:2. Frýdek-Místek skóroval po 669 minutách, když porazil Sokolov 1:0. Žižkov si zkomplikoval boj o postup.

20.4.2014 1 AKTUALIZOVÁNO 20.4.2014

Jiří Funda z Českých Budějovic (vlevo) proti Mostu.Foto: Deník/Václav Pancer

Fotbalisté Táborska vydrželi po sobotní výhře nad Bohemians Praha v čele druhé ligy jen den. Z prvního místa je po vítězství 3:1 nad Ústím nad Labem znovu sesadil Hradec Králové, který vede Fotbalovou národní ligu před jihočeským týmem díky lepšímu skóre. Třetí České Budějovice ztrácejí po 23. kole na oba soupeře dva body.

Hradec se dočkal výhry po dvou bezbrankových remízách za sebou. Vykročil za ní ve 34. minutě, kdy se po akci Zeleného prosadil Halilovič. V 57. minutě zvýšil se štěstím Shejbal, o šest minut později snížil po hlavičce hostující Pavlata, ale čtvrt hodiny před koncem rozhodl Vaněček. Nejlepší střelec soutěže dal sedmnáctý gól v sezoně.

Žižkov doma překvapivě podlehl 0:1 Vlašimi a vzdálilo se mu čelo tabulky. Viktoria ztrácí na první dva celky osm bodů a o skóre se před ni dostala Karviná díky výhře 3:0 nad Pardubicemi. Dvě branky Slezanů dal v první půli Fiala.

Žižkov měl do 23. kola na jaře velmi dobrou formu a bodoval ve všech pěti předchozích zápasech, v nichž dokonce ani jednou neinkasoval. Recept na žižkovskou obranu našel až dnes po 565 minutách vlašimský Vebr, který napřáhl z 30 metrů a "padáčkem" překonal brankáře Holého, jenž ve Viktorii hostuje ze Sparty.

Vlašimská obrana naopak domácí téměř k ničemu nepustila a uhájila těsnou výhru. Svěřenci trenéra Vlastimila Petržely vyhráli potřetí z posledních čtyř zápasů a udělali důležitý krok k záchraně.

Táborsko srazilo Bohemians v 90. minutě

Táborsko gólem v poslední minutě udolalo Bohemians Praha 3:2 a v tabulce druhé nejvyšší soutěže FNL je druhé za Hradcem.

Hráči Táborska se s posledními Bohemians, kteří na jaře získali jediný bod, hodně nadřeli. Vedli sice po gólu Strnada, ale hosté, kteří v předchozích šesti jarních zápasech dali jediný gól, dokázali skóre otočit. Nejprve Just tečovanou střelou vyrovnal a následně Fikejz využil hlavou závar před domácí brankou.

Táborsko se však nevzdalo a ještě stihlo získat všechny tři body a protáhnout vítěznou domácí sérii o desátý zápas. Zasloužili se o to hlavou Musiol a Kotrba, který v úplném závěru se štěstím dotlačil míč do sítě.

Frýdek-Místek ukončil střelecké trápení

Fotbalisté Frýdku-Místku se dočkali prvního jarního gólu, když vyhráli 1:0 na hřišti Sokolova. O trefu se z penalty postaral Mozol a ukončil 669 minut trvající gólový půst týmu. Nováček soutěže se zároveň dočkal první výhry po osmi zápasech a udělal důležitý krok k záchraně. Sokolov už popáté za sebou nevyhrál a v posledních třech zápasech ani neskóroval.

Klid v boji o záchranu mohly získat také týmy Třince či Zlína, ale ve vzájemném utkání uhrály jen remízu 2:2. Blíže výhře byl Zlín, v Třinci dvakrát vedl, jenže domácí stihli vždy odpovědět.

Všechny branky padly ve druhé půli. Na Poznarův vedoucí gól rychle zareagoval Joukl, Zlín pak udeřil po centru zkušeného Hubáčka, který našel hlavu Malého. Třinec se znovu dotáhl sedm minut před koncem po nákopu do vápna z poloviny hřiště, který dorážkou zužitkoval střídající Dedič.

Budějovice uspěly počtvrté v řadě

České Budějovice porazily v předehrávce Most 4:1. Po čtvrtém vítězství za sebou se Jihočeši posunuli aspoň na den na první místo.

Domácí rozhodli zápas třemi góly ve druhém poločase. V tom prvním na brzký gól Davida Brunclíka odpověděl pět minut před přestávkou Martin Surynek. Naděje na ukončení čtyřzápasové série porážek pak vzal hostům Petr Benát a v závěru triumf favorita dokonali Roman Lengyel a z penalty za faul Jaroslav Machovec. Nový trenér Mostu Vít Raszyk se tak ani ve druhém utkání nedočkal bodového zisku a jeho tým je desátý.

Hradec Králové - Ústí nad Labem 3:1 (1:0)

Branky: 34. Halilovič, 57. Shejbal, 74. Vaněček - 63. Pavlata. Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Fišer. ŽK: Malinský - Vacek, Leibl, Králík, Vaněk. ČK: 86. Vaněk. Diváci: 1905.

Hradec: Koubek - Holeš, Plašil, Rolko, Čermák - Shejbal (75. Malinský), Halilovič, Janoušek, Zelený - Kulič (84. P. Dvořák), Vaněček (88. Zorvan). Trenér: Prokopec.
Ústí: Novák - Vaněk, Jursa, Valenta, Leibl (83. Teplý) - Pavlata, Zeman, Vacek (46. Peterka), Králík (70. Hanich), Veverka - Smola. Trenér: Přerost.

Varnsdorf - Vltavín 2:2 (1:0)

Branky: 13. Zieris, 48. Kotiš z pen. - 63. Pávek z pen., 82. Láncz. Rozhodčí: Ochotnický - Kubr, Ratajová. ŽK: Schubert, Kotiš - Komárek, Hájek. Diváci: 906.

Varnsdorf: Porcal - Zieris, Kouřil, Tvaroha, Breite - Kotiš, Cana, Jurča, Rudnickij - Mikinič (65. Martan), Schubert (90. Halbich). Trenér: Frťala.
Vltavín: Čaba - Pávek, Komárek, Hájek, Čermák - Láncz, Mařík (90. Krimlák), Pozníček, Ptáček - Očovan (62. Škorvánek) - Hodas (62. Bureš). Trenér: Knížek.

Karviná - Pardubice 3:0 (2:0)

Branky: 14. a 25. Fiala, 89. Svatonský. Rozhodčí: Adámková - Plesar, Antoníček. ŽK: Koutný, Juřena - Přibyl, Kudrna. Diváci: 1145.

Karviná: Pindroch - Mikula, Ofori, Jovanovič, O. Cverna - Koutný, Vaněk (65. Svatonský) - Fiala (85. Halaška), Gonda (81. Holek), Eismann - Juřena. Trenér: Mazura.
Pardubice: Čihař - Přibyl, Němeček, Tischler, Pospíšil - Rešetár (78. Kim Te-won), Kudrna, Řezníček, Dostálek (66. Jarosz) - Pouček (46. Hundák), Fikejz. Trenér: Krejčí.

Viktoria Žižkov - Vlašim 0:1 (0:0)

Branka: 72. Vebr. Rozhodčí: M. Paták - Wilczek, Arnošt. ŽK: Bodeček, Podrazký - Radoš, Starý, Hronek, Favzí. Diváci: 1477.

Žižkov: Holý - Dressler, Bodeček, Šťastný, Bartošák - Štochl, Súkenník (75. Vukadinovič), Folprecht, Podrazký (66. Koukal) - Voltr, Hadaščok (46. Škoda). Trenér: Trpišovský.
Vlašim: Chudý - Radoš (21. Hauer), Kryštůfek, Simerský, Sus - Starý, Vebr, Hronek, Favzí (68. Matějka), Průcha (75. Janda) - Jícha. Trenér: Petržela.

České Budějovice - Most 4:1 (1:1)

Branky: 7. Brunclík, 56. Benát, 85. Lengyel, 90. Machovec z pen. - 40. Surynek. Rozhodčí: Lerch - Mencl, Zeman. ŽK: Veselý, Olejník, Nečas, Běloušek.

Č. Budějovice: Křížek - Novák, Lengyel, Deli, Machovec - Klesa, Benát, Brunclík, Funda (77. Hanzlík) - Kalod (81. Chmelo), Linhart (90. Wermke). Trenér: Urban.
Most: Belaň - Běloušek, Johana (71. Šlapák), Olejník, Sudek - Ba, Jan Procházka - Surynek (81. Jiří Procházka), Tomeček, Veselý (62. Nečas) - Redžič. Trenér: Raszyk.

Táborsko - Bohemians Praha 3:2 (1:0)

Branky: 35. Strnad, 78. Musiol, 90. Kotrba - 54. Just, 66. Fikejz. Rozhodčí: Bílek - Hock, Černý. ŽK: Šiml, Džafič - Boček, Fikejz, Houžvička. Diváci: 1462.

Táborsko: Toma - Hric, Štrbák (71. Musiol), Kotrba, Mráz - Šiml, Džafič (63. Vukadinovič), Presl, Šimák, Javorek - Strnad (86. Rabiňák). Trenér: Frňka.
Bohemians Praha: Daněk - Rýdel, Laštovka, Norek, Hochmeister - Houžvička, Demeter (84. Bukač), Just, Fikejz (74. Kyndl) - Ibragimov (90. Ondrušík), Boček. Trenér: Veselý.

Sokolov - Frýdek-Místek 0:1 (0:0)

Branka: 77. Mozol z pen. Rozhodčí: Mikel - T. Kovařík, Peřina. ŽK: Vaněček, Dvořák I., Blažek - Kmoníček, Uvíra. Diváci: 720.

Sokolov: Dvořák I. - Dřížďal, Vondráček, Hofmann, Hrubý (42. Blažek) - Machek, Vaněček (59. Šamánek), Kobylík, Schut (79. Ivasko), Čada - Kuzmanovič. Trenér: Jindra.
Frýdek-Místek: Prespl - Svrček, Uvíra, Literák, Cigánek - Zapalač (78. Žídek), Palko, Mozol, Talián - Kmoníček (89. Schroner), Staško (78. Soukup). Trenér: Duhan.

Třinec - Zlín 2:2 (0:0)

Branky: 61. Joukl, 83. Dedič - 58. Poznar, 67. Malý. Rozhodčí: Jech - Kotalík, Machálek. ŽK: Kubica (Zlín). Diváci: 612.

Třinec: Paleček - Matoušek, Vomáčka, Čelůstka, Kubáň - Joukl, Motyčka (90. Lisický), Hupka, Ceplák - Haša (69. Gulajev), Gavlák (75. Dedič). Trenér: Kula.
Zlín: Dostál - Malý, Kubica, Hubáček, Hájek - Pazdera, Motal (75. Matějov), Elšík, Benčík (46. Jeleček) - Železník (90. Kroča), Poznar. Trenér: Pulpit.