Byli jsme trpěliví a gól přišel, pochvaloval si Lafata

Jablonec - Přesto nebyl fotbalový útočník Jablonce David Lafata se zápase proti Bohemians Praha spokojený.

2.11.2009

Jablonecký útočník David Lafata (v zeleném) se snaží uniknout fotbalistům Bohemians Praha Dmitriji Lencevičovi (vpravo ) a Jimmymu Modesteovi.Foto: Deník/Antonín Bělonožník

David Lafata je základním pilířem jablonecké ofenzivy. Střelecky se však stále trápí, a tak branku musí dávat jiní. David Lafata však stále na hřišti dře a výborně hrál i v nedlěi proti Bohemians Praha a přispěl k výhře 1:0.

Těsná výhra Jablonce. Jaký je váš pocit z utkání s Bohemians Praha?

Celkem dobrý, protože jsme vyhráli, ale spokojeni s výkonem, hlavně z první půle, určitě být nemůžeme.

Proč si myslíte, že nám nevyšel první poločas?

Bohemka dobře bránila a i v poli si nevedla špatně a my jsme si první půli byli u všeho později, hůř jsme se pohybovali a tím jsme se nedostávali do šancí.

Nepodcenili se trochu soupeře?

To bych neřekl, ale věděli jsme, že když na Kladně prohrají Teplice, že se tímto zápasem se můžeme dostat i na čelo a asi jsme to měli v hlavách. Moc jsme chtěli a asi nám to svazovalo trošku nohy.

V druhém poločase to z naší strany už bylo lepší.

Máte pravdu. V kabině jsme si něco řekli a bylo to lepší. Měli jsme i šance a v závěru jsme hosty hodně přitlačili a naštěstí dali i gól.

Tři body mají cenu zlata. Souhlasíte?

Naprosto. Já vím, že se to lidem líbit nebude, ale my takovéhle zápasy musíme urvat i o ten gól a dneska se nám to povedlo. Prostě jsme byli trpěliví a vůlí a bojovností v druhém poločase jsme tři body nakonec urvali. Pak je jedno, jestli vyhrajete jedna nula nebo pět nula.

Co říkáte současnému postavení jabloneckého celku?

Je příjemné se dívat na tabulku, když máte 29 bodů a máme stejný počet bodů jako s vedoucími Teplicemi, ne… ? smál se David. Pro odborníky to je asi překvapení, ale kdo nás sledoval ví, že naše postavení je naprosto zasloužené.

V dalším kole jedete na hřiště vedoucích Teplic. Bude to pro vás utkání roku?

To určitě ne, ale faktem zůstává, se že utkají dva přední kluby naší nejvyšší soutěže a že utkání bude hodně sledované. Ale strach z něho určitě nemáme. Když jsme doteďka zvládli všechna těžká utkání, nevím, proč bychom se měli bát Teplic! V týdnu máme dost času se na ně připravit.

Rajtoralovi chyběla rodina, shodli se hráči. Má pozitivní vliv, říká Hašek

Co třeba vzpomínka na to, jak František Rajtoral na Schalke nádhernou brankou vynutil pro Plzeň prodloužení nervydrásajícího fotbalového poháru? Pro fanoušky kulatého nesmyslu hřejivá vzpomínka na jedno z nejpěknějších období světlovlasého kluka z Příbrami, který si v neděli vzal život.

Kmoníček se setkal s Trumpem. Předal mu pověřovací listiny

Nový český velvyslanec v USA Hynek Kmoníček se setkal s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Předal mu pověřovací listiny. Kmoníček to uvedl na svém twitterovém účtu.

Le Penová odstoupí z čela Národní fronty. Dočasně?

Kandidátka na francouzskou prezidentku Marine Le Penová nepovede Národní frontu. Uvedla to jen den poté, co postoupila do druhého kola voleb, ve kterém se utká s centralistou Emmanuelem Macronem.