Budějovice vydřely tři body proti Bohemians, Vlašim prohrála ve Zlíně

Praha - Fotbalisté Českých Budějovic porazili v osmém kole druhé ligy Bohemians Praha 1:0 a v tabulce soutěže se posunuli na třetí místo. Na vedoucí duo Frýdek-Místek a Ústí nad Labem, které má víkendová utkání k dobru, ztrácí bod.

15.9.2013 AKTUALIZOVÁNO 15.9.2013

Fotbal Zlín - VlašimFoto: DENÍK/Dalibor Michalčík

Budějovice po změnách v kádru i realizačním týmu, které přišly po třech porážkách za sebou, v minulém kole rozstřílely 5:0 Vltavín, v pátek však doma na Střeleckém ostrově dlouho nemohli na kanonádu navázat.

V největších šancích se ocitly nejnovější posily, Vyskočil však v první půli hlavou přestřelil a osm minut před koncem vychytal bývalého slávistu Jarolíma brankář Mandous. Vzápětí ale přišel rozhodující gól, který obstaral s pomocí teče obránce soupeře Klesa.

Zlín postupně napravuje nevydařený úvod ročníku, kdy čekal čtyři zápasy na vstřelený gól, a vyhrál druhé domácí utkání v řadě. Vlašim zdolal 2:1 díky brankám Holíka a Malcharka, za hosty snižoval Krmenčík.

Úspěšnou premiéru u týmu si odbyl Alois Skácel, který jako hlavní kouč nastoupil k hráčům Zlína z pozice sportovního ředitele v průběhu týdne. V realizačním týmu však zůstal i dosavadní kouč Marek Kalivoda.

Ústí v derby předčilo Sokolov

Fotbalisté Ústí nad Labem v 8. kole Národní ligy vyhráli na hřišti Sokolova 2:0 a ujali se vedení v tabulce před Frýdkem Místkem, který ztrácí tři body, má však zápas k dobru. Most jako jediný stále drží neporazitelnost, ale v Třinci uhrál už svou šestou remízu z osmi zápasů, z toho čtvrtou venku 0:0.

Ústí v Sokolově potvrdilo dobrou formu a počtvrté za sebou bodovalo. Zasloužil se o to zejména Leibl, který nejprve připravil šanci pro Vacka a vzápětí sám skóroval, když hlavou důrazně zakončil centr Moulise. Sokolov pak několikrát marně usiloval o vyrovnání, mimo jiné Šamánek šel sám na brankáře, ale Novák ho vychytal. Naopak čtvrt hodiny před koncem si na roh naskočil Lukáš Dvořák a hlavou pojistil výhru hostů.

Třinec sice vydoloval proti Mostu svůj první domácí bod v sezoně, ale i tak musí být zklamán, jelikož měl hned několikrát blízko k brance. Jenže Malíř trefil jen tyč, Juřenu s Wojnarem vychytal brankář Belaň a Lisický mířil jen do boční sítě. Most tak ani ve čtvrtém venkovním utkání této sezony neinkasoval.

Hradec válí

Loňský účastník nejvyšší soutěže Hradec Králové si po nepovedeném úvodu drží výbornou formu z posledních týdnů. Další výhru dnes zajistil útočník Vaněček, který v 54. minutě zužitkoval Janouškovu přihrávku a trefil se do horního růžku.

Hradecký kanonýr se prosadil posedmé v ročníku a v čele tabulky střelců se osamostatnil před Prokešem z Frýdku-Místku.

Žižkov sice měl v závěru tlak, ale Východočeši těsný náskok uhájili. Viktoria v této sezoně doma ani na čtvrtý pokus nezvítězila a zůstává předposlední jen o skóre před Vltavínem.

Karviná si bez větších problémů poradila s Vltavínem a na svém hřišti vyhrála třetí ze čtyř utkání. Dvě branky vstřelil Mišinský, jednou přesně mířil Ciku.

Hostující Očovan sice v závěru neproměnil penaltu, ale Vltavín se přece jen dočkal premiérového venkovního gólu v sezoně. Ten vstřelil v druhé minutě nastavení Pečeňa. Pražský tým ale i tak na soupeřově půdě ani počtvrté nebodoval.

Nováček soutěže Frýdek-Místek hrál ve Varnsdorfu už od druhé minuty v početní výhodě po vyloučení domácího brankáře Porcala. Vítěznou branku však vstřelil v 87. minutě domácí Schubert. Frýdek-Místek tak venku poprvé v ročníku nebodoval, severočeský tým si zase připsal premiérovou domácí výhru.

Na třetí místo poskočilo Táborsko, které doma udolalo Pardubice 1:0. Jediný gól zápasu dal v 79. minutě Šimák z pokutového kopu. Po 259 minutách tak ukončil neprůstřelnost brankáře Frydrycha. Naopak Táborsko udrželo čisté konto popáté z posledních šesti zápasů a neinkasovalo už 298 minut. Méně inkasovaných gólů už má jen Most.

Karviná - Loko Vltavín 3:1 (1:0)

Branky: 37. a 65. Mišinský, 53. Ciku - 90.+2 Pečeňa. Rozhodčí: Hrubeš - Fišer, Vysloužil. ŽK: Hoffmann - Bureš, Valíček. Diváci: 1345.

Karviná: Pindroch - Hoffmann, Mikula, Uvíra, Knötig - Vaněk, Hottek - Ciku, Vladavič (85. Gonda), Eismann (71. Svatonský) - Mišinský (73. Pavelka). Trenér: Mazura.
Vltavín: Čaba - Bureš, M. Pávek (54. Kozák), Krimlák, Hájek - Očovan, Valíček (70. Láncz), Mařík, Matějka - Pečeňa, Předota (87. Klán). Trenér: Knížek.

Varnsdorf - Frýdek-Místek 1:0 (0:0)

Branka: 87. Schubert. Rozhodčí: Kocourek - Dobrovolný, Machálek. ŽK: Zbrožek, Fendrich - Lukáš. ČK: 1. Porcal (Varnsdorf). Diváci: 675.

Varnsdorf: Porcal - Tvaroha, Zbrožek, Kouřil - Breite, Mach (3. Fendrich), Kotiš, Končal (81. Šraga) - Volf, Schubert, Mikinič (62. Just). Trenér: Frťala.
Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Literák, Židek, Coufal - Vrťo, Mozol, Šrom (83. Talián), Vašenda - Lukáš, H. Prokeš. Trenér: Duhan.

Žižkov - Hradec Králové 0:1 (0:0)

Branka: 54. Vaněček. Rozhočí: M. Paták - Urban, Mokrusch. ŽK: Bartošák, Šťastný, Houžvička, Böhm, Dressler - Kraják. Diváci: 1362.

Žižkov: Boháč - Houžvička, Hejný, Šťastný, Bartošák - Bartl, Folprecht, Mareš (78. Dressler), Zapalač (66. Paprčiak) - Červenka (61. Stožický), Böhm. Trenér: Trpišovský.
Hradec: Lindr - Plašil, Šisler, Rolko, Poděbradský - Malinský (46. Kraják), Janoušek, Kučera (90.+2 Hochmeister), Shejbal - Kulič, Vaněček (87. Dvořák). Trenér: Prokopec.

Táborsko - Pardubice 1:0 (0:0)

Branka: 79. Šimák z pen. Rozhodčí: Proske - Peřina, Arnošt. ŽK: Dostálek, Jeřábek (oba Pardubice). Diváci: 474.

Táborsko: Toma - Kotrba, Mráz, Ciferský, Tusjak - Šiml, Kočí, Javorek, Šimák (85. Potočný) - Strnad, Vukadinovič (82. Rabiňák). Trenér: Nádvorník.
Pardubice: Frydrych - Přibyl, Vencl, Němeček, Norek - Pospíšil, Kudrna, Jeřábek, Dostálek (46. Fusek) - Rešetár (77. Fousek), Hundák (66. Hodas). Trenér: Krejčí.

Sokolov - Ústí nad Labem 0:2 (0:1)

Branky: 29. Leibl, 74. L. Dvořák. Rozhodčí: Bílek - T. Kovařík, Černý. ŽK: Machek - Valenta, Martykán, Leibl, L. Dvořák, Zeman, Vaněk. Diváci: 803.

Sokolov: J. Dvořák I. - Blažek (55. Vaněček), Vondráček, Hofmann, Dřížďal - Čada, Holub (80. Machek) - J. Dvořák II., Kobylík, Hrubý - Jurdík (61. Šamánek). Trenér: Jindra.
Ústí: Novák - Zeman, Valenta, Vaněk, L. Dvořák - Peterka, Martykán, Vacek - Moulis (88. Benčík), Veverka (85. Mujagič), Leibl (63. Pavlata). Trenér: Přerost.

Třinec - Most 0:0

Rozhodčí: Pechanec - Kubr, Ratajová. ŽK: Ceplák - Nečas, Ježdík, Řehák. Diváci: 468.

Třinec: Bruk - Lisický, Cigánek, Čelůstka, Matoušek - Malíř, Motyčka, Málek, Ceplák (63. Wojnar) - Gavlák (73. Gulajev), Juřena (81. Čtvrtníček). Trenér: Hajný.
Most: Belaň - Běloušek (72. Nguyen), Charuza, Olejník, Ježdík - Nečas (87. Řehák), Jan Procházka, Rosendo, Šlapák - Duchnič (77. Surynek), Jiří Procházka. Trenér: Chaloupka.

Zlín - Vlašim 2:1 (1:0)

Branky: 36. Holík, 47. Malcharek - 64. Krmenčík. Rozhodčí: Nenadál - Hock, Plesar. ŽK: Malcharek, Dostál - Janda, Krmenčík, Jeřábek.

Zlín: Dostál - Malý, Kubica, Hubáček, Hájek - Bublák, Polách, Salachna, Holík (72. Elšík) - Železník (61. Bartolomeu), Malcharek (90.+3 Pazdera). Trenér: Skácel.
Vlašim: Holý - Sus, Petrů, Kryštůfek, Starý - Janda (46. Borkovec), Jeřábek (86. Kocourek), Tomášek, Vebr, Putz (72. Ujec) - Krmenčík. Trenér: Horňák.

České Budějovice - Bohemians 1:0 (0:0)

Branka: 85. Klesa. Rozhodčí: Adámková - Kotík, Pochylý. ŽK: Deli, Rýdel - J. Novotný, Faltus, Svoboda, P. Novotný. Diváci: 1480.

České Budějovice: Daněk - Hašek, Lengyel, Deli, Machovec - Rýdel, Jarolím - Klesa (88. Hanzlík), Vyskočil, Poliaček (49. Kalod) - Linhart (80. Benát). Trenér: Hoftych.
Bohemians Praha: Mandous - Laštovka, Šidlo, Bohata, Sudek - J. Novotný (89. Suk) - Sloboda, Ptáček (79. Kyndl), Volek - Faltus (75. P. Novotný), Kuzmanovič. Trenér: Sazima.

15.9.2013 VSTUP DO DISKUSE

Hlavní třídy se zcela promění, Praha dá na jejich obnovu miliardu

Praha /INFOGRAFIKA/ - Během dvou let se velké třídy v metropoli zcela promění. Začnou rekonstrukce čtyř ulic, které dostanou úplně novou podobu. Vše vyjde na více než miliardu korun.

Klub Kanál dostal "trest" za rvačky. V lednu musí zavřít

Písek – Dance club Kanál v Chelčického ulici v Písku bude mít po celý leden zavřeno. Rada města schválila stejně jako před rokem u nedalekého podniku La Noche odejmutí výjimky prodlužující provozní dobu. Důvodem byly rvačky, ke kterým zde letos došlo. „Musíme měřit všem stejně," podotkl místostarosta Písku Jiří Hořánek.