Čech byl "oslnivým" hrdinou šlágru. Arsenal remizoval s Liverpoolem

Londýn - Arsenal v dohrávce 3. kola Premier League remizoval s Liverpoolem. O dělbě bodů a výsledku 0:0 v pondělním šlágru rozhodl Petr Čech, jenž zejména v prvním poločase předváděl neuvěřitelné zákroky. Český brankář nakonec zneškodnil osm střeleckých pokusů a fanoušci po zápase tleskali právě jemu. A nejen oni.

24.8.2015 AKTUALIZOVÁNO 24.8.2015

A není to gól. Petr Čech deptal útočníky LiverpooluFoto: ČTK/IMAGO

Sociálně sítě se předháněly v pochvalách - zapojili se do nich i brankáři-konkurenti David de Gea nebo Shay Given.

Uznání měli také experti a novináři: Phil McNulty (šéfreportér stanice BBC) po půli uvedl: "Jeho výkon byl oslnivý."

Liverpool poprvé v sezoně nevyhrál a patří mu (s Manchesterem United dělené) třetí místo v tabulce, Arsenal je po třech kolech devátý.

Českého gólmana nejprve proti střele Coutinha zachránila branková konstrukce už ve třetí minutě, to brazilský záložník napálil břevno.

O pět minut později se pouze na chvíli radoval Arsenal, leč Ramseyho gól rozhodčí - nejspíše mylně - neuznali kvůli domnělému ofsajdu.

Čech předvedl své nejlepší zákroky v závěru prvního poločasu, v němž byl Liverpool lepší a domácí obraně hodně zatápěl. Ve 39. minutě předvedl český reprezentant vynikající reflex proti Bentekemu, jehož střelu ve vyložené šanci z malého vápna vyrazil na roh. O několik minut později se natáhl po umístěné střele Coutinha, kterou jemnou tečí konečky prstů dokázal vytlačit na tyč.

V druhém poločase převzal aktivitu domácí tým a nový gólman Arsenalu už tolik práce neměl. Naopak několik zákroků musel předvést liverpoolský gólman Mignolet, jehož také při šanci Sáncheze zachránila tyč.

Čech potvrdil, že Liverpool patří k jeho nejoblíbenějším soupeřům, neinkasoval proti němu podvanácté v kariéře. Stejný počet nul vychytal už pouze proti Portsmouthu.

Veslařský svět v černém. V Mařaticích pohřbili nadějného veslaře Michala Plocka

Uherské Hradiště – S juniorským mistrem Evropy i mistrem světa dvaadvacetiletým Michalem Plockem se přišly v pondělí 5. prosince rozloučil na jeho poslední cestě zhruba dvě stovky známých, přátel a rodinných příslušníků do obřadní síně hřbitovu v Uherském Hradišti, Mařaticích. Talentovaný veslař a nástupce Ondřeje Synka byl 28. listopadu nalezen mrtvý v loděnici pražské Dukly, za níž vesloval.